در حال بارگذاری ...

11 نکته برای هر کسی که نمی داند چگونه آرام شود؟

دسته بندی:
نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/06
مدت زمان مطالعه : 10 دقیقه
تعداد بازدید : 161

11 نکته برای هر کسی که نمی داند چگونه آرام شود؟

آیا کسی این روزها آرامش دارد؟

 

احتمالاً نیاز  نیست کسی به شما بگوید استراحت و آرامش مهم است، خودتان می دانید. اما آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه آرام شوید؟
با توجه به اینکه همه فکر می کنند کار ساده ای است، ممکن است این سوال مسخره ای به نظر برسد.
بسیاری از موارد می توانند مانع از آرامش و استراحت شوند و حقیقت این است که بسیاری از ما در خوب استراحت کردن مهارت نداریم. هرچند این مهارتی است که قابل اصلاح است. همه ما به خاطر سلامت روان خود به روش هایی برای مقابله و رفع بسیاری از عوامل استرس زا در جهان نیاز داریم.

Jor-El Caraballo ، L.M.H.C، درمانگر و بنیانگذار تمرین درمانی Viva Wellness مبتنی بر بروکلین، می گوید: «همه ما بیش از آنچه فکر می کنیم نیاز به استراحت داریم. مطمئنا امسال،‌ سال سختی برای شما بوده است بنابراین هرچه استراحت کنید کافی نیست ».

اگر فکر می کنید که از نظر تئوری عالی به نظر می رسد اما ایده ای برای نحوه اجرای آن ندارید، نگران نباشید. برای خیلی از افراد، گفتن راحت تر از انجام آن کار است، اما ما نکاتی در مورد چگونگی ایجاد وقت استراحت، احساس راحتی و استراحت برای شما  داریم. برخی از نکات مفید در مورد چگونگی استراحت کردن را در ادامه بخوانید.

 

1. بدانید چه چیزی واقعاً شما را آرام می کند.

 

ممکن است واضح به نظر برسد، اما تعداد زیادی از مردم در مورد چگونگی گذراندن زمان، در حالی که خوش نیستند، بصیر و خلاق عمل نمی کنند. روانشناس بالینی، رایان هاوز، دکترای علوم پزشکی، به SELF می گوید: «مردم معمولاً فکر می کنند که در حال استراحت هستند در حالی که واقعاً نیستند ».

به عنوان مثال، شاید شما تمایل داشته باشید چرخیدن در اینستاگرام و توییتر را برای چند ساعت به عنوان آرامش حساب کنید. این ممکن است برای برخی از افراد مأیوس کننده باشد، اما برای بسیاری، بیشتر از هر چیز استرس زا است. یا شاید شما خود را مجبور به انجام کارهایی کنید که شنیده اید قرار است آرامش بخش باشند مانند مدیتیشن، چرت زدن و یا استحمام در وان اما وقتی آنها را انجام می دهید برای شما واقعاً خسته کننده باشد یا حداقل مفید نباشد. یک روش آرامش برای همه مناسب نیست.

برای اینکه بفهمید استراحت برای شما چه معنی دارد، ممکن است بخواهید در وهله اول چگونگی فکر کردن راجع به آن را تنظیم کنید. کارابالو می گوید: «آرامش یک فعالیت نیست، نتیجه هر فعالیتی است » و اینکه کدام فعالیتها منجر به آرامش می شود به خود شما بستگی دارد. سرگرمی ها، انواع مختلف فعالیت های بدنی، انواع مختلف معاشرت، اقدامات خودمراقبتی و موارد دیگر را کاوش کنید. سپس توجه کنید. کارابالو می گوید: «از خود بپرسید، بعد از انجام این کار چه احساسی دارم؟ آیا احساس می کنم آرام هستم؟ آیا احساس پایداری می کنم؟ آیا احساس راحتی می کنم؟ ’اگر چنین است، شاید این چیزی است که می تواند به عنوان راهی برای استراحت از کارهای دنیا در لیست شما باشد و اگر نه، شاید لازم باشد چیز دیگری را امتحان کنید ».

اگر متوجه شدید که فعالیت های آرامش بخش شما واقعاً آرامش آور نیستند و در حال امتحان کردن چیز دیگری هستید، ممکن است مجبور شوید که به دفتر نقاشی کودکی‌تان برگردید و شروع به آزمایش کنید. مشکلی نیست کارابالو می گوید: «از کوچک شروع کنید، آنقدر کوچک که فکر کنید بی فایده است. 30 ثانیه بنشینید. روزانه یک تمرین تنفس عمیق انجام دهید ».

 

2. در مورد زمان استراحت خود اراده داشته باشید.

 

اراده نوعی قانون طلایی استراحت است. برای اینکه آرامش موثر باشد، باید به آن متعهد شوید. هووز می گوید: «شش ساعت استراحت نیمه راحت به اندازه دو ساعت آرامش ارادی، متمرکز و خوب نیست ». واقعیت این است که ما تمام وقت استراحت خود را نیمه راحت و سریع انجام می دهیم و با ایمیل یا رسانه های اجتماعی حواسمان به سادگی پرت می شود. سرگرمی های خود را به کار های جانبی تبدیل می کنیم و آنها را بدون شادی انجام می دهیم. ما وقت استراحت خود را به فکر لیست های کاری خود می گذرانیم. اینگونه ما خود را در معرض حواس پرتی می گذاریم یا بین فعالیت ها بی هدف سرگردان می شویم زیرا در واقع نمی دانیم چه می خواهیم. درعوض، عادت کنید که به خود بگویید: «خوب، وقت آن رسیده است که آرام شوی » و واقعاً بدانید که این به چه معناست.

کارابالو پیشنهاد می کند از خود بپرسید هر بار که این کار را انجام می دهید نتجه این زمان آرامش چه چیزی می شود؟
«استراحت» یا «فرار» نقاط شروع است، اما به خاص بودن کمک می کند. آیا لازم است خود را از مشکلات کار منحرف کنید؟ آیا شما نیاز به احساس سرحال بودن و آمادگی داشتن برای مواجهه با مشکلات زندگی را دارید؟ آیا لازم است اضطراب خود را کم کنید؟ آیا نیاز به احساس آرامش و راحتی دارید؟

از آنجا می توانید بفهمید که چگونه نیازهای خود را پشتیبانی کنید، هم با انتخاب فعالیت صحیح و هم با تشخیص اینکه کدام حد و مرزها را باید برای خود تعیین کنید. (مانند بررسی نکردن تلفن یا انتخاب مکان یا زمان مناسب)

 

11 نکته برای هر کسی که نمی داند چگونه آرام شود؟

3. زمان استراحت را برنامه ریزی کنید و در این مورد سخاوتمند باشید.

 

وقتی کارها را برنامه ریزی نمی کنیم، تمایل داریم بر اساس احساسی که در هر لحظه داریم، تصمیم بگیریم و گرچه این می تواند برای استراحت گاهی اوقات مفید باشد. (مانند وقتی که روز سختی دارید و تصمیم می گیرید برنامه های خود را برنامه ریزی مجدد کنید تا بتوانید یک شب آرام داشته باشید)، اما در مواقعی دیگر بر خلاف ما کار می کند. اگر صبر کنید تا خلق و خوی به وجود بیاید یا تا زمانی که احساس کنید «لیاقت» آرامش را دارید (و هی بگویید بعداً)، تقریباً هیچ وقت به اندازه کافی آرام نخواهید گرفت. شما باید آن را طبق برنامه خود تنظیم کنید، حتی اگر چرت های 15 دقیقه ای اینجا و آنجا باشد.

مهمترین قسمت برنامه ریزی برای استراحت: در مورد آنچه می خواهید و نیاز دارید صادق باشید. شما نمی خواهید از برنامه ریزی به عنوان ابزاری برای محدود کردن خود استفاده کنید. از آن برای محافظت از وقت خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در قلب خود می دانید که واقعاً می خواهید یک روز کامل روی کاناپه کاری انجام ندهید، جز دیدن برنامه دلگرم کننده تلویزیونی مورد علاقه خود، به خودتان اجازه دهید این کار را از مرحله شروع انجام دهد. یک ساعت زمان را مسدود نکنید.

 

4. در طول هفته از لحظه های آرامش بخش لذت ببرید.

 

صحبت از محدود کردن خود، آسان است که در ذهن خود به یک ذهنیت همه یا هیچ فکر کنید. شاید در طول هفته بیش از حد به خود فشار بیاورید و فقط آخر هفته ها استراحت کنید. یا شاید به خود بگویید که وقت یا منابعی برای استراحت «مناسب» ندارید، بنابراین اصلاً این کار را انجام نمی دهید. وقتی این کار را انجام می دهیم، نه تنها خطر سوزاندن و کم اثر بودن استراحت را داریم، بلکه همچنین به سراغ فعالیت هایی می رویم که به اندازه کافی آرامش بخش نیستند.

به عنوان مثال تماشای تلویزیون یا بازی های ویدیویی را در نظر بگیرید. آنها هر دو فعالیت های آرامش بخشی بسیار خوبی هستند که من آنها را دوست دارم، اما گاهی اوقات احساس گناه می کنم تا اینکه واقعاً لذت ببرم. چرا؟ از آنجا که ممکن است استراحت خود را برای آخر هفته گذاشته بشید و نخواهید در طول هفته این کار را انجام دهید.

طبق گفته کارابالو، این نوع رفتارهای محدود کننده در واقع علیه استراحت کردن است. او می گوید: «وقتی لحظات کوچکتر را با نظم بیشتری تجربه نکنید، می توانید به پرخوری بیفتید » و با توجه به اینکه برای بسیاری از افراد، همه نوع پرخوری می تواند همراه با احساس گناه، شرم و عواطف دیگری باشد که بر توانایی ما برای آرامش واقعی تأثیر می گذارد، ایجاد آرامش در برنامه منظم بسیار موثرتر است. بنابراین سعی کنید برخی از فعالیت هایی را که معمولاً برای آخر هفته ذخیره می کنید، در طول هفته انجام دهید و ببینید که چگونه برای شما مناسب است.

 

5. برای خروح از کار، مراسمی را برقرار کنید.

 

این به ویژه برای ما که در خانه کار می کنیم بسیار مهم است. هنگامی که ما در خانه کار می کنیم، مرزهای بین زندگی شخصی و زندگی کاری می توانند تار شوند زیرا ما روال معمول را نداریم که به نشانه شروع و پایان روز کاری کمک می کند. به عنوان مثال، رفت و آمد یا عمل ترک از دفتر کار را به طور فیزیکی نداریم. ممکن است یک معامله بزرگ به نظر نرسد، اما وقتی می خواهیم به مغز خود بگوییم وقت آن است که از حالت کار خارج شوید و به حالت استراحت بروید ، این مراسم بسیار مفید است.

 

محبوبترین:

 

خوشبختانه، ما می توانیم آیین های گذار خود را ایجاد کنیم. وقتی زمان انتقال از روز کاری به زمان آرامش است، سعی کنید عادت جدیدی را انتخاب کنید که می تواند به عنوان یک نشانه عمل کند. پیاده روی کنید، مدیتیشن کنید، ورزش کنید، یک کار سریع انجام دهید، لیست کارهای خود را برای روز بعد بنویسید و هر آنچه به شما کمک می کند به خود بگویید: «خوب، روز کاری تمام شد و وقت آن است که استراحت کنم و به ادامه زندگی شخصی خود بپردازم ». سپس با تعیین محدودیت هایی با بررسی نکردن ایمیل خود، بررسی نکردن روز کاری خود یا انجام هر کار دیگری که می تواند دوباره شما را به زندگی کاری ربط دهد، به هدف گیری آرامش که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم ادامه دهید.

 

6. مهارت های مدیریت احساسات و گفتگوی منفی با خود را بیاموزید.

 

بسیاری از احساسات قوی می توانند مانع استراحت شوند، از اضطراب گرفته تا احساس گناه. حتی اگر از نظر جسمی فعالیتی را انجام می دهید که معمولاً شما را آرام می کند، اگر ذهن شما معطوف به آن نباشد، به همان اندازه تأثیرگذار نخواهد بود. شما باید با جنبه ذهنی کارها کنار بیایید.

حتی اگر به سختی، از احساسات شدید مانند عصبانیت و ناامیدی (شاید از یک روز کاری طولانی) یا غم یا ناراحتی صرف نظر کنید، این مهارت های تنظیم عاطفی را امتحان کنید. اگر تمایل دارید که برای استراحت خود را ضرب و شتم دهید زیرا احساس گناه یا بی لیاقتی می کنید، برای مراقبت از خود این کار را روی کیسه بوکس امتحان کنید و این مهارت ها را به عنوان راه های ممکن برای حل نکات بعدی نیز در ذهن داشته باشید.

 

7. خود را مجبور به کسب استراحت نکنید.

 

من زیاد در این دام افتاده ام و می دانم که تنها نیستم. غالباً به دلیل ناتمام بودن کارها، کارهای دیگر و سایر تعهداتی که روی سرم آویزان است، به سختی می توانم از حالت کاری خلاص شوم، بنابراین به خودم می گویم مشکل این است که استراحت را به عنوان پاداش تنظیم کنم. به خود کی گویم اگر کارهایی که در لیست است تمام شود به خود به عنوان پاداش استراحت می دهم! از نظر تئوری منطقی است، اما حدس بزنید چه می شود؟ لیست کارهایی که انجام می دهیم به ندرت کاملاً به اتمام رسیده اند و ایجاد قوانینی در مورد زمان استراحت  راهی آسان برای کار زیاد و استراحت کم است.

به علاوه، فکر کردن به این روش می تواند اوقات نادر استراحت شما را نیز خراب کند، زیرا احساس گناه و حواس پرتی به طور حتم در شما رخ خواهد داد. وقتی تصمیم می گیرید که استراحت چیزی است که باید بدست آورید، احساس اینکه واقعا  «لیاقت» آن را دارید، واقعاً دشوار است.

بنابراین به جای اینکه به استراحت به عنوان جایزه ای فکر کنید که فقط پس از یک موفقیت سزاوار آن هستید، سعی کنید به خود یادآوری کنید که استراحت ضروری است. کارابالو می گوید: «این کار شایستگی نیست شما به استراحت احتیاج دارید. مغز ما به استراحت نیاز دارد. از نظر زیست شناختی، از نظر فیزیولوژیکی، استراحت یک ضرورت است ».

 

11 نکته برای هر کسی که نمی داند چگونه آرام شود؟

8.  به خود یادآوری کنید که چگونه استراحت از کار شما پشتیبانی می کند.

 

هر چقدر می خواهم بگویم استراحت به خاطر خود مهم است زیرا ضروری و لذت بخش است ، همچنین نمی توانم انکار کنم که از توانایی ما برای ادامه مسئولیت در طولانی مدت پشتیبانی می کند. اشکالی ندارد که از آن به عنوان انگیزه استفاده کنید، خصوصاً اگر در زمان سختی به خود اجازه می دهید از کار یا سایر تعهدات دور شوید. هاوز می گوید: «همه چیز برای تأمین بهره وری لازم نیست، اما واقعیت این است که شما وقتی استراحت کافی داشته باشید و مقداری انرژی در بدن خود داشته باشید، عملکرد بهتری خواهید داشت ». اگر به خود بگویید استراحت به شما کمک می کند در زمانی که کاری ندارید احساس گناه و حواس پرتی کمتری داشته باشید، همینطور خواهد شد.

همچنین اگر احساسات مختلفی در این مورد داشته باشید مشکلی ندارد. ممکن است درست باشد که باید به خود بگویید: «کمی استراحت در کار باعث پیشرفت من در کار می شود، اما این نیز واقعیت است ». کارابالو می گوید: «تا زمانی که ما در جامعه سرمایه داری مانند این جامعه زندگی می کنیم، این افکار، این تردیدها، این سوالات در مورد اینکه آیا ما مستحق استراحت هستیم و آیا برای حمایت از این سیستم باید استراحت وجود داشته باشد، مطرح می شود. با دست و پنجه نرم کردن با رابطه بین استراحت و کار همیشه در حال پیشرفت خواهید بود زیرا ما در سیستمی زندگی می کنیم که قطعا چنین چالشی را دارد ».

 

9. انتظارات خود را تنظیم کنید.

 

این روزها فشار زیادی را به آرامش خود وارد می کنیم. فرض بر این است که این اتفاقی است که در این دنیای ترسناک، سنگرهای سرمایه داری و چنگال فرسودگی شغلی می افتد. وقتی آنقدر به استراحت فشار می آوریم که احساس جادویی از همه اینها برداشته شود، در واقع نتیجه عکس دارد. زیرا واقعاً این فقط به معنای فشار آوردن بر خود است.

کارابالو می گوید: به دلیل جامعه ای که ما در آن زندگی می کنیم، این وظیفه شماست که از خود مراقبت کنید. در واقع اگر مراقب خود نباشید احمق هستید. اما این فشار زیادی را برای مردم ایجاد می کند و اضطراب زیادی را در مورد استراحت ایجاد می کند.

درعوض، هر روز حداقل یکبار زمانی برای آرامش داشته باشید. هاوز می گوید: ما باید واقع بین باشیم که استرس و آرامش چیست. ما باید تشخیص دهیم که آرامش، نبود عوامل استرس زا نیست، بلکه ایجاد لحظاتی است که عوامل استرس زا را به طور موقت در حالت تعلیق قرار می دهد و مرزها را تعیین می کنید تا مجبور نشوید با همه مشکلات خود درگیر شوید ».

 

10. کمک بخواهید.

 

به گفته کارابالو، عدم توانایی شما در استراحت کردن ممکن است پیچیده تر از آنچه انتظار دارید باشد. هر وقت مشتری های او می گویند: که برای استراحت ،اوقات سختی را دارند، او تمایل دارد کمی حسابرسی کند و از آنها سوالاتی می کند تا به رابطه آنها با استراحت کمک کند. به نظر می رسد، بسیاری از ما پیام هایی در مورد استراحت، به طور مستقیم یا غیرمستقیم، از دنیای اطراف و خانه خود دریافت می کنیم. فرهنگ شلوغی و سرمایه داری نمونه های بارز این موضوع هستند، اما ممکن است دلایل شخصی تری هم گشت این موضوع  باشد.

به عنوان مثال، کسی خواهد گفت، « من از یک خانواده مهاجر آمده ام و پدر و مادرم هنگام ورود به این کشور در طبقه کارگر بودند و من مجبور بودم برای آسایش همیشه کار کنم و زمانی برای استراحت نداشتم ».

این تنها یک مثال است، اما نکته این است که گپ زدن با یک درمانگر می تواند کمک زیادی به شما در یادگیری نحوه آرامش کند. کارابالو می گوید: «ندانستن اینکه دردسر شما از کجاست، مانعی برای فهمیدن این موضوع است که چگونه از آن رها شوید ». اگر هنوز یک درمانگر ندارید که با او صحبت کنید، با این نکات برای یافتن یک توصیه مقرون به صرفه شروع کنید.

 

11. در آخر، با خود مهربان باشید.

 

به دلایل زیادی، بهینه سازی ارادی استراحت، تا حد امکان، یک تلاش شایسته است اما همچنین نباید منبع استرس اضافی یا کاری باشد که خود را برای انجام مداوم تحت فشار قرار می دهید. روزهایی پیش می آید که افکار منفی و احساس گناه در آنها رخنه می کند و یا به جای چیزی که می دانید بهتر کار می کند، بی حس شدن یا فرار از طریق خواب را انتخاب می کنید. که در حقیقت، احتمالاً روزهای زیادی از این دست خواهد بود، و اشکالی ندارد.

کارابالو می گوید: «من فکر می کنم بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که در انجام کامل استراحت گره نخوریم و خود را اذیت نکنیم ». در عوض، با خود نرم و مهربان باشید و درک کنید که این یک چالش مداوم است.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت  self باشد

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
ارام
آرام
ارامش
مهربان
اراده
سلامت روان
مدیتیشن
استرس
استراحت

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط