در حال بارگذاری ...

7 برنامه که هر هواخواه تناسب اندام باید آن را در نظر بگیرد!

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/05/07
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 204

7 برنامه که هر هواخواه تناسب اندام باید آن را در نظر بگیرد!

 

اگر یک تلفن هوشمند دارید, باید این 7 برنامه مرتبط با تناسب اندام را در آن داشته باشید تا راحت تر به اهداف کاهش چربی و عضله سازی خود برسید.

یک سوال فوری؟

 در حال حاضر چند نفر از شما که در حال خواندن این مقاله هستید دارای تلفن همراه هوشمند هستید؟ این احتمال در واقع برابر 99٪ شما خواهد بود.

من حدس می زنم که بیش از نیمی از افرادی که این موضوع را می بینند درواقع روی دستگاه تلفن همراه خود در حال خواندن این مقاله خواهند بود.

بنابراین ناگفته پیداست که تلفن همراه مدرن به بخشی از زندگی روزمره ی ما تبدیل شده است و این وسیله ی به ظاهر کوچک اینکه ما چه کسی هستیم را واضح بیان کرده و بخش بزرگی از زندگی روزمره ی ماست.

این منطقی است که ما می توانیم و باید از این اسباب بازی های فنی استفاده کنیم تا به ما در رسیدن به اهداف تناسب اندام خود کمک کنند مخصوصا در شرایطی مثل امروز که درگیر یک بیماری واگیر دار و پر دغدغه کرونا شده ایم و بهترین راه ارتباطی ما با متخصصان برای رسیدن به تناسب اندام  و یا حفظ شرایط ایده آلی که برای خود کسب کردیم همین ارتباطات برخط و آنلاینی است که به راحتی از طریق گوشی همراه قابل برقراری است.

تقریباً برای همه ی موارد برنامه وجود دارد و بسیاری از آنها می توانند به چندین روش مختلف به شما در رسیدن به موفقیت  و آمادگی شخصی کمک کنند.

این هفت برنامه می تواند راه زیادی را برای کمک به شما در طی کردن مسیرکاهش چربی خود ارائه کند و یا به عنوان یک ورزشکار در پیشرفت شما بسیار کمک کننده باشد.

 

1.      برنامه ی شمارنده کالری MyFitnessPal

 

MyFitnessPal  یکی از بهترین برنامه هایی که در واقع مثل یک کمک دوستانه یا "دوست" بسیاری از افراد بوده است که به مردم کمک می کند تا از شکلی و فرمی عالی برخوردار شوند. این به اندازه یک متخصص تغذیه  به شما نزدیک است که می توانید بدون اینکه محدودیتی داشته باشید آن را همه جا با خود داشته باشید.

میلیون ها نفر از این برنامه استفاده کرده اند و به آنها در کاهش وزن کمک کرده، تا از فرم بسیار خوبی برخوردار شوند. می توانید تعداد بسیاری از غذاهای خریداری شده در فروشگاه و همچنین چندین رستوران را خیلی راحت  بدست آورید. پیگیری  و عملکرد آن فراتر از نشان دادن میزان کالری است. می توانید از فیبر, کلسترول, ویتامین ها و موارد دیگر موجود در هر ظرف غذایی هم آکاه شوید.

 

این فقط یک برنامه غذایی نیست. شما می توانید برای ارسال تمرین و کاردیو که روزانه انجام می دهید از آن به عنوان یک برنامه آموزش تمرین استفاده کنید تا بتوانید پیشرفت خود را کنترل کنید تا به شما در پیمودن یک قدم به سمت اهدافتان کمک کند. همچنین می توانید نمودارهایی را برای نشان دادن پیشرفت خود مشاهده کنید تا بتوانید با انگیزه ی بیشتری تمرینات را انجام دهید یا حتی بیشتر انجام دهید.

7 برنامه که هر هواخواه تناسب اندام باید آن را در نظر بگیرد!

2.      قدرتی (Strong): ورود به باشگاه بدنسازی, 5x5

این برنامه می تواند برای هرکسی از مبتدی گرفته تا ورزشکار در سطح جهانی سودمند باشد و بتواند به آنها نفع برساند  Strong یک تمرین پیگیری و ردیابی کننده است که به شما کمک می کند پیشرفت روزانه ی خود را از طریق برنامه های از قبل بارگذاری شده یا روال تمرین سفارشی که ایجاد می کنید کنترل کنید.

 

این برنامه با یک کتابخانه از تمرینات همراه است که شامل تمام حرکات اصلی شما شده و همچنین برخی از آنها هم هستند که ممکن است با آنها آشنایی نداشته باشید را شامل می شود. این برنامه می تواند در مورد آنچه شما باید برای تمرین بعدی خود انجام دهید و همچنین براساس نحوه ورود آخرین تمرین خود, توصیه هایی را انجام دهد. همچنین به شما کمک می کند تا سوابق شخصی تمرینات خود را پیگیری کنید ، بنابراین می دانید برای تنظیم پرونده ی جدید باید چه کاری انجام دهید.

همچنین یک تایمر وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید تا به شما کمک کند تا زمان آن را برای مجموعه بعدی خود بدانید. وقتی حساب خود را تنظیم می کنید  می توانید بدون نگرانی در مورد گم شدن سوابق خود, برنامه را بر روی تلفن جدید بارگذاری کنید. می توانید برای داشتن برنامه ی ورزشی تخصصی برای خودتان  به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و بعد از ثبت نام و انتخاب مربی به یک برنامه ی تخصصی ورزشی و آنالیز تخصصی از وضعیت خود دست پیدا کنید.

3.      HeadSpace : مراقبه و آگاهی ذهن

 

این فقط مربوط به آمادگی جسمانی نیست. هرکسی که به مدت طولانی تمرین و تمرکز خود را بر تناسب اندام انجام دهد  به خوبی می داند که انگیزه و طرز فکر مثبت یک ضرورت الزامی است. هنگامی که با استرس زیادی در محل کار یا هر ساعت از روز روبرو هستید برنامه headspace می تواند به شما در تمرکز هنگام آماده شدن برای آموزش  و تمرینات، کمک کند و یا پشتیبان خوبی برای شما باشد.

هنگامی که زمان انجام این کار را دارید می توانید انجام جلسات مستقل را انتخاب کنید یا می توانید هنگامی که شرایط خواستار آن است مانند بعد از تمرین یا وقتی که در زمان های استراحت بین تمرینات,  یک دور کوتاه به نام "مینی" نیز انجام دهید.

همچنین گزینه هایی برای کمک به شما در هنگام زمان خواب نیز وجود دارد. علاوه بر این  شما می توانید به بچه ها کمک کنید تا در هر ساعت از روز نیز روش های مراقبه را تمرین کنند.

7 برنامه که هر هواخواه تناسب اندام باید آن را در نظر بگیرد!

4.      برنامه ی Map My Run

اگر تازه کار  هستید و به تازگی به سمت بدنسازی متمایل شده اید و در حال اجرای تمرینات هستید  من اکیداً پیشنهاد می کنم که نقشه My Run را داشته باشید  زیرا این امر به شما کمک می کند تا انتقال از مرحله ی تازه کاری به سطح بالاتر را آسان تر بپیمایید. البته می توانید راه دیگری را هم انتخاب کرده و با خانواده ی زیب اندام همراه شوید و در کنار متخصصان خبره ی این خانواده رسیدن به تناسب اندام را در هر سطحی که هستید با اقتدار و بسیار اصولی شروع کنید.

شما می توانید همه چیز را در این مورد از فاصله تا ارتفاع تا کالری های سوزانده شده تا مسیرهای خاصی که طی می کنید ، ردیابی  و پیگیری کنید. حتی می توانید کفش های خاصی را که می پوشید را در این برنامه وارد کرده و بعد از مدت زمان خاصی برنامه به شما می گوید که چه حد با این کفش راه رفته اید و دیگر نمی تواند کارایی خوبی داشته باشد و لازم است تا تعویض شود.

اگر انگیزه  گرفتن صوتی را ترجیح می دهید, گزینه ی صوتی هم وجود دارد که اگر در GPS ردیابی شود اطلاعاتی را در مورد اجرا به شما می دهد. همچنین انواع مختلف تمرینات را نیز ردیابی و پیگیری می کند بنابراین فقط یک برنامه در حال اجرا نیست. و می توانید برای ایجاد انگیزه و نظارت بر پیشرفت  خودتان و دوستانتان با آنها در ارتباط باشید.

گزینه ی اشتراک حق بیمه هم در آن وجود دارد که برنامه های آموزشی را برای همه چیز از5k گرفته تا ماراتن و انواع اجرای آن در بین شما فراهم می کند. البته این با هزینه ی اشتراک همراه است اما اگر این برنامه را جدی بگیرید ، می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

5.      Freeletics

 

این یک برنامه عالی برای کمک به شما در ترکیب کردن تمرینات بدن سازی در برنامه ی شماست. ورزش های ذهنی به شما کمک می کنند تا فقط 10 تا 30 دقیقه تمرین کنید و فقط بر اساس استفاده از تمرینات وزنه برداری حرکات را انجام دهید. اگر حرکتی وجود دارد که برای انجام دادن درست آن اطمینان ندارید می توانید فیلم ها را تماشا کنید تا به شما کمک کند قبل از کار در روال خود ، بر فرم کار خود تسلط داشته باشید.

 

تمرینات با شدت بالا (HIIT) وجود دارد که می تواند به شما کمک کند در هر ساعت از روز روی تمرینات کاردیو کار کنید و سایر تمرینها و آموزش ها را برای همه ی گروه های اصلی عضلات نیز انجام دهید.

 

مانن Map My Run , یک گزینه اشتراک نیز وجود دارد که می توانید هزینه آن را بپردازید که برنامه تمرینی هفتگی را براساس اهداف و تجربه تان طراحی می کند. همچنین در مورد عملکرد خود بازخوردی را به شما ارائه می دهد و تنظیماتی را بر اساس بازخورد ارائه می دهد که می توانید آن را بپذیرید یا رد کنید.

6.      برنامه Fitocracy

7 برنامه که هر هواخواه تناسب اندام باید آن را در نظر بگیرد!

تناسب اندام می تواند بیش از یک روال معمول باشد Fitocracy یک برنامه آموزشی و یک برنامه اجتماعی است که اساساً آموزش شما را به یک بازی تبدیل می کند.

می توانید تمرینات خود را که به شما امکان می دهد امتیاز دهید پیگیری کنید. از این نکات می توان برای بازکردن دستاوردهایی که در پیروزی در جستجوهای مختلف کمک می کنند استفاده کرد. این شبیه به یک بازی نقش آفرینی (RPG) است.

 

این یک جامع بدنسازی است ، بنابراین شما می توانید. این می تواند برای هر سبک آمادگی جسمانی رایج از جمله بدن سازی, کراس فیت, دویدن و سایر شکل های آموزشی مفید باشد. به همان اندازه که به تناسب اندام نزدیک به Roblox است.

7.      چرخه خواب (Sleep Cycle)

خارج از آموزش و تغذیه, خواب از مهمترین جنبه های تناسب اندام است. اگر استراحت نمی کنید و به درستی بهبود نمی یابید, عملکرد روزانه ی شما می تواند به شکلی منفی تحت تأثیر قرار گیرد. اگر متوجه شوید که خوابیدن چقدر می تواند برایتان مفید باشد، حتما آن را بیشتر جدی خواهید گرفت.

برنامه چرخه خواب شما را با نظارت بر صدا و حرکت (ضرب و شتم و چرخش) دنبال می کند. همچنین به شما در بیدار شدن از خواب سبک کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر ، این به شما کمک می کند در زمان مناسب از خواب بیدار شوید. بنابراین نتیجه باید این باشد که شما انرژی بیشتری نه تنها در صبح بلکه در کل روز داشته باشید.

گزینه های ممتازی نیز وجود دارد که روند خروپف شما را هم ردیابی می کند, کمک های خواب آور را ارائه می دهد و یادداشت هایی را ارائه می دهد که در مورد چگونگی تأثیر عواملی مانند ورزش ، کافئین یا استرس در کیفیت خواب شما تأثیر دارد.

کلام آخر:

در این مقاله برخی از برنامه های مفید که در روند بدنسازی می تواند برای شما مفید باشد ذکر شده است. که مطالعه ی آن خالی از لطف نیست.

 

 

منبع رسمی این مقاله وب سایت muscleandstrength می باشد.

 

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
morabi online
zibandam
تناسب اندام
تناسب اندام در خانه
رژیم غذایی
رژیم غذایی برای کاهش وزن
رژیم غذایی مناسب
کالری
کالری غذا

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط