در حال بارگذاری ...

23 پیشنهاد از «آنت گودارت » برای کمک به خندیدن

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/29
مدت زمان مطالعه : 12 دقیقه
تعداد بازدید : 109

 

23 پیشنهاد از «آنت گودارت » برای کمک به خندیدن

در اینجا 23 پیشنهاد از آنت گودارت برای کمک به خودتان در خندیدن، از عالی ترین کتاب او در مورد خنده درمانی آمده است: چگونه می توان در مورد همه چیزهایی که در زندگی شما وجود دارد و واقعاً خنده دار نیست، بخندید.

دکتر آنت گودهارت، دکترا روانشناسی اهل سانتا باربارا، کالیفرنیا بود که در اواخر دهه 1960 با کار تخصصی روی خنده شروع کرد. او اولین کسی بود که چارچوب نظری برای استفاده از خنده شبیه سازی داوطلبانه ایجاد کرد و چگونگی تمایل به خندیدن بدون تمسخر را به منظور به حداکثر رساندن شفابخشی و ارتباط با خود، دیگران و جهان دانست. او مجموعه ای کامل از تکنیک ها را در مورد چگونگی استفاده از خنده برای رهایی  از احساسات قوی یا سرکوب شده ( احساس تسکین از این طریق) ایجاد کرد.

 

نقل معروف از دکتر آنت گودارت:

 

خنده بیان خوشبختی نیست، بلکه بیان رهایی از دردها، تنش ها و استرسهای ما است.

 

1. آن را تقلبی انجام دهید تا زمانی که بتوانید واقعی بخندید.

 

تقلب کردن بدیهی ترین راه برای شروع خندیدن است وقتی که هیچ چیز خنده دار نیست و البته برای برخی افراد سخت ترین است. هیچ کس نمی خواهد به خنده مضطرب متهم شود. بنابراین در ابتدا احساس خودآگاهی خواهید کرد و خود را مجبور خواهید کرد. هنگامی که برخی از گرفتگی ها را در دیافراگم خود داششه باشید، بدن شما به شما خنده خواهد داد. شما این کار را به طور طبیعی انجام می دهید و شاید به چیزهایی که خنده ندارند بخندید.
حتی اگر خنده مکانیکی باقی بماند، عضلات صورت شما را به حالت خنده بالا می رود و غده تیموس شما را تحریک می کند. و به راحتب می تونید با 15 دقیقه خندیدن جعلی خنده را به یک عادت تبدیل کنید. مثل شروع اتومبیل شما در یک صبح سرد است:
پس از روشن شدن احتراق ، موتور شما درگیر می شود. این امر به این دلیل است که دیافراگم ما احمق است و نمی توانند بین خنده های جعلی و واقعی تمایز قایل شوند. اگر مشکل دارید، آن را در مقابل آینه امتحان کنید.
دیدن چهره جدی و عجیب و غریب شما ممکن است برای الهام بخشیدن به شما کافی باشد. یا با یک دوست بنشینید و با هم بخندید کنید ،این در نتیجه شانس موفقیت شما را دو برابر می کند.

 

2. بیشتر لبخند بزنید.

 

اگر خندیدن دشوار است ، شاید بهتر است بیشتر لبخند بزنید. اگر صورت شما در وضعیت لبخند قرار داشته باشد، فشار کمتری برای جنگیدن وجود دارد و خنده راحت تر خواهد شد.

 

3. لحظه های شرم آور خود را به اشتراک بگذارید.

 

اشتراک لحظات شرم آور ما به ما امکان می دهد ارتباط برقرار کنیم. با بازگرداندن این حادثه های شرم آور، با درد شرمساری که بیشتر از گذشته نشده است، در تماس هستیم. علاوه بر این، شنونده همچنین می تواند خجالت ناخوشایند را به یاد بیاورد و در انتشار خنده سهیم باشد. این باعث ایجاد نزدیکی می شود که به ما امکان می دهد تا یکدیگر را ببینیم همانطور که واقعاً ناقص، لکنت دار و اشتباه هستیم و انسان را اشتباه می گیریم. زمانی را که شما فنجان قهوه را در دامان میهمان خود ریخته اید به اشتراک بگذارید، زمانی که نامه را در پاکت نامه اشتباه می گذارید و نامه عشق را به شرکت بیمه خود ارسال کردید، زمان سقوط با صورت، زمانی که فهمیدید ژاکت خود را اشتباه برداشته اید و زمانی که رستوران را طی می کنید در حالی که یک تکه کاغذ توالت چسبیده به پاشنه شما. اینها داستانهایی هستند که باید آنها را به اشتراک بگذاریم. همه لحظه های شرم آور مربوط به افراد و گرفتار شدن در وضعیت های خود، تظاهرات و نمایش است. همه ما در زندگی روزمره با بازیگری قدم می زنیم و به نظر می رسد همه ما در کنار هم هستیم. ما وانمود می کنیم که مشکلی نداریم، مثل اینکه دقیقاً می دانیم به کجا می رویم و چه کاری انجام می دهیم. سپس، یک بار در یک زمان، گرفتار می شویم. ما با نشان دادن لغزش و پرواز از بین رفته گرفتار می شویم. وقتی می توانید اشتباهات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، سپس با احساس اینکه آنها هم آسیب پذیر هستند ارتباط فوری برقرار می کنید. شما با به اشتراک گذاشتن انتشار خنده شرم آور مستقیماً به حس بشریت آنها متوسل می شوید و در نتیجه احساس نزدیکی خواهید کرد. یک یادآوری: هنگامی که داستانی راجع به خودتان می گویید، این کار را انجام دهید بدون اینکه خودتان فروکش کنید. اگر می گویید، «اوه، من چه احمق هستم! » خنده ناشی از آن، تنش ناشی از این حادثه را رها نمی کند، بلکه در عوض، درد خود را که به خود تحمیل کرده اید، رها می شود. فقط به یاد داشته باشید که احساس احمق بودن، جهانی و الهی است.

 

4. با کسانی که نمی شناسید بخندید.

 

خندیدن با شخص دیگری که می خندد، ایمن تر و در نتیجه راحت تر است. از هر فرصتی برای خندیدن استفاده کنید.

 

5. برای خود اسباب بازی جمع کنید.

 

کودکان نیازی به اسباب بازی ندارند. آنها می توانند ساعت ها با بازی با یک جعبه مقوایی راضی باشند. بزرگسالان به اسباب بازی احتیاج دارند. به فروشگاه اسباب بازی بروید و خودتان چند اسباب بازی واقعی خریداری کنید. اسباب بازی های واقعی هیچ معنایی ندارند و هیچ ارزش اجتماعی دیگری ندارند. آنها بی هدف هستند زیرا هیچ دلیل دیگری برای موجود بودن ندارند جز اینکه شما لذت ببرید. کار دیگری که می توانید در یک فروشگاه اسباب بازی انجام دهید این است که از فروشندگان بپرسید اسباب بازی های مورد علاقه آنها چیست. افرادی که در فروشگاه های اسباب بازی کار می کنند حداقل دستمزد را دریافت می کنند؛ به دلیل اینکه آنها از کار کردن در آنجا لذت می برند، پول کمتری را برای حضور در آنجا می گیرند. برای کار فروشگاه اسباب بازی ها را انتخاب کنید. اگر نگران این هستید که گرفتار بازی با آنها شوید، فقط آنها را روی میز خود بگذارید. دیر یا زود همکاران شما در میز شما مکث می کنند و شروع به بررسی اسباب بازی ها می کنند. اسباب بازی ها به ما اجازه می دهند که به هیچ چیز بخندیم.

 

23 پیشنهاد از «آنت گودارت » برای کمک به خندیدن

6. بازی با حیوانات کوچک و بزرگ البته اگر شجاع هستید.

 

توله سگ ها و بچه گربه ها به شما کمک می کنند بدون هیچ تلاشی بخندید. آیا تا به حال روی زمین دراز کشیده اید و اجازه داده اید یک تعداد توله سگ های یک ماهه بر روی شما راه برود، یا انگشتان شما را لیس بزند؟ توله سگ ها با عشق حمله می کنند و در آن صورت خنده امری اجتناب ناپذیر است. مطالعات نشان داده اند كه حیوانات تأثیر قابل توجهی در خلق و خوی افراد و حالات جسمی افراد دارند. حیوانات اهلی در خانه بازنشستگان و کاروانسراها باعث بهبود قابل توجه فشار خون ساکنین شده اند. بازی با حیوانات کوچک روشی دوست داشتنی و سرگرم کننده برای خنده بیشتر در زندگی ما است. بازی با حیوانات بزرگ مطمئناً خطری بزرگتر از بازی با حیوانات کوچک دارد، اما می تواند به خنده های بزرگتری منجر شود.

 

7. یک لیست «جدی » تهیه کنید و در مورد آن بسیار جدی باشید.

 

تهیه لیست «جدی » دو فایده دارد. اول، اگر آن را با وجدان انجام دهید، خواهید دید که چه مقدار از زندگی روزمره شما از اقدامات استرس زا تشکیل شده است. دوم، هنگامی که به این لیست بسیار جدی نگاه کردید، شما مجبور به دستیابی به دیدگاهی هستید که به شما اجازه می دهد بخندید. پس از تهیه لیست خود، آن را به صورت جدی و مقابل آینه بخوانید. اخم کنید و با خود بگویید، «شغل من تجارت بسیار جدی است. امور مالی من بسیار جدی است. خانواده من بسیار جدی هستند. » جدی بودن، که از نگرانی، اهمیت و مسئولیت پذیری برخوردار است، راهی است که ما می توانیم احساسات خود را کنترل کنیم. ما چهره‌مان را به حالت جدی بیان می کنیم، صدایمان را به حالت یکنواخت جدی و بدن‌مان را به حالت سفت و سخت می گیریم تا ترس، عصبانیت یا اندوه خود را ابراز یا آشکار نکنیم.

 

 8. با کودکان بخندید.

 

حفظ جدیت در برابر نوزادان دشوار است. اگر چهره ها و صداهای احمقانه ای ایجاد شود نمی توانیم تحمل کنیم. با تلاش برای سرگرمی یا جلب توجه کودک می توانید خودتان بخندید. خیلی اوقات کودک به همراه شما می خندد، یا بعضی اوقات آنها مثل شما دیوانه وار به شما خیره می شوند. اگر با کودک هستید، بازی Peek-a-Boo را امتحان کنید (اکنون من اینجا هستم، اکنون من نیستم). این نه تنها به شما امکان می دهد بازیگر و خنده رو باشید، بلکه کودک می تواند ترس بزرگی که در مورد ناپدید شدن بزرگسالان دارد را رها کند.

 

9. کاری غیر از آنچه شخصیت شما است را انجام دهید.

 

 وقتی کاری غیر از شخصیت خود را انجام می دهیم، اغلب به خنده منجر می شود. این به همه فرصتی می دهد تا بخندند و در سرگرمی نامرتب بودن به هم بپیوندند. بنابراین دفعه بعد که در یک گردهمایی هستید «خواه یک مهمانی، جلسه یا ناهار باشد » شانس خود را امتحان کنید. شیوه ای متفاوت و با وقار را حفظ کنید، اما کاری را انجام دهید که غیر منتظره باشد.

 

10. به یک نفر بگویید که درباره چه چیزی خندیده اید.

 

دستورالعمل خاصی در مورد این تمرین وجود دارد: داستان ها باید از شخصیت شما باشند! تجربه باشند، نه از T.V.، یک شوخی یا یک فیلم و داستان ها نمی توانند شامل تمسخر یا فریاد زدن باشند. همانطور که داستان های خود را می گویید چندین اتفاق لذت بخش رخ خواهد داد. ابتدا یاد خواهید گرفت که درمورد موضوعات شخصی با دیگران صحبت کنید و در بازخوانی دوباره شما هم بخندید. دوم، شنونده نیز می خندد و در این روند سهیم می شود. سوم، به او یادآوری می شود که نه تنها این وقایع خنده دار در زندگی خودش است، بلکه چندین واقعه مشابهرخنده دار نیز در زندگی دوستانش وجود دارد!

 

11. به شخص دیگری کمک کنید که بخندد.

 

احتمالاً شما می‌دانید که چه چیزی باعث خندیدن همسر، فرزندان و بهترین دوستانتان می شود. اگر متوجه شدید که یکی از فرزندان شما روزی در مورد معما خندید، از کودک‌تان بخواهید معما را تکرار کند. احتمال دارد که خنده دوباره رخ دهد و شما می توانید به آن بپیوندید. اگر یک داستان خنده دار را که همسرتان به شما گفته است به خاطر دارید، از همسرتان بخواهید که دوباره آن را به شما بگوید و با خنده او همراه شوید. کمک به خندیدن افراد با خندیدن افراد بسیار متفاوت است. وقتی ما از مردم می خواهیم بخندند، ما قبلاً مشاهده کرده ایم که آن ها به چه چیزی می توانند بخندند و آن را خنده دار را می دانند. با تکرار آنها دوباره می خندند. وقتی مردم را می خندانیم، کنترل می کنیم که آنها درباره چه چیزی می خندند. این تصور که دیگران باید بخندند، آنقدر مهم نیست که خیلی اوقات، واقعیت این است که ما باید بخندیم و سعی می کنیم دیگران را بخندانیم تا بتوانیم به آن ها بپیوندیم. با کمک به مردم بخاطر اینکه بخندند، ما نیز می خندیم و این اطمینان را می دهیم که به هیچ وجه اذیت نمی شویم، به احساس‌مان آسیب نمی رسانیم، یا نسبت به نیازهای خود بی احتیاط عمل نمی‌کنیم.

 

23 پیشنهاد از «آنت گودارت » برای کمک به خندیدن

12. با فامیل خود یک همبستگی خانوادگی داشته باشید.

 

جمع شدن با اعضای خانواده فرصتی خارق العاده برای بازگو کردن داستانهایی است که همیشه خنده را به همراه دارد. هر خانواده سابقه ای دارد و معمولاً شامل لحظه های شرم آور یا فجایع جزئی است. اغلب این داستانها در تعطیلات، عروسی ها یا سایر رویدادهای مهم وجود دارند. آلبوم های عکس قدیمی و فیلم های خانگی قدیمی اغلب به خنده منجر می شوند. درک این اعتماد به نفس برای بازدید کنندگان دشوار است، اما برای خود خانواده، آنها غالباً خیره می شوند و بشدت خنده خنده می کنند.

 

13. تصور کنید جان هانکوک....

 

تصور کنید جان هنکوک اعلامیه استقلال را با یک قلم مارچوبه امضا کرد! این تصور و خیال هایی شبیه این شما را به خنده وا می‌دارد.

 

14. مدیتیشن چشمک زدن را انجام دهید.

 

این کار را با یک دوست همفکر انجام دهید: در وضعیت مدیتیشن خود روی زمین بنشینید و عمیق به چشمان یکدیگر نگاه کنید. بگذارید بالاترین افکار، گرامی ترین مانترهای شما به ذهن شما خطور کند. در آنجا بنشینید، با نگاه و عشق به چشمان یکدیگر نگاه کنید. سپس یک چشم را ببندید و دوباره آن را باز کنید. آن را ببندید ... چشمک زدن به کارهای روزمره خود بیفزایید و به روح خود هوای تازه لازم را بخشید.

 

15. بگویید «جدی ...»

 

این قدیمی ترین ترفند کتاب برای طنزپردازان است. این جمله همیشه به معنای برعکس خود است. ما آنقدر عادت داریم که کلمه «جدی » را که از این طریق به کار رفته است بشنویم و به طور خودکار لبخند بزنیم. امتحانش کنید در مقابل آینه بایستید و بگویید، «اکنون جدی ... » گوشه های دهان شما به رغم خودشان بالا می روند و لبخند ظاهر می شود. شما یک لبخند رایگان از آن دریافت می کنید. در سطح فردی، اکثر ما عبارات خصوصی داریم که وقتی با دوستان خاصی به اشتراک گذاشته می شوند، خنده را ایجاد می کنند، به عنوان مثال، «و این  اصلا خنده دار نیست! »

 

16. به یک مهمانی بی نظیر بروید یا آن را خود برگزار کنید.

 

اگر جدا به فکر خندیدن هستید، برای تعدادی از دوستان خود یک مهمانی برگزار کنید. مهمانی هایی یک مراسم جمعی شگفت انگیز هستند و هیچ دلیلی برای محدود کردن آنها برای دختران یا جوانان وجود ندارد. همه ما می توانیم این را داشته باشیم که برای یک عصر از لباس بزرگسالان خود خارج شویم و به جمعی برویم و به سن کمتری برگردیم. ما باید هیجانی شویم، اسرار را بگوییم و حرف بزنیم.

 

17. به دنبال افرادی باشید که می خندند.

 

شاید تعجب کنید که متوجه شدید افرادی که بیشترین وقت خود را با آنها می گذرانید کسانی هستند که کمتر می‌خندند. به ما گفته می شود که ازدواج یک تجارت بسیار جدی است و بنابراین با افرادی ازدواج می کنیم که به ندرت می خندند. هنگامی که برای مشاغل مصاحبه می کنیم، تمرکز ما بر وظایف و حقوق ها است و از رعایت جو غافل می شویم. شاد بودن محیط جنبه مهم هر شغلی است. اگر احساس می کنید در زندگی باید بیشتر بخندید، ممکن است مجبور شوید فراتر از خانواده کار کنید و به دنبال دوستانی باشید که می خندند. اگر در زندگی خود به سمت افرادی که می خندند بروید در مورد تغییراتی که می خواهید انجام دهید راحت تر تصمیم می گیرید. وقتی برای شغل جدید مصاحبه می کنید، به اطراف نگاه کنید و ببینید آیا خنده ای در محیط کار وجود دارد یا خیر. سعی کنید تصور کنید که بیشتر زندگی شما در این جو چگونه خواهد گذشت. اگر مجرد هستید و به دنبال شریک زندگی هستید، به طرز خندیدن مردان یا زنان آینده نگر نگاه کنید. یادتان باشد افرادی را که می توانند بخندند، جستجو کنید.

 

18. یک خرس عروسکی را در نظر بگیرید.

 

اگر می خواهید با یک خرس عروسکی در آغوش خود قدم بزنید، اگر می خواهید، می توانید به مردم بگویید که این برای خواهرزاده یا برادرزاده شماست و اجازه ندهید آنها راجع به شما بد فکر کنند. البته اکثر آنها اهمیتی نمی دهند. ببینید چه کسی شما را همراهی می کند و همراه شما می خندد.

 

19. خطر کردن و اشتباهات به نظر احمقانه است.

 

اگر اشتباه کردید با آن بازی کنید. آن را در فرصتی قرار دهید تا با خود بخندید و دیگران را به خندیدن با شما دعوت کنید.

اگر می خواهید یک قدم فراتر بروید، اگر نمی ترسید از روی عمداً در کانون توجه قرار بگیرید، منتظر نمانید که یک اتفاق اشتباه رخ دهد، بلکه چیزی را غریب و عجیب انجام دهید. در نظر بگیرید که لباس روزمره خود را بپوشید و سپس یک تیکه ناموزون اضافه کنید: یک قلم به شکل هویج، یک فلش عروسکی یا یک خرس عروسکی آویز به کیف خود.

Deely Boppers همچنین در تقویت خنده مفید است. در صورتی که آنها را ندیده باشید، مانند آنتن هایی با بندهای کوچک که در هوا می چرخند، به نظر می رسند. شما آنها را بر روی سر خود می گذارید و پیاده می شوید تا خنده ها را فعال کنید. آنها بی معنی هستند. دفعه دیگر که در ترافیک ساعتی عجله رانندگی می کنید، Deely Boppers را روی سر خود بگذارید و لبخند و خنده ها را در چهره رانندگان دیگر مشاهده کنید.

برای آن دسته از افرادی که توجه کمتری را ترجیح می دهند، من پیشنهاد می کنم کلاه خنده دار یا یک جفت دوی بوپرز را در اطراف خانه بپوشید. هنگام جاروبرقی، تمیز کردن گاراژ یا تاشو لباسشویی، آنها را بپوشید و ببینید که چگونه آنها بر روی نگرش افراد و شما تأثیر می گذارند.

 

23 پیشنهاد از «آنت گودارت » برای کمک به خندیدن

20. با بالش مبارزه کنید.

 

دعواهای بالشی راهی مناسب برای شروع خندیدن، به ویژه با کودکان است. با چند بالش خوب می توانید به کودک صدمه بزنید. با تنظیم شدت ضربات شما بر کودک، می توانید مطمئن شوید که هیچ کس آسیب نبیند. Batacas، می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا با محدود بودن ناحیه زیر گردن، به کسی آسیب نرساند. اگر می خواهید، می توانید این عمل را به همسر، دوستان و یا همکاران کار خود پیشنهاد دهید.

21. gigglebelly بازی کنید.

 

این بازی با نامهای زیادی شناخته می شود و شاید شما بازی آن را به یاد داشته باشید. در یک اجتماع خانوادگی یا دوستان، همه را روی زمین و پشت خود قرار دهید، در حالی که سر هر شخص بر معده شخص دیگری استوار است. این باعث می شود یک پیکربندی دنج ایجاد شود، اگرچه ممکن است برخی از افراد از چنین تماس نزدیک احساس ناراحتی کنند. اما ناراحتی معمولاً موقتی است، زیرا به محض اینکه یک نفر شروع به خندیدن کرد، تمام شکمها و سرهای این گروه شروع به بالا و پایین رفتن می کنند. برای شروع، شخص اول می گوید «Ha »، نفر بعدی «Ha Ha »، سوم «Ha Ha Ha » و در آن زمان خنده می چرخد. از آنجا که اتصال خنده جسمی و همچنین احساساتی است، این یک روش مطمئنی است. به طور عادی، تنها افرادی که قادر به خندیدن در طول gigglebelly نیستند، افرادی هستند که تصمیم گرفته اند که بازی نکنند.

 

22. از کسی قدردانی کنید.

 

فرهنگ یک امر مهم و حیاتی است. ما عادت داریم که قدردانی و تعارف کنیم و حتی بیشتر از آن تعارف می کنیم. راه های زیادی برای مقاومت در برابر تعارف وجود دارد، اما اگر این مسئله از بین برود، ممکن است خنده دار باشد.

 

23. کلمه «هه »را اضافه کنید.

 

 به هر آنچه که جدی می گیرید یک «هه » اضافه کنید. به شوهر خود بگویید: «من امروز صبح یک هیئت مدیره مهم دارم ... هه. » به یکی از دوستان خود بگویید: «بچه های من، مرا دیوانه می کنند... هه، بگویید »، «زندگی رو به اتمام است... هه. » یا «بودجه ای که برای پنتاگون است نمی شود ... هه. »، «هه» جنبه های مغز شما را دگرگون می کند. این اجازه می دهد تا شما بخندید و سپس می توانید تصویر بزرگتر را ببینید.

 

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .laughteronlineuniversity  می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coach online
online coach
آنت گودارت
خندیدن
خنده
خندان
زندگی
زندگی شاد
فواید زندگی شاد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط