در حال بارگذاری ...

12 راه برای مدیریت کردن افراد سمی

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/05
مدت زمان مطالعه : 10 دقیقه
تعداد بازدید : 233

 

12 راه برای مدیریت کردن افراد سمی

افراد سمی همیشه شبیه به ماده مخدر به منفی ها کشش دارند، اما تحقیقات نشان می دهد که آنها می توانند به لحاظ جسمی به مغز شما آسیب برساند. در این مقاله که برای اولین بار در LinkedIn Pulse منتشر شده است، دکتر تراویس بردبری به شما نشان می دهد که چگونه ماده خاکستری مغز خود را ایمن نگه دارید.

 

افراد مسموم از منطق سرپیچی می کنند. برخی خوشبختانه از تأثیر منفی که بر افراد اطراف خود دارند آگاه نیستند، و برخی دیگر به نظر می رسد از تحت فشار قرار دادن افراد دیگر رضایت دارند. در هر صورت، آنها پیچیدگی های غیر ضروری، نزاع و از همه مهمتر استرس را ایجاد می کنند.

مطالعات طولانی مدت نشان داده است كه استرس می تواند تأثیر ماندگار و منفی بر مغز داشته باشد. قرار گرفتن در معرض استرس حتی در چند روز باعث به خطر افتادن تأثیر نورون ها در هیپوکامپ می شود که این یک منطقه مهم در مغز است که، مسئول استدلال و حافظه است. هفته ها داشتن استرس باعث آسیب قابل برگشت به دندریت های عصبی می شود ("بازوهای" کوچکی که سلول های مغزی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند) و ماه ها استرس می توانند نورون ها را به طور دائم از بین ببرند. استرس یک تهدید جدی برای موفقیت شما است، وقتی استرس از کنترل خارج می شود، مغز و عملکرد شما تحت تأثیر قرار می گیرند.

 

تحقیقات اخیر دانشکده روانشناسی بالینی دانشگاه فریدریش شیلر در آلمان نشان داد که قرار گرفتن در معرض محرک هایی که باعث ایجاد احساسات منفی شدید می شوند، مواجهه شدن با افراد سمی همین احساس را به وجود می آورند که باعث می شود که مغز افراد با استرس زیادی مواجه باشد. چه منفی بودن، بی رحمی، سندرم قربانی و چه یک دیوانگی ساده، افراد سمی، مغز شما را به حالت استرس زده سوق می دهند که باید به هر قیمتی از آن جلوگیری کرد.

توانایی مدیریت احساسات و آرام ماندن در فشار، ارتباط مستقیمی با عملکرد شما دارد. TalentSmart بر روی بیش از یک میلیون نفر تحقیق انجام داده است، و ما دریافته ایم که 90 درصد از هنرپیشه های معروف در شرایط استرس برای کنترل آرامش و کنترل خود مهارت های ویژه ای دارند. یکی از بزرگترین هدایای آنها امکان خنثی کردن افراد سمی است. اشخاص  معروف استراتژی های مقابله ای خوبی دارند که از آنها استفاده می کنند تا افراد سمی را در حاشیه قرار دهند و تبعات منفی آنها را از خود دور کنند. زیب اندام با ارائه ی بروز ترین مقالات در حیطه ی تناسب اندام و سلامت، سعی دارد تا در افزایش سطح آگاهی عمومی مردم نقشی موثر داشته باشد.

 

من چندین استراتژی مؤثر را اجرا کردم از همان استراتژی هایی که افراد موفق هنگام برخورد با افراد سمی از آنها استفاده می کنند، آنچه در ادامه می آید 12 مورد از بهترین آنهاست. برای برخورد مناسب با افراد سمی، شما نیاز به رویکردی دارید که شما را برای مقابله با این افراد توانا سازد و کارهایی را که نباید انجام دهید را حذف کند. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که شما خیلی بیشتر از آنچه متوجه باشید قادر به مدیریت کردن رابطه خود با افراد سمی هستید.

 

1. آنها محدودیت هایی تعیین می کنند (خصوصاً در مورد افراد غرغرو).

 

افراد غرغرو و منفی گرا با مشکلات بیشتری مواجه  هستند زیرا در مشکلات خود غرق می شوند و نمی توانند روی راه حل ها تمرکز کنند. آنها می خواهند مردم به آنها ترحم نشان دهند تا بتوانند نسبت به خود احساس بهتری داشته باشند. مردم اغلب برای گوش دادن به افراد غرغرو تحت فشار هستند زیرا نمی خواهند بی ادب باشند، اما بین گوش دادن دلسوزنه به حرف های آنها و غرق شدن در مارپیچ احساسات منفی آنها، یک خط و مرز خوب وجود دارد.

 

شما می توانید از این کار جلوگیری کنید با محدود کرد رابطه و یا فاصله گرفتن از آنها در صورت لزوم. به این روش فکر کنید: اگر یک فرد همیشه در حال سیگار کشیدن باشد، آیا تمام یک بعد از ظهر استنشاق دود سیگار او را می دیدید؟ شما در این شرایط فاصله خود حفظ را می کنید پس باید همین کار را با افراد غرغرو انجام دهید. یک راه عالی برای محدود کردن مکالمه، به این صورت است که از این اشخاص سوال کنید که چگونه قصد دارند مشکل را برطرف کنند. آنها یا مکالمه را پایان می دهند و یا مکالمه را در جهت سازنده ای هدایت می کنند.

 

2. آنها در جنگ شکست نمی خورند!

 

افراد موفق می دانند در زندگی باید برای رسیدن به هر چیزی با یکدیگر مبارزه کنند، خصوصاً وقتی دشمن شما فردی سمی است. در درگیری و نزاع، احساسات کنترل نشده باعث می شود تا وسط یک درگیری قرار بگیرید و به نوعی در یک مبارزه دائمی باشید که می تواند به شما به شدت آسیب بزند. وقتی احساسات خود را درک می کنید و به آنها پاسخ می دهید، می توانید نبردهای خود را عاقلانه انتخاب کنید و در زمان مناسب، در جایگاه خود بایستید.

 

3. آنها دیدشان را گسترده تر می کنند.

 

افراد سمی شما را دیوانه می کنند زیرا رفتار آنها خیلی غیر منطقی است. مطمئن باشید که اشتباه نمی کنید، رفتار آنها واقعاً خلاف عقل است. بنابراین چرا به خودتان اجازه می دهید از نظر عاطفی به آنها واکنش نشان داده و خود را آزار دهید؟

 

هرچه فرد غیر منطقی باشد، برای شما راحت تر می شود که خود را از دام های او دور کنید. خود را از تلاش کردن برای نجات آنها از مسائل شخصیشان منع کرده و وارد این مباحث نشوید. از نظر عاطفی خود را از آنها دور کنید و به آنها به عنوان یک پروژه علمی نگاه کنید (آنها را برای خود بزرگ نکنید). شما لازم نیست که به آشفتگی های عاطفی دیگران پاسخ دهید، فقط واقعیت ها را در نظر بگیرید. شما می توانید برای مطالعه ی مقالات بیشتر به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را با مطالعه ی مقالات مرتبط کسب کنید.

 

4- آنها از احساساتشان آگاه هستند.

 

حفظ فاصله عاطفی نیاز به آگاهی دارد. اگر تشخیص ندهید که چه اتفاقی افتاده است، نمی توانید جلوی کسی را بگیرید تا اعصاب شما را تحت فشار قرار ندهد. گاهی اوقات خود را در موقعیت هایی پیدا خواهید کرد که نیاز است راه جدید و گروه جدیدی را انتخاب کنید. این خوب است و شما نباید از این که گاهی خود را برخواسته دیگران ترجیح می دهید، بترسید.

 

به این صورت فکر کنید: اگر فردی با ناپایداری ذهنی در خیابان به شما رو کند و بگوید من جان اف کندی هستم، بعید به نظر می رسد که حرف های او را باور کنید. هنگامی که با یک همکار برخورد می کنید که افکاری شبیه به افراد اسکیزوفرنی از خود بروز می دهد، گاهی بهتر است فقط لبخند بزنید و سری تکان بدهید. اگر می خواهید آنها را راهنمایی کنید، بهتر است به خودتان مدتی فرصت بدهید تا بهترین راه را برای این مورد پیدا کنید.

 

12 راه برای مدیریت کردن افراد سمی

5- آنها مرزها را تعیین می کنند.

 

زمان هایی هست که بیشتر افراد تمایل دارند کوتاه بیایند. این حس به آنها دست می دهد، چون حس می کنند راهی برای کنترل کردن فشار وارده از طرف کسی که با او کار می کنند یا زندگی می کنند ندارند. زیاد دور از حقیقت نیست. هنگامی که سعی کنید از بالا به پایین به موضوع نگاه کنید و دید خود را نسبت به طرف مقابل گسترده ترکنید، در این وضعیت رفتارهای آنها قابل پیش بینی می شود و درک راحت تری خواهید داشت. هم چنین به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به این فکر کنید که چه موقع و در کجا باید با آنها کنار بیایید و چه موقع نه. به عنوان مثال، حتی اگر در یک تیم با کسی همکاری می کنید، این بدان معنی نیست که شما باید همان میزان تعامل را با فرد داشته باشید که با سایر اعضای تیم دارید.

 

شما می توانید یک مرز تعیین کنید، اما شما باید این کار را آگاهانه و برنامه ریزی شده انجام دهید. اگر اجازه دهید اتفاقات به طور طبیعی رخ دهد، مجبور خواهید بود که خود را مرتباً درگیر مکالمات دشوار کنید. اگر مرزهایی تعیین کنید و تصمیم بگیرید که با یک فرد که برخورد با او بسیار سخت هست چه زمانی و کجا درگیر شوید، می توانید بسیاری از فشارهای عصبی را کنترل کنید. تنها ترفند این است که وقتی شخص سعی می کند با کلمات و جملات خود به شما حمله کند، فورا اسلحه های خود را نکشید و آماده حمله نشوید (ترفندهایی وجود دارد که، باید در برخورد با این نوع افراد به کار ببرید) و مرزها را در آن جا نگه دارید.

 

6. آنها اجازه نخواهند داد کسی شادیشان را محدود کند.

 

وقتی احساس لذت و رضایت شما ناشی از عقاید افراد دیگر باشد، شما دیگر استاد شادی خودتان نیستید. وقتی افراد که هوش احساسی بالایی دارند نسبت به کاری که انجام داده اند احساس خوبی می کنند، آنها اجازه نمی دهند نظرات یا اظهارات نیشدار کسی آنها را آزار دهد.

اگرچه غیرممکن است که نسبت به اظهار نظرهای دیگران واکنش نشان ندهید، پس می توانید همیشه نظرات مردم را تنها یک گفته ی بانمک در نظر بگیرید و خود را با دیگران مقایسه نکنید. به این ترتیب، مهم نیست که افراد سمی چه فکر می کنند یا انجام می دهند، شما ارزش خود را در درون خود پیدا می کنید. صرف نظر از آنچه مردم در هر لحظه درباره شما فکر می کنند، یک چیز مسلم است: شما هیچ وقت به اندازه گفته آنها خوب و بد نیستید.

 

7. آنها روی مشکلات متمرکز نیستند و تنها بر راه حل تمرکز دارند.

 

شما افکارتون رو بر یک جا معطوف می کنید و این تعیین کننده وضعیت عاطفی شما می شود. وقتی در حال حل کردن مشکلات پیش روی خود هستید، احساسات و استرس های منفی را به مدت طولانی برای خود درست می کنید. وقتی روی اقداماتی که برای بهتر کردن خود و شرایطتان تمرکز می کنید، احساس کارآمد بودن در خود ایجاد می کنید که احساساتی مثبت است و استرس را کاهش می دهد. شما برای مطالعه ی مقالات بیشتر به وبلاگ زیب اندام مراجعه کرده و اجازه دهید زیب اندام منبع اطلاعات تناسب اندام و سلامت شما باشد.

وقتی صحبت از افراد سمی می شود، این که متوجه باشید این افراد چقدر دیوانه کننده و  خسته کننده هستند، قدرتی را به شما می دهد که در وضعیت های سخت قرار نگیرید به جای این که فکر کنید که این فرد برای شما چقدر مشکل ساز است به نحوه برخورد با آنها تمرکز کنید. این امر باعث می شود شما بتوانید موقعیت هایی که در آن قرار می گیرید را بهتر کنترل کنید و باعث می شود میزان استرس شما هنگام برخورد با این افراد کاهش یابد.

 

8. آنها فراموش نمی کنند.

 

افراد دارای هوش عاطفی بالا اشتباهات را می بخشند، اما این بدان معنی نیست که آنها فراموش می کنند. بخشش مستلزم رها کردن آنچه اتفاق افتاده است تا بتوانید راه خود را ادامه دهید. این بدان معنا نیست که شما به یک شخص خطاکار فرصت دیگری می دهید. افراد موفق حاضر نیستند گرفتار اشتباهات غیر ضروری دیگران شوند، بنابراین به آنها اجازه می دهند سریع فراموش شوند و خودشان را از آسیب های آینده محافظت می کنند.

 

9. آنها با خودشان صحبت های منفی نمی کنند.

 

بعضی اوقات نیروی منفی دیگران را جذب می کنید. هیچ مشکلی نیست که در وجود شما احساسات بد در برخورد با دیگران دست بدهد، اما صحبت کردن شما با خودتان (افکاری که درباره احساسات خود دارید) درباره آن موضوع می تواند باعث افزایش احساسات منفی شود یا به شما کمک کند از موضوع به راحتی عبور کنید. صحبت های منفی کردن با خودتان، غیر ضروری است و باعث خودباختگی می شود. این مورد شما را در یک گرداب عاطفی غرق می کند که بیرون رفتن از آن دشوار است. شما باید به هر قیمتی از گفتگوی منفی با خودتان خودداری کنید. می توانید مقالاتی با موضوع انگیزشی را در وبلاگ زیب اندام مطالعه کرده و اطلاعات معتبری را در این حیطه به دست آورید.

 

10- مصرف کافئین را محدود می کنند.

 

نوشیدن کافئین باعث آزاد شدن آدرنالین می شود. آدرنالین منبع واکنش "جنگ یا فرار" است (واکنش جنگ یا فرار به حالتی گفته می شود که بدن انسان در برابر استرس واکنش شدیدی با ترشح هورمون ها از خود بروز می دهد)، مکانیسم بقا که شما را مجبور می کند در هنگام مواجهه با تهدید، بایستید و بجنگید یا برای فرار آماده شوید. مکانیسم مبارزه یا فرار تفکر منطقی را به نفع یک واکنش سریعتر کنار می گذارد. این بسیار عالی است وقتی یک خرس شما را دنبال می کند شما مکانیسم فرار را انتخاب می کنید، اما چندان عالی نیست وقتی که در یک راهرو توسط یک همکار عصبانی غافلگیر شوید هم این کار را انجام دهید.

 

11. آنها خواب خوب را به خود هدیه می دهند.

 

من این مورد را با گذشت سالها مورد امتحان  قرار داده ام و نمی توانم به اندازه کافی در مورد اهمیت خواب در افزایش هوش هیجانی و مدیریت سطح استرس خود بگویم. هنگامی که می خوابید، مغز به معنای واقعی کلمه شارژ می شود، و خاطرات روز را جا به جا و ذخیره می کند یا آنها را دور می اندازد (و این باعث ایجاد رویا می شود)، به طوری که شما هوشیار و به دور از خاطرات روز قبل از خواب بیدار می شوید. در هنگام خواب کافی و یا نوع صحیح خواب، کنترل بر روی خود، دقت و حافظه شما افزایش می یابد. کمبود خواب به خودی خود باعث افزایش سطح هورمون استرس می شود، حتی بدون وجود یک عامل استرس زا.شما می توانید مقالات مرتبط با خواب را در وب سایت زیب اندام مطالعه کرده و اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

خواب خوب در شب باعث می شود که شما در برخورد با افراد سمی مثبت تر، خلاقانه تر و فعال تر باشید و این بستر را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به طور موثر با آنها مقابله کنید.

 

12. آنها از سیستم پشتیبانی خود استفاده می کنند.

 

تلاش برای مقابله با همه چیز توسط خودتان، چالش برانگیز و در عین حال کاملاً ناکارآمد است. برای مقابله با افراد سمی، باید نقاط ضعف اخلاقی خود را نسبت به برخورد با آنها تشخیص دهید. این بدان معناست که برای به دست آوردن دیدگاه مناسب برای برخورد با یک فرد چالش برانگیز به سیستم پشتیبانی خود دسترسی پیدا می کنید. همه افراد اشخاص معتمد در محل کار و یا در خارج از خانه می شناسند که در تیمشان حضور دارند (فردی که همیشه شما را در لحظات مهم زندگی پشتیبانی می کند و به شما روحیه می دهد) و آماده هستند تا کمک کنند از یک وضعیت دشوار نتیجه مطلوبی بگیرند. این افراد را در زندگی خود شناسایی کنید و تلاش کنید از بینش و بصیرت آنها در هنگام نیاز کمک بگیرید. یک توضیح ساده از وضعیت موجود، برای افراد پشتیبان می تواند به یک دیدگاه جدید منتهی شود. بیشتر اوقات، افراد دیگر می توانند راه حلی را ببینند که شما نمی توانید در آن موقعیت به آن دست پیدا کنید، زیرا آنها به اندازه شما احساساتشان درگیر نشده است.

قبل از اینکه این سیستم بتواند برای شما عالی جواب دهد، باید برخی از آزمون ها را پشت سر بگذارید. بیشتر اوقات، شما می توانید در برخورد با افراد تند مزاج خود را آزمایش کنید. خوشبختانه، انعطاف پذیری مغز به شما امکان می دهد تا با تمرین رفتارهای جدید ، حتی در صورت عدم موفقیت، قالب ریزی و تغییر در خود ایجاد کنید. اجرای این تکنیک های سالم و تسکین دهنده­ی استرس برای مقابله با افراد سمی، به مغز شما آموزش می دهد تا استرس خود را به طور مؤثرتری کاهش دهید و احتمال بروز اثرات بیماری را کم کنید.

https://www.success.com/12-ways-successful-people-handle-toxic-people/

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
افراد سمی
مدیریت روابط
روانشناسی بالینی
روانشناسی
روانپزشکی
افراد غرغرو
احساسات

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط