در حال بارگذاری ...

3مورد از عوارض یک رژیم غذایی نادرست

نویسنده : ادمین اصلی
تاریخ انتشار : 1399/01/05
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعداد بازدید : 56

 

در روزهای گذشته با افراد زیادی صحبت کردم که همگی یک اشتباه رایج داشتند! رژیم غذایی نادرست. می‌توان آن را رژیم غذایی سنگین هم نامید، با توجه به صحبتهایی که با افراد مختلف داشتم متوجه شدم که، اغلب افراد نمی‌دانستند در فواصل زمانی معین، باید چه میزان چربی از دست بدهند یا به اصطلاحی رایج تر، چربی سوزی داشته باشند و جالب است بدانید که، بخاطر همین موضوع، استرس زیادی دارند و غذای کمتری در روز میل می‌کنند و تمرینات هوازی زیادی انجام می‌دهند که در نهایت به نقطه‌ای می‌رسند که نمی‌دانند باید چه کاری انجام بدهند. در این مقاله از زیب اندام به 3 عارضه‌ای که دریک رژیم غذایی نادرست با آن روبرو می‌شوید، خواهیم پرداخت.

از دست دادن عضله

وقتی که شما در ابتدای شروع به چربی سوزی، کمتر غذا بخورید و تمرینات هوازی زیادی انجام بدهید، خیلی سریع عضلاتتان را از دست خواهید داد، مخصوصاً اگر شدت کاهش کالری بالا باشد. شما در این وضعیت، درحال فدا کردن سایز و حجم زیادی از بدنتان هستید که سالها آنها را ذخیره کرده‌اید. اگر از چشم انداز چربی سوزی به این مسئله نگاه کنید، می‌توانید شرایط را از این هم سخت‌تر کنید، منطق بدن می‌گوید زمانی که انرژی کمتری دریافت می‌کنید، در واقع عضلات کمتری را برای انجام حرکات نیاز دارید و چون عضلات برای انجام فعالیت‌های روزانه، به انرژی نیاز دارند، شما با تأمین نکردن آن موجب از دست دادن بافت‌های عضلانی می‌شوید، در واقع انرژی مورد نیاز شما از راه تحلیل بافتهای عضلانی تأمین می‌شود.

عملکرد جسمانی ضعیف

وقتی انرژی کمتری از غذاهایی که میل می‌کنید دریافت می‌کنید، انجام تمرینات برای شما رنج آور خواهد بود و حتی در موارد شدیدتر، در طول روز پرخاشگر یا افسرده می‌شوید و حتی نمی‌توانید خیلی از مسائل ساده در زندگیتان را، تحمل کنید. در زمان انجام تمرین هوازی با شدت بالا و تمرینات با وزنه‌، که در گذشته انجام می‌‌دادید  و در هنگام انجام دادن آنها شاداب‌تر بودید، انرژی بیشتری را نسبت به الان که رژیم نادرستی دارید خواهید سوزاند. البته کماکان بدن شما تلاش دارد تا بتواند، حجم عضلانی‌ای که دارید را حفظ نماید.

 

توقف کاهش وزن

توقف کاهش وزن، حتی زمانی که رژیم غذایی شما ساختار خوبی دارد نیز ممکن است روی بدهد، اما رژیم غذایی نادرست ممکن است بسیار سریع تبدیل به یک مشکل شود. وقتی با رژیم غذایی خیلی سنگین شروع کنید که کالری دریافتی کمی در روز دارد، می توان به این موضوع اغراق کرد که، در کوتاه مدت شاهد نتیجه‌ای باور نکردنی هستید، اما قاطعانه باید گفت که، شما هیچوقت به هدفی که از رژیم دارید هیچوقت نخواهید رسید! به یاد داشته باشید، کاهش وزن در مقیاس زمانی کوتاه با رژیم غذایی سنگین موجب کاهش ذخایر گلیکوژن و از دست دادن عضله می‌شود و نه چربی.

همیشه به خودتان وقت کافی بدهید و به دنبال ترقی و رسیدن به هدفتان در مسیری با زمانبدنی منطقی باشید و شرایط را برای خودتان سخت نکنید و در همه ی موارد، عاقلانه فکر کنید!

وبسایت زیب اندام گردآورنده مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان است، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در وبسایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
رژیم
رژیم غذایی
رژیم غذایی برای کاهش وزن
رژیم غذایی مناسب
رژیم غذایی محیطی
رژیم غذایی نادرست
3مورد از عوارض یک رژیم غذایی نادرست

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط