در حال بارگذاری ...

10 نکته مفید برای بانوان: بهترین شکل زندگی خودرا بدست آورید!!

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/03/18
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 1244

 

دکتر Dawn Cadwallader کهنه کار مسابقات بیکینی و فیگور 10 نکته را ارائه می­دهد که به شما کمک می­کند تا در مسیر خودموفق باشید و در هر سنی به سمت بهترین شکل زندگی خود بروید.

 

پس از رقابت در آخرین مسابقه بیکینی من شخصا اعتقاد داشتم که در زندگیم در زمانی که قرار دارم بسیار زمان خوبی از زندگی من است. سپس من اعتقاد داشت مكه من در سن 43 سالگی در بهترین شکل زندگی ام هستم. لاغرترین حالت  در زندگی ام بوده ام ولی دیدم بازهم بسیار خوبم.

 

در اینجا کلیدهای شخصی من برای دستیابی به بهترین شکل زندگی من ذکر شده است:

cb9ca4ae.jpg

نکته شماره 1 - هدفی را تعیین کنید

با تعیین یک هدف, ماموریت شما واقعی می­شود و عزمتان برای رسیدن به آن بیشتر می­شود. من شخصاً سفر خودم را با تصمیم گیری برای انجام اولین رقابت مسابقات فیگور آغاز کردم . ممکن است توخواسته باشی در دوو ماراتون شرکت کنید ویا اتفاقی پیش بیاید که خواسته باشید بهترین شکل بدنتونوبسازید برای رقابتی که

می­خواهید وارد آن شوید یا شاید فقط می­خواهید بدنتان شکل بگیرد. تاریخ را انتخاب کنید و آن را به هدف خود تبدیل کنید. هدف خود را بنویسید و شروع به برنامه ریزی برای مراحل اقدام آن کنید و روند کاری را آغاز خواهید کرد.

 

نکته شماره 2 - تصمیم بگیرید "چرا؟"

هیچ راهی بهتر از رسیدن به هدف نهایی وجود ندارد تا اینکه به خوبی تعیین شده باشید ، «چرا؟» آیا به این است که شما می خواهید سالم تر شوید؟ وزن کم کنید؟ بدن عضلانی داشته باشید؟ قویتر شوید؟ دلیل شما هرچه باشد ، حتماً برای شماست ، نه برای افراد دیگر. یک بیانیه واضح  برای خودتان بنویسید و آن را در کنار هدفتان قرار دهید. داشتن هدفی برای تمام کارهایی که می خواهید برای بدن خود انجام دهید, این کار را برایتان بسیار آسان تر می­کند.

 

نکته شماره 3 - یک تیم پشتیبانی داشته باشید(یک حامی داشته باشید)

خطایی که من برای اولین مسابقه خودم مرتکب شدم این بود که نمی خواستم کسی از ترس شکست بداند که من چه کاری انجام می­دهم. در ابتدا ، من به کسی نگفتم زیرا واقعاً فکر می کردم که کم میارم و شکست می­خورم. هرچه زمان گذشت­ دیدم بهتر است که  به خانواده و دوستان نزدیک خود بگویم تا بتوانند از من حمایت کنند و هنگام مشکلات پاسخگوی من باشند. با داشتن حامی دلیلی برای ماندن در مسیر خود دارید.

 

نکته شماره 4 – روی خودتان سرمایه گذاری کنید

رسیدن به بهترین شکل زندگی شما به طور بالقوه می­تواند  برایتان رایگان باشد یا ممکن است گران تمام شود

 , همه ی اینها به این بستگی دارد که هدف شما چیست؟! شما فقط ممکن است فقط نیاز به سرمایه گذاری زمان داشته باشید. شاید لازم باشد لباس تمرینی ,کفش ورزشی, هزینه عضویت باشگاه بدنسازی رو پرداخت کردید و یا برای مسابقه ای لباس خریدید  فقط به یاد داشته باشید که در حال سرمایه گذاری روی خودتان هستید و تصمیم می گیرید که به اندازه کافی برای خودتان ارزش قائل شوید تا برای خودتان وقت و هزینه کنید.

e292a894.jpg

نکته شماره 5 - از نظر ذهنی خود را آماده کنید

آمادگی ذهنی برای سرمایه گذاری در وقت و هزینه و انجام کارهایی که انجام می شود مهمترین قدم برای رسیدن به هر هدفی است. من می­دانم که وقت گذاشتن هر روز برای مدیتیشن و تجسم خود در رسیدن به اهدافم بسیار مفید است. می توانید به سی­دی های انگیزشی گوش دهید و کتاب هایی را بخوانید که ممکن است به شما در رسیدن به نگرش ذهنی شما  باشد کمک کند. این تنها شانس شما برای رسیدن به موفقیتتان می­باشد.

 

نکته شماره 6 - کاری را که دوست دارید انجام دهید

وجود یک شخص بالغ که  هیچ نوع ورزش یا ورزش را دوست ندارد, برای رسیدن به بهترین شکل زندگی من غیرممکن به نظر می رسید. ممکن است در بسیاری از موارد مختلف به این نتیجه برسید که واقعاً برخی فعالیتهای بدنی وجود دارد که کاملاً از انجام آن لذت می برید. داشتن مربی خصوصی, تلاش برای کلاس های مختلف درباشگاه یا حتی زمانی که ورزش را شروع می کنید که هرگز فکر نمی کنید از آن لذت ببرید ممکن است شکل گرفتن  بدنتان آنرا بگونه ای برای شماجذاب کندکه شمارا جلب آن کند.

 

نکته شماره 7 - ناامید نشوید

شکل گرفتن بدن (فیت شدن) فراز و نشیب های خود را دارد. بهترین راه من این است که از ناامیدی اجتناب کردم . داشتن یک مربی خصوصی برای پیگری و داشتن بازخورد خوب کمک زیادی کرد. من مانند بسیاری دیگر تمایل دارم که بدترین دشمن خودم باشم. داشتن پیگیری زیاد از جانب شخص دیگر می تواند شما را از افتادن در دام خود وداشتن شک و ناامیدی باز دارد.

e5caca8d.jpg

نکته شماره 8 - پیشرفت خود را پیگیری کنید

نگه داشتن دفترچه یادداشت غذایی ، گرفتن عکس هفتگی و نظارت بر مواردی مانند چربی بدن و وزن می تواند  بسیار برای شما کمک کننده باشد. توصیه نمی کنم بیش از یک بار در هفته خودرا وزن کنید. تمرکز بیش از حد روی ترازو, باعث نزول و پس رفت من می­شد و مرا از پیشرفت در سایز و قوی تر شدن بازمی­داشت. اگرترازو و چربی بدن خود را به عنوان معیاری برای بدست آوردن توده لاغری مشاهده کنید, موفق تر خواهید بود.

 

نکته شماره 9 - به خاطر دستاوردهاتون به خودتون پاداش دهید!!

این ممکن است چالش برانگیز باشد که برای دستاوردهای خود به عنوان پاداش غذای لذیذی به خود ندهید. برخی گزینه های بهتر برای جوایز مواردی مانند لباس های جدید ، لوازم آرایش, ماساژ, تعطیلات و .. است.

 

نکته شماره 10 - نسبت به خودتان پاسخگو باشید

خرید مواد غذایی ، برنامه ریزی وعده های غذایی ، تهیه غذا و برنامه ریزی زمان ورزش شما می تواند برایتان خسته کننده باشد. فقط به یاد داشته باشید که اینه هدف شماست نه شخص دیگری!!. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که خانواده و دوستان نزدیک شما بتوانند درک کنند که چه چیزهایی در این روند دخیل است.

 

ورود به بهترین شکل زندگی شما می تواند چالش برانگیز باشد. اگر تصمیم بگیرید که با وجود مشکلاتی که ممکن است داشته باشید, سعی کنید که در طول مسیر آن را لذت بخش تر کنید آسان تر خواهد بود. هنگامی که به آنجا رسیدید ، به عقب نگاه خواهید کرد و به همه سخت کوشی های خود افتخار می­کنید. امیدوارم سفر شما برای رسیدن به هدف هرگز به پایان نرسد, همانطور که سفرهای من نبود. و شما باور خواهید کرد که همیشه

 می­توانید قوی تر ، لاغر و سالم تر باشید.

موفق باشید

25078b67.jpg

مترجم و ویراستار:

امیرمحمدچاووش یزدی

منبع:

https://www.muscleandstrength.com

تگ ها

coach online
coach
zibandam
body building
fat loss
women
fitness
زیب اندام
مربی انلاین
مربی انلاین
تناسب اندام
تمرین
تمرین کردن
workout

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط