در حال بارگذاری ...

365 روز چالش: بهتر از آنچه می توانید باشید ظاهر شوید

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/04/12
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 251

365 روز چالش: بهتر از آنچه می توانید باشید ظاهر شوید

آیا شما آماده تغییر زندگی خود هستید؟ ترک کردن روش فعلی زندگی خود را تصور کنید و آن را عملی کنید.
در مورد چالش 365 روزه بیاموزید و تمام اهداف تناسب اندام خود را انجام دهید!

در بازی تناسب اندام ، متداول ترین اهداف از دست دادن چربی بدن یا «شکل گرفتن تناسب بدنی» است.

مشکل اصلی در واقع خود این اهداف هستند و  مشکلات دیگری مانند آنها به ندرت از سر راه برداشته

می­شوند یا حتی به طور جدی تعقیب می شوند.

 

هر ماه ژانویه مردم به سمت ورزشگاه ها جذب می شوند همچون پروانه هایی که به سمت نور پرواز می­کنند.

وقتی چند هفته اول می­گذرد و آن شخص به بدن ایده آل خود نرسیده است (من بسیاری از این اشخاص را خودم دیده ام!) آنها قبل از فوریه از باشگاه و اهداف تناسب اندام خود کنار می­کشند.

به همین راحتی تمام شور و اشتیاقشان برای اهدافی که به خاطر آنها سر از باشگاه درآورده اند را فراموش می­کنند و سختی های کار ناامیدشان کرده و خیلی زود از اهداف خود دست می کشند.

این رفتار کاملاً احساساتی و تاسف باراست. این سبک همراهی شدن شما با شور و حال دوره ای در هر سال, شما را به هیج جا نمی رساند و در نهایت مثل یک شوخی به نظر می­رسد که هیچ منفعتی برایتان در بر نخواهد داشت.

365 روز چالش: بهتر از آنچه می توانید باشید ظاهر شوید

یک سال از امروز

چالش من برای شما بسیارساده است. من شما را به مدت یک سال از امروز به چاالش می­کشم تا بهتر از شخصی که امروز هستید باشید.

 

من می خواهم که شما در همه زمینه های زندگی خود بهترین باشید ، اما در محدوده ی این مقاله اجازه دهید این موارد را محدود به سلامت ، تناسب اندام و عملکرد ورزشی نگه داریم.

 

از امروز به مدت یکسال می خواهم شما در همه ی موارد قوی تر باشید. این به معنای متعهد شدن به وزنه ها و تمرکز بر روی حرکات اساسی برای ایجاد استحکام است.

 

یک سال از امروز می خواهم شما واقعاً شکل بگیرید. این بدان معناست که متعهد به انجام تمرینات سخت و پرفشار شوید و چالش های سخت و طاقت فرسا را در آغوش بگیرید.

یک سال از امروز می خواهم که شما ورزشکارتر باشید. این بدان معنی است که شما باید مانند یک ورزشکار تازه نفس با حداکثر سرعت بدوید ، پرش کنید و وزنه بلند کنید.

 

یک سال از امروز می خواهم که لاغر شوید. این بدان معناست که باید اکثر اوقات را به درستی غذا بخورید و اجازه ندهید که غذا برای شما تصمیم بگیرد و امیال و هوس های غذایی شما را تحت کنترل بگیرد.

 

یک سال از امروز می خواهم که شما از نظر روحی سخت تر و مقاوم تر باشید. این بدان معناست که وقتی همه چیز به نتیجه نرسد ، دیگر نیازی نیست مانند یک کودک نابالغ یا ترسو از هدفتان  و ورزشگاه فرار کنید.

 

یک سال از امروز می خواهم که شما به عقب نگاه کنید و بگویید «من چالش تناسب اندام را پذیرفتم و زندگی با وجود آن بسیار بهتر است.»

 

نکته اصلی در انجام این کار داشتن یک برنامه ریزی است. بدون برنامه عملی محکم, مانند این است که در دریایی بی کران پا بگذارید و نقشه ای برای رسیدن به مقصد نداشته باشید.

 

365 روز چالش: بهتر از آنچه می توانید باشید ظاهر شوید

3موردی که با آن ها می توانید یک سال از امروز قوی تر, لاغرتر و سالم تر باشید عبارتند از:

 

1. تعهد به یک برنامه آموزش ترقی خواه و جلو رونده

هنگامی که از برنامه تمرینی خود انتظاری در حد یک برنامه آموزشی پیش پا افتاده ی هفتگی (مثل برنامه آموزشی حیوانات دست آموز) دارید, هرگز موفقیت نصیب شما نخواهد شد.

 

نیازی به تمرینات عجیب و غریب و فراتر از حد تصور نیست. تمرینات شما فقط باید راهی را برای پیشرفت مداوم به شما نشان دهند و شما را در این مسیر ترقی وارد کنند.

 

به همین دلیل است که اضافه بار دروزنه ها به صورت  تدریجی برای کارآموزانی که می توانند به این طرح متعهد شوند, شگفتی ساز است.

 

اگر در روز اول تمرین60کیلوگرم با تکرار 10×3 اسکوات بزنید و به مدت یکسال از حالا  این تمرین را مداوم انجام دهید، صادقانه بگویید آیا فکر می­کنید که در پاهای شما  با این تمرینات تکراری و یکسان تغییرات وسیع و گسترده ای ایجاد شود؟

جواب یک نه جانانه بود.

 

اگر در حال آموزش با یک مربی شخصی هستید و همیشه از همان وزن دقیق برای همان تکرارهای دقیق با همان زمان استراحت دقیق استفاده می کنید ، پس باید سؤالاتی را شروع کنید.

 

آموزش همیشه باید ناراحت کننده باشد. وزنی که استفاده می شود, میزان تکرارهایی که انجام می­دهید و میزان استراحت بین مجموعه ها, کلید ساخت بدن شماست و تمرینات شما باید بدنتان را غافلگیر کند.

 

این امر در مورد فرآیند تحول و شایسته سازی  نیز صدق می کند.

 

افراد زیادی «ورزش های کاردیو» را ملاک موفق شدن خود قرار داده و تمام انرژی خود را روی دستگاه های مخصوص ورزش های کاردیو و افزایش دهنده متابولیسم بدنی تخلیه می­کنند و سپس تصور می­کنند که برای تناسب اندام خود, کاری انجام می دهند.

من دقیقاً به شما می­گویم که آنها چه کاری انجام می­دهند: هدر دادن  وقتشان!

 

با وجود کارهای گسترده ای که بدن شما می­تواند مانند  دو سرعتی انجام دهد, عضله هایش را تحت فشار قرار داده یا حرکات مطبوع وزنه برداری انجام دهد ، دلیلی برای تلف کردن وقت خود در این دستگاه های تمرینی کاردیو «ورزش های افزایش دهنده متابولیسم بدنی» وجود ندارد.

 

 آخرین باری  که تا به حال شاهد اتفاقات هیجان انگیز در بخش «انجام تمرینات کاردیو» بوده اید چه زمانی بوده است؟

 

آخرین باری که کسی را دیدید که با استفاده از یک تردمیل / دستگاه چربی سوزی /  یا ورزش های ساده کاردیو به عنوان ابزار اصلی برای رسیدن به شکل ظاهری و فرم متناسب استفاده کرده است چه زمانی بوده است؟؟من منتظر خواهم ماند تا یادتان بیاید.

 

کاری که شما باید انجام دهید این است که به یک برنامه تمرینی اساسی که مسئولیت پاسخگویی به شما را بر عهده خواهد داشت و به شما امکان می دهد به عضلات ، قدرت و جدا به حداکثر سرعت در دو  برسید, بپردازید.

 

با گذراندن زمان خود برای انجام تمرینات دشوار و چالشی طبق آنچه برنامه ی شما ارائه می­کند می­توانید با تبدیل کردن بدن خود به یک فرم و تناسب خارق العاده به خودتان  پاداش دهید.

365 روز چالش: بهتر از آنچه می توانید باشید ظاهر شوید

2. تعهد به درست غذا خوردن

بنابراین درست غذا خوردن به این معنی نیست که باید با خوردن برگ های کاهو در هر وعده غذایی خود را گرسنه نگه دارید و مدت زمان طولانی در زندگیتان را با گرسنگی بگذرانید.

همچنین این بدان معنا نیست که شما باید به جدیدترین رژیم های زودگذری که به تازگی مد شده است امیدوار باشید فقط به خاطر اینکه افراد مشهور و ستاره های پرطرفدار آنها را پیشنهاد می دهند.

 

 درست غذا خوردن به این معنی است که رژیم غذایی شما باید مبتنی بر غذاهای اساسی و کامل باشد که باعث می شود شما قوی تر ، سالم تر و لاغر تر شوید.

 

گوشت های بدون چربی ، غلات کامل ، چربی های سالم, نشاسته های به موقع, سبزیجات و میوه ها پایه و اساس آنچه شما می خورید هستند.

 

شما حتی می توانید در ابتدا با شمردن و ردیابی ریز مغذی ها, رژیم غذایی را برای خودآسان تر کنید.

 

شما نمی توانید اجازه دهید مواد غذایی برای شما تصمیم بگیرند و هوس های غذایی شما را تحت کنترل بگیرند وکاری کنند تا شما به انتخاب روزانه خود ادامه دهید و نتوانید در این روند تغییری ایجاد کنید.

 

این که شما چه قدر می­خواهید در جهت تناسب اندام و سلامتی خود گام بردارید به شما انگیزه می دهد تا تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف منحصربه فرد به کار ببرید.

 

اگر بدون توجه به رژیم غذایی خود به تمرین خود ادامه دهید تا پایان در یک چرخه ی بی انتها به دام خواهید افتاد که در نهایت به هیج جا هم نمی­رسید.

 

شما بدون توجه و کنترل تغذیه خود قادر نخواهید بود به اهداف بدنی خود برسید.

کلیدی که در رژیم غذایی موفق وجود دارد ، داشتن یک رژیم پایدار است که می توانید بلافاصله  با توجه به اهدافی که دارید آن را اصلاح کنید .

365 روز چالش: بهتر از آنچه می توانید باشید ظاهر شوید

3. اولویت بندی ریکاوری یا بهبودی

اگر در شبانه روز 3 تا 5 ساعت بخوابید و بخواهید که حداکثر افزایش حجم بدن و عملکرد را به دست بیاورید, باید بدانید که دچار کمبود خواهید شد.

اگر همواره استرس دارید و نتوانسته اید برای کاهش تنش ها و فشار هایی که شما را تحت تاثیر قرار می دهد راهی پیدا کنید  و توانایی پیشروی را نداشته اید, در واقع تمام منفعت ها و دستاورد های خود را در این مسیر به خطر انداخته اید.

 

 برای هر شب شما باید روی حداقل 7-8 ساعت خواب تمرکز کنید. اگر کوتاهی می کنید و البته همه ی ما این کار را می کنیم ، سعی کنید در طول روز چرت بزنید تا آن انرژی و نیروی محرکه ای را که نیاز دارید به خود بدهید.

 

نگه داشتن استرس و افکار منفی ای که مربوط به  گذشته شما است هیچ کاری برای کمک به شما نمی کند زیرا گذشته نمی تواند تغییر کند.

 

شما می توانید از اشتباهات گذشته خود بیاموزید تا دوباره آنها را تکرارنکنید. اما شما نمی توانید به زندگی گذشته خود ادامه دهید باید به خودتان بقبولانید که گذشته را در گذشته رها کنید.

 

من از نظر مالی شکست خوردم, بسیار دلسرد و دلگیر بودم و دوستان خوبی داشتم که خیلی زود از دنیا رفتند و من را تنها گذاشتند.

 

برای من بسیار سخت و دشوار بود که در آن زمان بخواهم با همه ی آن حوادث مقابله کنم و تا مدت ها زمان حال را فدای گذشته ی خود کرده بودم, من نه می­توانستم به زندگی کردن در گذشته خود ادامه دهم و نه

می­توانستم  در آینده زندگی کنم, زمان حال متعلق به من بود و من به راحتی آن را بیهوده تلف می­کردم بدون این که از آن لذتی ببرم.

365 روز چالش: بهتر از آنچه می توانید باشید ظاهر شوید

نتیجه

شما نمی توانید انتظار موفقیت یک شبه را داشته باشید زیرا سال ها طول می کشد تا یک بدن کامل و عالی ایجاد شود.

 

من شخصاً مسئولیت هرکسی را که این مقاله را بخواند از جمله خودم می دانم تا در طی سال آینده پیشرفت کنم اگر در سال آینده پیشرفتی نداشته باشید ، باید نگاه جدی به آینه بیندازید و از خودتان بپرسید چه چیزی مانع شد تا نتوانید بهترین شوید.

 

فقط خود شما می توانید خود را از رسیدن به حداکثر موفقیت محروم کنید.

فقط شما می توانید خود را از بزرگی و موقعیت بی همتایی که در انتظار شما است دور نگه دارید.

سرزنش هر کس دیگری به جز خودتان یا سرزنش کردن وضعیت ، ترسو بودن شما را نشان می دهد.

مسئولیت کارهایت را بپذیر و سپس چالش را برای بهتر شدن قبول کن.

 

از امروز به مدت یکسال، شما باید در نوع خود بهترین باشید و موانع سر راهتان را به عقب برانید. شمارش معکوس از  اکنون شروع می شود.

کلام آخر:

برای بهترین بودن و متحول شدن از همین امروز شروع کنید.فردا خیلی دیر است.

 

مترجم و ویراستار:

تیم محتواسازی زیب اندام

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
zibandam
بدنسازی
بدنساز
تمرین بدنسازی
تمرین ورزشی
چالش
فیتنس
چالش ورزشی
چالش لاغری

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط