در حال بارگذاری ...

روز جهانی بهداشت

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1400/01/18
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 202

 

هر 7 آوریل، سازمان بهداشت جهانی تصمیم می گیرد موضوعی خاص را در دنیای سلامتی و پزشکی برجسته کند. از سلامت روان گرفته تا بیمه و هر چیز در این میان، این روز زمینه ساز اتفاقاتی است که در سطح جهانی می آیند. روز جهانی بهداشت امسال چراغی را به پرستاران و ماماها خواهد تاباند، نیروی بی سر و صدا و بیقرار که صنعت مراقبت های بهداشتی را همانطور که امروز می شناسیم، متحول کرد.

 

روز جهانی بهداشت 2021 چه زمانی است؟

ارزش بی نظیر سلامتی در 7 آوریل در روز جهانی بهداشت جشن گرفته می شود. با هدایت سازمان بهداشت جهانی (WHO)، سلامت جسمی، روحی و عاطفی در سراسر جهان در این روز ترویج و جشن گرفته می شود.

مقاله پیشنهادی:📝

 

تاریخچه روز جهانی بهداشت

برای صحبت در مورد روز جهانی بهداشت، باید در مورد ایجاد سازمان بهداشت جهانی به طور کلی صحبت کنیم. در دسامبر 1945، مقامات برزیل و چین ایجاد یک سازمان بهداشت بین المللی را پیشنهاد کردند، که همه جانبه و کاملاً مستقل از هرگونه قدرت دولتی است.

 

نیم سال بعد، در نیویورک، در ژوئیه 1946، اساسنامه سازمان بهداشت جهانی تصویب شد. این قانون اساسی در حالی که 61 کشور در توافق نامه برای ایجاد سازمان غیردولتی امضا کردند، در 7 آوریل 1948 به اجرا درآمد.

 

آنها به عنوان یکی از اولین اقدامات رسمی WHO، جشن روز جهانی بهداشت را ایجاد کردند. این اولین بار در 22 ژوئیه 1949 مشاهده شد، اما بعداً برای تشویق به مشارکت دانشجویان تاریخ آن به 7 آوریل، تأسیس WHO تغییر یافت.

 

از سال 1950، روز ارزش سلامتی هر ساله از موضوع و مضمون متفاوتی استفاده می کند که توسط مدیرکل فعلی WHO، براساس پیشنهادات دولت ها و کارمندان عضو، انتخاب می شود.

روز جهانی بهداشت فرصتی جهانی برای تمرکز توجه بر روی موضوعات مهم بهداشت عمومی که جامعه جهانی را تحت تأثیر قرار می دهد فراهم می کند. به مناسبت روز جهانی بهداشت، برنامه های تبلیغاتی آغاز می شود که پس از 7 آوریل برای مدت طولانی ادامه دارد.

 

روز جهانی بهداشت 2020 نوری از نقش حیاتی پرستاران و ماماها در ارائه مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان خواهد زد، جایی که در سراسر جهان رویدادهای حمایت از جمله راه اندازی اولین گزارش پرستاری در جهان برگزار می شود، که برنامه ریزی برای بهینه سازی مشارکتهای نیروی کار مهد کودک را فراهم می کند، با گزارش مشابهی در مورد نیروی کار مامایی که در سال 2021 انجام می شود.

مقاله پیشنهادی:📝

 

جدول زمانی روز جهانی بهداشت

 

1945سازمانی متولد می شود

در کنفرانس سازمان ملل در سانفرانسیسکو، طرح ایجاد یک سازمان جدید و مستقل که به بحث در مورد موضوعات بهداشتی اختصاص داشت، تصویب شد.

 

1948تنظیم تاریخ

6آوریل به عنوان روز جهانی بهداشت در اولین مجمع سلامت برای بزرگداشت ایجاد سازمان جهانی بهداشت تعیین شده است.

 

7 آوریل 1950رسمی شدن

اولین روز جهانی بهداشت گرامی داشته می شود.

 

7 آوریل 501998مین سالگرد

در پنجاهمین سالگرد سازمان جهانی بهداشت، روز جهانی بهداشت با موضوع مادری ایمن روبرو می شود.

 

سنت های روز

از بدو تأسیس، موضوعات بهداشتی و دسترسی به مراقبت های بهداشتی توسط مردم سراسر جهان در روز جهانی بهداشت بسیار تبلیغ شده است. سازمان بهداشت جهانی هر ساله مضمون متفاوتی برای این روز دارد که در مدارس، سمینارها، کارگاه ها و مجامع گفتگو برجسته می شود. این روز همه چیز در مورد ایجاد آگاهی برای مسائل بهداشتی افراد بی بضاعت و اقلیت کم برخوردار در مناطق فقیر در سراسر جهان است و همچنین به ما یادآوری می شود که از سلامتی خود قدردان باشیم و از خود مراقبت بهتر کنیم.

 

فعالیت های بیرونی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری و همچنین درایوهای خیریه و جمع آوری کمک مالی سازمان یافته است. بهداشت روان اغلب نادیده گرفته می شود و به دلیل سبک زندگی پراسترس ما، امروزه بسیار مهم است. بنابراین میانجیگری و درمان بسیار تشویق می شود. البته، شما همان چیزی هستید که می خورید، بنابراین وعده های غذایی روزانه و تبلیغات رستوران همه چیز در مورد حفظ یک رژیم غذایی متعادل است.

روز جهانی بهداشت پرسش و پاسخ ها

 

موضوعات گذشته برای روز جهانی بهداشت چه بود؟

موضوعات متنوعی وجود دارد که در روز جهانی بهداشت برجسته شده اند، از بحث مستقیم بیماری مانند دیابت و فلج اطفال، تا موضوعات بزرگتر مانند ایمنی جاده و تأثیر تغییرات آب و هوا بر سلامتی ما. در دستیابی به سلامتی هیچ چیز محدودیت ندارد.

 

برای کمک به روز جهانی بهداشت چه کاری می توانم انجام دهم؟

داوطلبانه در موسسات خیریه و سازمانهای محلی خود باشید. همچنین می توانید اهدا کننده خون یا مغز استخوان شوید. اما در کل، برای سالم ماندن و رعایت ادب با کادر پزشکی خود تدابیری را اتخاذ کنید.

 

بهترین راه برای اطمینان از بیمار نشدن چیست؟

به بدن خود گوش دهید: اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی فعالیت بدنی دارید، می خوابید و غذای سالم می خورید. و اگر هرگز شک دارید، همیشه مطمئن شوید که با یک متخصص مشورت کرده و بررسی سلامتی را بخشی از برنامه خود قرار دهید.

مقاله پیشنهادی:📝

 

چگونه روز جهانی بهداشت را گرامی بداریم

 

در انجمن خود مکالمه ای ترتیب دهید

WHO جعبه ابزار اطلاعاتی رایگان را برای سازمان دهندگان ارائه می دهد. چالش را بپذیرید و در مورد یک مسئله فعلی مراقبت های بهداشتی در جامعه خود مکالمه کنید.

 

مطالب سال گذشته را بخوانید

با بیش از 50 سال روز بهداشت در بایگانی، می توان یک تمرین جالب بود که بررسی کنیم تا چه حد - یا نه - در بهداشت و درمان رسیده ایم. حتی ممکن است از اطلاعات قدیمی چیز جالب و مرتبطی را یاد بگیرید.

 

از پرستاران تشکرکنیم!

روز جهانی بهداشت امسال بر روی آنها متمرکز شده است، بنابراین حتماً از آنها تشکر کنید! گل، توییت یا هر حرکت خوب مطمئناً کمک زیادی خواهد کرد!

 

چرا روز جهانی بهداشت مهم است

روز جهانی بهداشت با الهام از اقدام در مقیاس جهانی، روز جهانی بهداشت یکی از هشت کمپین رسمی بهداشت جهانی WHO است. این روز باعث فعالیت های آگاهی بخشی و گزارش های رسانه ای می شود

 

این فرصتی برای یادگیری چیز جدید است

با انتخاب یک موضوع متفاوت هر ساله، روز جهانی بهداشت تضمین می کند که ما همیشه در حال یادگیری هستیم! WHO هر سال موضوع را بر اساس یک مسئله جدی بهداشتی انتخاب می کند و هفته را به کنفرانس ها و فعالیت های مربوط به موضوع اختصاص می دهد.

 

ما را گرد هم می آورد

روز جهانی بهداشت همچنین می تواند روز مهمی برای تأمل در سلامتی خود باشد. مکالمه می تواند به کاهش کلاله مرتبط با بیماری کمک کند و منجر به مراجعه بیشتر افراد به درمان و درمان شود.

 

منبع:

منبع رسمس این مقاله وبسایت  nationaltoday می باشد.

 

 

تگ ها

روز جهانی بهداشت
مربی آنلاین
مربی انلاین
مربی شخصی آنلاین
مربی باشگاه بدنسازی بانوان
مربی بدنسازی بانوان
هزینه برنامه مربی آنلاین بدنسازی
برنامه تمرینی بدنسازی بدون وسیله در منزل
مربی ورزشی آنلاین
ورزشی و سلامتی
مربی خصوصی ورزشی آنلاین
معتبرترین مربیان خصوصی بدنسازی
آنلاین فیتنس
مربی آنلاین ورزشی
بهترین مربی های مجازی ورزشی
مربیگری آنلاین
شعار روز جهانی بهداشت سال 2021
درباره روز جهانی بهداشت وهفته ی سلامت
روز جهانی بهداشت گرامی باد
روزی به عنوان «روز جهانی بهداشت»
روز جهانی بهداشت مبارک
زیب اندام
zibandam
تغذیه ورزشی آنلاین
دریافت برنامه تمرینی آنلاین بدنسازی در منزل
ورزش زیبایی اندام
مربی فیتنس آنلاین

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط