در حال بارگذاری ...

15 واقعیت جالب در مورد لبخند زدن

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/28
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 212

 

15 واقعیت جالب در مورد لبخند زدن

همه عاشق این جمله هستند که «خنده بهترین دارو است» و احتمالاً حتی فواید لبخند زدن و خنده را نیز تجربه کرده ای. اما آیا می دانید که عمل ساده لبخند زدن چقدر می تواند روحیه شما و حتی سیستم ایمنی شما را تقویت کند؟ در اینجا 15 واقعیت جالب در مورد لبخند زدن آورده شده است:

 

·         هیچ هزینه ای ندارد، اما بسیار فایده ایجاد می کند.

·         کسانی را که دریافت می کنند غنی می کند، بدون آنکه کسانی که هدیه می دهند فقیر شود.

·         در یک لحظه اتفاق می افتد ولی خاطره آن گاهی برای همیشه ادامه می یابد.

·         هیچ کس آن چنان ثروتمند نیستند که بتوانند بی نیاز از آن باشد و هیچ کس آنچنان فقیر نیست که نتواند آنرا داشته باشد و هدیه بدهد

·         این باعث ایجاد شادی در خانه می شود ، باعث ایجاد حسن نیت در یک تجارت و جمع دوستان می شود.

·         لبخند بهترین استراحت برای یک روز خسته کننده، دلسرد کننده، اندوهناک و بهترین پادزهر طبیعت برای دردسر است.

·         نمی توان آن را خریداری کرد، قرض گرفت یا دزدید، زیرا این چیزی است که هیچ کس مانع آن نیست تا زمانی که از بین برود.

·         هیچ کس به اندازه کسی که هیچ چیزی برای هدیه دادن ندارد ، به لبخند احتیاج ندارد.

 

 

در چین باستان، تائوئیست ها آموختند که یک لبخند درونی ثابت به شما، بیمه سلامت، شادی و ماندگاری می دهد. چرا؟ لبخند زدن به نوبه خود مانند عشق ورزیدن است: اینگونه شما به بهترین دوست خود تبدیل می شوید. زندگی با لبخند درونی برای هماهنگی با خود است. «مانتاک چیا، استاد تائوئیست»

در اینجا چندین واقعیت جالب علمی در مورد لبخندهای ما آورده شده است و اینکه چرا تبدیل شدن به یک میلیونر لبخند زندگی شما را تغییر می دهد.

 1. شبیه سازی یک لبخند واقعی می تواند روحیه شما را تقویت کند: روانشناسان دریافته اند که حتی اگر روحیه خوبی نداشته باشید، می توانید فوراً روحیه خود را با شبیه سازی لبخند واقعی را بازسازی کنید(جعلی نیست، اما انتخاب کنید که به آن مشغول شوید).
 2. سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند: لبخند زدن واقعا می تواند سلامت جسمی شما را نیز بهبود بخشد. بدن شما هنگام لبخند آرام تر می شود و این به سلامتی و داشتن سیستم ایمنی قوی تر کمک می کند.
 3. لبخندها مسری هستند: این فقط یک گفته نیست، لبخند زدن واقعاً مسری است، دانشمندان می گویند: در مطالعه‌ای که در سوئد انجام شد، افرادی که اخم داشتند هنگام نگاه کردن به سوژه‌های دیگری که لبخند زده بودند، ماهیچه‌های آنها دچار انبساط شده و لبخند زدند.
 4. لبخندها استرس را تسکین می دهند: بدن شما هنگام لبخند زدن، بلافاصله اندورفین را آزاد می کنید، حتی وقتی خود را مجبور کنید که لبخند بزنید. این تغییر ناگهانی روحیه به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید و استرس را رها کنید.
 5. لبخند نشانه جهانی خوشبختی است: در حالی که لرزیدن دست، آغوش و اخم همه دارای معانی مختلفی در فرهنگ ها است، لبخند زدن در سراسر جهان و در همه فرهنگ ها به عنوان نشانه خوشبختی و سازگاری شناخته می شود.
 6. ما در حین کار بیشتر از وقتی که در خانه کاری نداشته باشیم لبخند می زنیم: 30٪ از افراد در یک مطالعه تحقیقاتی، روزانه 5 تا 20 بار لبخند می زنند و 28٪ روزانه بالا 20 بار لبخند می زنند.
 7. لبخندها از 5 تا 53 عضله صورت استفاده می‌کنند: فقط لبخند زدن می تواند نیاز به استفاده از بدن شما تا 53 ماهیچه را داشته باشد، اما بعضی از لبخند ها فقط از 5 حرکت عضلانی استفاده می کنند.
 8. نوزادان با توانایی لبخند به دنیا می آیند: نوزادان از تماشای اطرافیان رفتارها و صداهای زیادی می آموزند، اما دانشمندان معتقدند که همه نوزادان با این توانایی متولد می شوند، زیرا حتی نوزادان کور نیز لبخند می زنند.
 9. لبخند به شما کمک می کند تا ارتقا پیدا کنید: لبخند ها باعث می شود که یک شخص جذاب تر، اجتماعی و با اعتماد به نفس به نظر برسد و تبلیغات بیشتر به دنبال افرادی هستند که لبخند بیشتری می زنند.
 10. لبخندها قابل تشخیص ترین حالت صورت هستند: افراد می توانند لبخندها را تا 300 فوت دورتر تشخیص دهند و این باعث میشود لبخند قابل تشخیص ترین چهره باشد.
 11. زنان بیشتر از مردان لبخند می زنند: به طور کلی، زنان بیشتر از مردان لبخند می زنند، اما وقتی در کارهای مشابه یا نقش های اجتماعی شرکت می کنند، به همان میزان لبخند می زنند. این یافته دانشمندان را به این باور سوق می دهد که نقشهای جنسیتی کاملاً انعطاف پذیر است. نوزادان پسر و نوزادان دختر زمانی بیشتر لبخند می زنند، که ارتباط چشمی بیشتری برقرار کنند.
 12. لبخندها جذاب تر از آرایش هستند: یک مطالعه تحقیقاتی توسط Orbit Complet انجام شد که نشان داد 69٪ از مردم هنگام لبخند جذاب تر از زمانی که آرایش می کنند هستند.
 13. 19 نوع لبخند وجود دارد: محقق UC-سانفرانسیسکو 19 نوع لبخند را شناسایی و آنها را در دو دسته قرار داد: لبخندهای مودبانه «اجتماعی» که عضلات کمتری را درگیر می کنند و لبخندهای «احساس» صمیمانه که از هر قسمت صورت عضلات بیشتری استفاده می کنند.
 14. نوزادان واقعی لبخند می زنند: اکثر پزشکان معتقدند که لبخندهای واقعی هنگامی اتفاق می افتد که کودکان در سن چهار تا شش سالگی هستند، البته نوزادان به محض تولد لبخند می زنند.
 15. آیا واقعاً عضلات بیشتری برای اخم کردن لازم است تا لبخند زدن؟ (جواب منفی است.)

 

15 واقعیت جالب در مورد لبخند زدن

لبخندها باعث ایجاد چین و چروک نمی شوند!

 

این واقعیت دارد که «چین های بینی» هر بار که لبخند می زنید ظاهر می شود. دکتر مارک گلشوفر، متخصص پوست و مو در نیویورک، توضیح می دهد: با بزرگتر شدن، این شیارهای چهره خوشحال به محض اینکه جلوی خود را گرفتید، محو نمی شوند. اما لبخند خود را سرزنش نکنید. مقصر واقعی کاهش کشش پوست شما است.

تغییرات بیولوژیکی که مانع توانایی های رشد مجدد پوست شما می شود، «پیری ذاتی» نامیده می شوند. اینها شامل خرابی در ساختار زیرین پوست شما به دلیل عواملی مانند کاهش چربی و آتروفی عضلات است.

آرایش ژنتیکی شما همچنین بر چگونگی نگه داشتن لبخند تا سالها لبخند تأثیر می گذارد. دکتر آنتونی روسی می گوید: «ما قومیت های متفاوتی را با سن متفاوت می شناسیم.» غلظت طبیعی ملانین پوست و تولید روغن شما نیز نقش مهمی در چگونگی سرعت رشد چشمه های لبخند شما دارد. متأسفانه بسیاری از این متغیرها از دست شما نیستند.

 

به جای «cheese» ، «cheeks» بگویید تا لبخند اصیل تری به نمایش درآید.

 

دفعه بعد که عکس خود را گرفته اید، «cheese» نگویید، «cheeks» بگویید. گفتن «cheeks» نه تنها زیبایی دهان شما را شکل می دهد بلکه به شما یادآوری می کند که گونه هایتان را به سمت بالا بکشید و به یک لبخند بصری رضایت بخش برسید. صدای «k» در انتهای کلمه همان چیزی است که شروع به بلند کردن گونه های شما به سمت بالا می کند و این یکی از مهمترین جنبه های لبخند طبیعی است. اگر در شرایطی قرار دارید که گفتن کلمه «cheeks» ممکن است بی توجهی قرار بگیرد، می توانید فقط دهان خود را به این شکل بگیرید. این می تواند به ویژه هنگامی که از بچه ها عکس می گیرید موثر باشد.

 

خانه خود را به یک لبخندکده تبدیل کنید:

 

به جای یک وادی از اشک، خانه خود را لبخندکده کنید. حالا بخندید! هرگز فراموش نکنید که انجام این کار برای شما چقدر سخت بوده است! اگر تمام وقت لبخند را به خاطر بسپارید، همیشه لبخند خواهید زد. با این حال، یک لبخند غیرواقعی اثر نخواهد کرد. لبخند شما باید منعکس کننده وضعیت روحی شما باشد تا شادی را به همراه داشته باشد.

برخی از افراد بیشتر اوقات لبخند می زنند، در حالی که در زیر نقاب خنده، قلب های خورده شده و اندوه خود را پنهان می کنند. چنین افرادی به آرامی لبخندهای بی معنی می زنند. اما افراد دیگری نیز وجود دارند که یک بار لبخند می زنند، اما در سایر مواقع بسیار جدی هستند. در پشت ظاهر سخت آنها چشمه های مخفی خندیدن و صلح وجود دارد.

خوشبختی حالت ذهنی دارد. فرض کنید پنجاه سال است که از سلامتی خوبی برخوردار بوده اید و به مدت سه سال با درماندگی بیمار شدید. احتمالاً مدت طولانی را فراموش خواهید کرد وبه دوره کوتاه ضعف و بیماری خود فکر می کنید. پس از سه سال بیمار شدن، ذهن شما قادر نخواهد بود تصور کند که یکبار دیگر در سلامتی هستید. به جای آن، این فکر را می کند که دیگر هرگز نمی‌توانید خوب باشید.

به همین ترتیب، اگر بعد از مدتها خوشبختی حتی برای مدت زمان نسبتاً کوتاهی ناامید شوید، می توانید امید به خوشحال شدن دوباره را از دست بدهید. این خلق و خوی نیز نتیجه عدم تخیل است. خاطره شادی طولانی مدت باید یک عادت ناخودآگاه نیرومند باشد تا به شما کمک کند تا از مشکلات فعلی خود آگاه شوید.

وقتی ثروت از بین می رود، هیچ چیز واقعاً از بین نمی رود، زیرا اگر کسی از سلامتی و مهارت برخوردار باشد، باز هم می توان خوشحال باشد و می تواند پول بیشتری کسب کند. اما اگر سلامتی از بین برود، تا حد زیادی خوشبختی نیز از دست می رود و هنگامی که هدف زندگی (که شادی است) از دست می رود، هر چیز ارزشمندی از بین می رود.

عشق خالص، شادی مقدس، تخیل شاعرانه، مهربانی، خرد، آرامش، سعادت و خوشبختی، به طور ذاتی ابتدا در ذهن یا قلب احساس می شود و تأثیرات مفید آنها توسط سیستم عصبی در سراسر بدن منتقل می شود و از آنجا به بیرون از بدن و به اطرافیان منتقل می شود. شادی روح خود را با موعظه ها و سخنان افتخار آمیز پوشش ندهید. لذت های برتر زندگی را درک و تجربه کنید. آنگاه همه اطرافیان شما شادی خالصی که از درون روح شما بیرون می آیند حس می کنند و از آن بهره مند می شوند.

 

15 واقعیت جالب در مورد لبخند زدن

قدرت بی رویه لبخند زدن:

 

 مطالعات انجام شده در انگلستان نشان داد كه يك لبخند تنها مي تواند همان مقدار تحريك مغز را به وجود آورد كه 16000 پوند استرلنگ (25000 دلار) مي تواند. این به اين معنا است كه فرد مي تواند فقط با لبخند زدن به دست آوردن يك عدد معين روزانه مانند يك ميليون دلار احساس كند.

مقاله جالبی در مورد Forbes با عنوان «قدرت بدون لبخند زدن» وجود دارد. ران گاتمن، نویسنده مقاله، به بررسی قدرت لبخند پرداخت و مطالعاتی در مورد لبخندهایی که قادر به پیش بینی مسائلی شامل دوام ازدواج های افراد چه مدت خواهد بود، افراد بالا در آزمون های استاندارد بهزیستی و خوشبختی چه نمره هایی کسب می کنند و چگونه آنها برای دیگران الهام بخش خواهند بود، هستند، یافت. این تحقیقات نشان داد که وسیع ترین لبخند ها به طور مداوم در همه گروه ها بالاترین رتبه را دارند. یک مطالعه دیگر نشان داد بازیکنانی که به توپ بیس بال خود لبخند می زدند طول عمر متوسط ​​بیشتری نسبت به بازیکنانی که لبخند نمی زدند، داشتند.

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .laughteronlineuniversity می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

References

 1. Hodgkinson L. (1994) Smile Therapy, Optima. Klein A. (1989) The Healing Power of Humour, GP Putnam and Sons. Ornstein A. Sobel D. (1987) The Healing Brain, Simon and Schuster.
 2. Strack, F., Martin, L.L. and Stepper, S. (1988) Inhibiting and facilitating conditions of the human smile: A nonobstrusive test of the facial feedback hypothesis. J. Pers. Soc. Psychol. 54: 768-777
 3. Davis & Palladino, 2000 In a research study, participants were either prevented or encouraged to smile by being instructed how to hold a pencil in their mouths. Those who held a pencil in their teeth and thus were able to smile rated cartoons as funnier than did those who held the pencil in their lips and thus could not smile.
 4. Comic Relief fundraising campaign that took place in December 2002. StudentBMJ 2003;11:87-130 April ISSN 0966-6494

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
لبخند
خنده
خندان
لبخند زدن
شادی
سرحالی
زندگی شاد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط