در حال بارگذاری ...

3 تا از محبوب ترین سبزهای فوق العاده و چرا باید آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/22
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 332

3 تا از محبوب ترین سبزهای فوق العاده و چرا باید آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

هر بار که یک اینفلوئنسر تناسب اندام در اینستاگرام را دنبال می کنید، یک پست وبلاگ جدید بخوانید یا یک ویدیوی YouTube تماشا کنید بدون شک بسیارند افرادی که به شما می گویند بیایید و جدیدترین ماده غذایی سبز رنگ فوق العاده را به رژیم روزانه خود اضافه کنید .اسموتی های اسپیرولینا،  کلرلا و چای های مورینگا، همگی از جمله مواد غذایی و خوراکی هستند که ادعا می کنند پاسخگوی مشکلات بی شماری از سلامتی شما هستند. گرچه ممکن است شما تحت تاثیر قرار بگیرید و چند مورد از این موارد را به روال سلامتی خود اضافه کنید، اما ممکن است از خود بپرسید که دقیقاً چه فوایدی دارد و همچنین نحوه قرار دادن آنها در رژیم غذایی چیست. این سبزیجات فوق العاده از نظر ماهیت برای شما مفید هستند، در خواص آنها که شکی نیست، اما مانند هر مکمل جدیدی می خواهید مطمئن شوید که قبل از قرار دادن آن در رژیم خود، می دانید چه چیزی مصرف می کنید. ما در حال حاضر یک راهنمایی از 3 سبزیجات برتر و محبوب را در این مقاله ارائه داده ایم تا به شما نشان دهیم که آنها چه هستند، چرا برای شما مناسب هستند و چگونه آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 

اسپیرولینا چیست؟

3 تا از محبوب ترین سبزهای فوق العاده و چرا باید آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

یکی از محبوب ترین سبزیجات سبز حال حاضر، استفاده از اسپیرولینا، در چند سال گذشته به دلایل سلامتی که به ارمغان می آورد در حال افزایش است. اسپیرولینا دارای رنگ سبز عمیق و تیره است و نوعی جلبک از خانواده ای به نام جلبک های سبز آبی است و از نظر مواد مغذی بسیار غنی است. اسپیرولینای خشک، متداول ترین شکل آن بوده که، حاوی مقادیر زیادی پروتئین و همچنین بسیاری از مواد مغذی توصیه شده روزانه، مانند ویتامین های گروه B و آهن است. یک بخش کوچک 7 گرمی می تواند بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز روزانه شما را تأمین کند و گفته شده است که گرم گرم اسپیرولینا ممکن است از نظر مواد مغذی متراکم ترین ماده غذایی در جهان باشد. این منبع به عنوان منبع غذایی ایده آل در نظر گرفته شده است که ناسا از آن برای حفظ فضانوردان خود استفاده می کند و حتی ممکن است به فکر رشد آن در فضا باشد.

 

مزایا اسپیرولینا:

 

اسپیرولینا ثابت کرده است که یک منبع عالی آنتی اکسیدان است و همچنین دارای اثرات ضد التهابی است. آزمایش های اولیه نشان داده است که مصرف اسپیرولینا می تواند سطح کلسترول بد و تری گلیسیرید را کاهش داده و آن را به عنوان یک غذای سالم برای قلب تبدیل کند. همچنین مطالعاتی برای اثبات تأثیرات مثبت آن بر دیابت، کم خونی و شاید حتی سرطان در حال انجام است.

 

نحوه مصرف اسپیرولینا:

 

ساده ترین راه برای جذب اسپیرولینا در رژیم غذایی از طریق اسموتی یا نوشیدنی است. اسپیرولینا یک عطر و طعم مانند جلبک دریایی شور و نمکی دارد که برخی از مردم از طعم آن لذت می برند و خوشحال می شوند که به سادگی به آن آب اضافه کنند. دیگران می خواهند عطر و طعم آن را به گونه ای کمتر کنند و برای همین آن را در اسموتی صبحگاهی خود استفاده می کنند. ما توصیه می کنیم از میوه های شیرین خوشمزه مانند آناناس یا توت برای کمک به عطر و طعم دادن به این اسموتی صبحگاهی استفاده کنید. البته به شما هشدار می دهم که ، این رنگ بسیار سبز تیره ، تقریباً به مشکی نزدیک است ، پس حتماً بعد از نوشیدن آن  دندانهای  خود را بررسی کنید تا از ایجاد هر گونه وضعیتی با دندانهای سبز نامناسب جلوگیری کنید! اگر نوشیدن اسپیرولینا بسیار دلهره آور ونخواستنی به نظر برسد ، می توان آن را به صورت قرص نیز یافت. هنگام خرید اسپیرولینا مطمئن باشید که به دنبال محصولی می روید که از یک منبع پاک ومناسب و تایید شده بدست آمده باشد ، یعنی کشوری که آلودگی کمی دارد و مناطقی که از نظر سمیت فلزات سنگین آلوده باشد را ندارد. بهترین راه برای اطمینان از خرید یک محصول با کیفیت ، جستجوی اسپیرولینای ارگانیک مجاز است که با کود یا مواد شیمیایی کشت نشده باشد. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

کلرلاچیست؟

3 تا از محبوب ترین سبزهای فوق العاده و چرا باید آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

کلرلا، یکی دیگر از غذاهای فوق العاده جلبکی، از بسیاری جهات شبیه اسپیرولینا است. این مورد کاملاً سبز تیره نیست، اگرچه هنوز یک رنگ سبز پر رنگی را در خود دارا است. در آب شیرین رشد می کند و دارای پروتئین و سایر مواد مغذی زیادی است. کلرلا دارای بازده فتوسنتزی بسیار بالایی است به این معنی که در مقایسه با بسیاری از غذاها یا گیاهان دیگر، می توان آن را نسبتاً سریع کشت کرد و به راحتی آن را به یک محصول بسیار پایدارو غنی تولید کرد. در واقع در ابتدا به آن، به عنوان یک راه حل احتمالی برای مسائل گرسنگی در جهان دیده شد و بعداً محققان به مزایای کلرلا برای سلامتی پی بردند.

 

مزایا  کلرلا:

 

یکی از مهمترین مزایای کلرلا توانایی چسبیدن آن به فلزات سنگین است که آن را برای کمک به سم زدایی ایده آل می کند. هرکسی سطح بالایی از فلزات سنگین را در سیستم خود ندارد، اما اغلب اوقات، هوایی که تنفس می کنیم و آبی که می نوشیم  حاوی آثار آلودگی و فلزات سنگین است. اگر فلزات سنگین در بدن ما جمع شوند، می توانند به یک نگرانی جدی تبدیل شوند، بنابراین مصرف منظم کلرلا می تواند به بدن شما کمک کند تا خود را از شر این فلزات خلاص کند و خطرات سطح بالای سمیت را پایین نگه دارد. کلرلا همچنین از ترکیبات متعددی تشکیل شده است که آنتی اکسیدان های اثبات شده ای مانند کلروفیل، ویتامین C و بتاکاروتن هستند. آنتی اکسیدان ها در درجه اول در مبارزه با بیماری های مزمن مفید هستند و مطالعات نشان داده است که کلرلا می تواند به کاهش علائم دیابت کمک کند. در حالی که هنوز مطالعات در حال انجام است، تحقیقات امیدوار کننده ای وجود دارد که اثرات مثبت ضد سرطانی کلرلا را نشان می دهد.

 

نحوه مصرف کلرلا:

 

مانند اکثر سبزیجات فوق العاده، کلرلا را می توانید به صورت پودر و قرص پیدا کنید. کلرلا مشابه اسپیرولینا طعم تلخ جلبک دریایی دارد. با این حال، یک بار دیگر می توان با استفاده ازمیوه های شیرین یا عسل در یک اسموتی طعم و عطر آن را به گونه ای کمرنگ تر کرد. بسیاری افراد متوجه شدند که این ماده با سس سالاد یا سس ماکارونی که می تواند طعم و مزه کامل را نیز داشته باشد به خوبی ترکیب می شود. یک بار دیگر مطمئن شوید که به هر شکلی که استفاده می کنید از مارک ارگانیک و بدون افزودنی های غیر ضروری استفاده می کنید.

 

مورینگا چیست؟

مورینگا

یکی از گیاهان فوق العاده سبز که کمتر شناخته شده است گیاه مورینگا است. این نام به بسیاری از نام های دیگر، اغلب به عنوان درخت طبل یا درخت معجزه خوانده می شود و بومی هند و مناطقی از آسیا است. در این مناطق، قرن ها است که به دلیل خواص دارویی جذاب و فواید کلی سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. در مورینگا بسیاری از مواد مغذی دیگری از جمله: ویتامین A، ویتامین های گروه B، کلسیم، پتاسیم، آهن، منیزیم و غیره بسیار زیاد است!

 

مزایا مورینگا:

 

ثابت شده است که مورینگا به اختلالات خلقی مانند افسردگی و اضطراب کمک می کند. مصرف یک دوز روزانه مورینگا نشان داده است که باعث افزایش خلق و خو مثبت و انرژی به ویژه در افراد مبتلا به افسردگی ناشی از کمبود مواد مغذی می شود. مانند تمام مکمل ها، لطفاً قبل از مصرف مورینگا با پزشک خود مشورت کنید. این گیاه همچنین دارای خاصیتهای ضد باکتری، ضد قارچ و ضد میکروبی است، به این معنی که می تواند یک کمک قدرتمند در مبارزه با بیماری های باکتریایی، مانند سالمونلا یا E. coli باشد.

 

نحوه مصرف مورینگا:

 

برخلاف سایر سبزیجات فوق العاده ای که در مورد آن بحث کردیم، این یکی  مانند جلبک دریایی  طعم های خاص ندارد، گفته می شود که طعم آن بیشتر شبیه اسفناج یا یک برگی از سبزیجات تیره است. استفاده از آن را در رژیم غذایی روزانه خود مانند قرار دادن آن روی سالادها یا غذاهای دیگر همانطور که چاشنی می کنید، می تواند بسیار مفید و تاثیر گذار باشد. بسیاری دریافته اند که به راحتی می توان از آن در پخت نیز استفاده کرد. هنگام تحقیق در مورد انتخاب مارک، به دنبال یک محصول مورینگا باشید که از هند یا آسیا تهیه شده باشد زیرا در اینجا بهترین محصول ها را رشد می دهند. همچنین به دنبال مارکی باشید که گیاه را با استفاده از یک فرآیند خشک کردن خورشیدی خشک کند زیرا باعث می شود ارزش غذایی مورینگا دست نخورده باقی بماند. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

سبزیجات سبز مناسب شما:

 

ایده به روز ماندن با تمام سبزیجات فوق العاده جدید، چه برسد به غذاهای فوق العاده، می تواند دلهره آور باشد. امروزه با همه اطلاعاتی که در دسترس ما است، دشوار است که بدانیم از کجا شروع کنیم. آن را آهسته مصرف کنید، وارد روال جدیدی از مکمل ها شوید و در این کار زیاده روی نکنید. با توجه به اطلاعات بالا مشخص کنید که کدام یک از این سبزیجات با رنگهای سبز فوق العاده برای شرایط شما بهتر است و برای ترکیب آن در رژیم غذایی خود تلاش کنید. ازامتحان کزدن دستورالعمل های جدید نترسید، دریابید که چه طعم هایی برای شما مناسب است و چه غذاهایی برای شما آسان تهیه و پخته می شوند. به یاد داشته باشید که به بدن خود و نحوه واکنش آن در ترکیب انواع مختلف سبزیجات جدید گوش دهید!

 

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت afpafitness باشد

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
سبزیجات
محبوب ترین سبزهای فوق العاده
اسپیرولینا
کلرلا
مورینگا
سبزی
گیاهخواری
گیاهخواری
رژیم گیاهخواری

دیدگاه ها

ماهان شریعتمداری 01:07:20 1399/06/23
در موردشون نشنیده بودم تا حالا ... اگر میشه آموزش نحوه استفاده ازشون تو وعده های غذایی در قالب مقاله بیارید

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط