در حال بارگذاری ...

3 راه ساده برای کاهش سرعت زندگی

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/29
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 312

3 راه ساده برای کاهش سرعت زندگی

زندگی هر روزه هرج و مرج تر و سریع تر می شود. چندی پیش، ما توانایی چند وظیفه ای را که می تواند همزمان یک میلیارد کار را «درخشان» انجام دهند، ستودیم. هرچه بیشتر بتوانیم در یک زمان مدیریت کنیم.

هدف ما این نیست که مغز ما چندین چیز را همزمان کنترل کند. توجه به موارد بسیار زیاد می تواند باعث شود والدین قضاوت بد در مورد جهت گیری فرزندان خود داشته باشند.

«آهسته رانندگی کنید و از مناظر لذت ببرید، سریع رانندگی کنید و به مناظر بپیوندید ».  داگلاس هورتون

کریستین ریس برخی از افکار دیگر در مورد اهمیت تسویه حساب، توجه و ابراز قدردانی را به عنوان راهی برای ایجاد مقاومت، کاهش استرس و تعادل بیشتر و موثر بودن را هر روز ارائه می دهد.

 

1. لوازم الکترونیکی را خاموش کنید:

 

یکی از منابع چشمگیر هرج و مرج فزاینده زندگی زندگی امروزی، دستگاه های الکترونیکی است. ما آنقدر به پیام های فوری و اخبار درون تلفن ها و تبلت های خود چسبیده ایم که به خود آموزش داده ایم که هرگز استراحت نکنیم. ما نمی توانیم بیش از 10 دقیقه از تلفن های خود دور باشیم بدون اینکه ببینیم چه اتفاقی در جهان افتاده است یا افرادی که چیزهای اساسی برای ما ارسال کرده اند. این نیاز به به روزرسانی و اخبار مداوم، ما را همیشه هوشیار نگه می دارد، اما ما هرگز کاملاً هوشیار نیستیم زیرا در واقع به پیام توجه نمی کنیم. هنگامی که آن را می­خوانیم، بیت بعدی را هم می خواهیم و بعدی. هیچ چیز کاملاً جذب و منعکس نمی شود. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

2. نفس بکشید:

3 راه ساده برای کاهش سرعت زندگی

مغز ما برای جنگیدن، پرواز یا یخ زدن طراحی شده است. وقتی با مسئله جدید یا استرس زا روبرو هستیم. ما نفس خود را نگه می داریم، که بیش از حد مغز ما را تحریک می کند و این زمانی است که لزوما بهترین تصمیم را نمی گیریم. به این فکر کنید که چه موقع می ترسیم یا حتی تازه چیز جدیدی یاد می گیریم. تصور کنید ما در حال یادگیری تعادل روی یک پا روی تیر تعادل هستیم. از آنجایی که از لرزیدن ترسیده ایم، نفس خود را در کل مدت نگه می داریم، که باعث می شود حتی بیشتر بلرزیم. در عوض، اگر فقط نفس می کشیدیم، کل بدن ما می توانست شل شود و پاهای ما بی حرکت باشد. نفس کشیدن بسیار معجزه آسا است.

 

3.  تمرکز کنید:

 

بخشی از این که چرا ما در کاهش سرعت یا کاهش استرس خود به سختی تلاش می کنیم این است که سعی می کنیم به موارد زیادی توجه کنیم. گویی در حال حرکت یک کانون توجه در یک جنگل تاریک هستیم و از یک شی به شی دیگر می رویم. ما آنقدر سریع و به طور مکرر در حال جلب توجه هستیم که هرگز نمی توانیم واقعاً آنچه را که در پیش رو داریم ببینیم. این می تواند یک خرس یا یک درخت یا یک شیر در مقابل ما باشد. ما نمی دانیم زیرا کانون توجه هرگز متوقف نمی شود و باعث افزایش سطح استرس ما می شود، زیرا نمی دانیم که به چه روشی حرکت کنیم. اگر فقط مکث کنیم و روی یک منطقه تمرکز کنیم، ممکن است ببینیم که سایه تیره یک خرس نیست بلکه مسیری است که ما را به سمت ایمنی سوق می دهد. یا ممکن است خرس باشد، در این صورت، راه دیگری را باید انتخواب کنیم.

 برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت 8 success می باشد

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
3 راه ساده برای کاهش سرعت زندگی
تمرکز کنید
نفس بکشید
کنترل استرس
مقاله انگیزشی
روانشناسی
روانشناسی بالینی
روانپزشکی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط