در حال بارگذاری ...

قدرت ذهن، محاط بر همه چیز است!؟

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/03/11
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 192

 

9e9136ac.jpg

اشلی جونز به شما کمک می­کند تا قدرت ذهن خود را به کنترل درآورید. زندگی خود را تغییر دهید , شادی پیدا کنید و آینده خود را دگرگون نمایید.

« قدرت ذهن، محاط بر همه چیز است. آنچه که در مورد آن فکر می­کنید، به آن نیز تبدیل می شوید» بودا

این امکان وجود دارد که 2500 سال قبل, غذا دلیل ناخوشنودی مردم بوده است. یک مرد و یارانش به طور شگفت آوری باور داشتند که قدرت ذهن، همه را تسخیر می­کند. یک دوره در کلاس تمدن شرقی شرکت کردم, جایی که خودم را با ایده ها و روش های زندگی بودا مرتبط نمودم. همیشه این باور را داشتم که وقتی غمگین هستم، دلیلش اجازه ورود ناراحتی به درون خودم است و وقتی خوشحال بودم به خاطر این بود که به چیزی پاسخ می­دادم که باعث خوشحال شدنم می­شد. همیشه شادبودن آسان تر از غمگین و اندوهگین بودن است. فکر می کنم این موضوع برای همه ما صادق است.

بودا معتقد بود که هر موجود زنده یک آرزوی پایه و اساسی دارد و آن دوری جستن از رنج است. همانطور که ما به عنوان انسان تکامل یافته ایم ، به نظر می رسد به جای اینکه به درون خود نگاه کنیم، به دنبال جستجوی خوشبختی در بیرون از خود هستیم. ما به شغل های والای خود­, پول , خانه های رویایی , اتومبیل های فانتزی, لباس های زیبا, دوستان باحال , سفرهای بزرگ , غذای خوب و ظواهر زیبا به عنوان ابزاری برای خوشبختی نگاه می­کنیم. این موارد مادی و موقتی است.

ما معتقدیم چیزهایی مانند غذا و پول باعث خوشبختی ما می­شوند اما در اکثر اوقات , آنها علت ناخوشنودی ما هستند. غذا یکی از اصلی ترین علایق ما به عنوان انسان است. غذایی که می­خوریم, دلیل اصلی نارضایتی روحی و جسمی, سلامتی و یا رنج ما است.

در چه هنگام با پیدا کردن و دانستن خوشبختی درونی, با خود ارتباط برقرار کرده ایم؟ چگونه ما به جامعه ای در تلاش برای رسیدن به کمال تبدیل شده ایم و در صدد یافتن همه چیز در زمان حاضر می باشیم و باور به اینکه، خوشبختی، به معنای بدست آوردن مال بیشتر و احساس کمتر است؟ این دیگر بدان معنی نیست که از همسایه خود بهتر باشید، تلاش برای بهتر شدن در همه جهات است. تمام این موارد چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ آنها خواسته های فردی خودخواه هستند. خودخواه بودن به معنای واقعی کلمه و در عمل.

من اعتقاد دارم که بیشتر مردم احتمالاً باید در مورد اینکه خوشبختی واقعی چه معنایی دارد, بسیار سخت فکر کنند. زیرا ما به این شیوه تفکر نادرست عادت کرده ایم که حاصلش, این زندگی کاذب است. اما اینگونه زندگی کردن را ادامه می دهیم و ثمره اش همان چیزی است که همه ما بدان آگاه هستیم. ما نمی­توانیم زندگی در زمان دیگری را انتخاب کنیم که در آن افراد از خود گذشتگی را جایگزین خودخواهی می­کنند و جایی را بیابیم که شاد بودن به معنای فردی خوب برای خود و دیگران است. حقیقت این است که ما در جامعه امروزی زندگی می­کنیم که کاملاً خلاف این امر است. تنها دنیایی که می­توانیم برای پاسخ به آن تلاش کنیم, ذهن خودمان است. حتی در اینجا نیز قدرت این ارگان پیچیده را از دست داده ایم. حالت روحی ما با واقعی ترین و ساده ترین شکل خوشبختی, بسیار فاصله گرفته است.

نتیجه چنین طرز تفکری این است که وقتی با شرایط دشواری روبرو می شویم, وقتی اوضاع  زندگی ما در مسیری اشتباه پیش می رود و وقتی از آنچه در زندگی ما ناخوشایند بوده, ناراضی هستیم . تمایل داریم که وضعیت موجود را به عنوان مشکل تلقی کنیم. در واقعیت, هر مشکلی که ما تجربه می­کنیم , مربوط به بخشی از ذهن است. ما تصمیم می­گیریم که به هر موقعیتی با روشی که انتخاب می کنیم, پاسخ دهیم. این می تواند یک پاسخ منفی یا مثبت باشد. اگر به شرایط دشوار و سخت با طرز فکری مثبت پاسخ دهیم , برای ما مشکلی ایجاد نخواهد کرد, درعوض, حتی ممکن است به این شرایط به عنوان فرصتی برای رشد و توسعه بنگریم. از طرف دیگر, مشکلات زمانی بوجود می­آیند که به موقعیت ها یا مشکلات با رویکرد منفی ذهن, پاسخ می­دهیم.

نکته: اگر می­خواهیم به مشکلات و هر چیزی که مانعی برای تبدیل شدن به آنچه که واقعاً می­خواهیم باشیم، غلبه کینم، باید یاد بگیریم که ذهن خود را کنترل کنیم. همه چیز از ذهن شروع می­شود و در همانجا به اتمام می­رسد. هر چیزی در این بین، از ذهن ما گذر می­کند.

برای اینکه عاری از مشکلات باشید, ذهن خود را کنترل کنید.

این مبارزه در رابطه با سلامتی و تناسب اندام, افراد موفق را از افراد ناموفق جدا می­کند. ماندن به همان روشی که تا مدت ها شناخته ایم بسیار آسان است. کیف را باز کنید, غذای خود را بردارید ، آن را در دهان بگذارید ، طعم پنیر را بچشید ، دوباره این کار را انجام دهید. در حقیقت, این کار را تا زمانی که دیگر نتوانید غذا بخورید، انجام دهید. این یک طرز فکر ، عادت و  اعتیاد است و به همین دلیل است که از بین بردن آن مشکل و ماندن در آن بسیار آسان است.

تغییر سبک زندگی در زمینه سلامت و تناسب اندام چقدر دشوار است؟ این موضوع به یکی از چالش برانگیزترین مباحث در زندگی آمریکایی ها تبدیل شده است. مسائل مربوط به چاقی و بهداشت هر سال در حال افزایش است. گزارش ها نشان داده است که از هر 2 کودک متولد شده پس از سال 2010 ، 1 نفر مبتلا به دیابت است. زمانی که این مطلب را شنیدم با خود فکر کردم که, وای. انتخاب هایی که هر ساله در رابطه با مسائل بهداشتی انجام می­دهیم, در افزایش این مسائل در یک کشور و مرگ و میر هر ساله مؤثر است. ما هر سال به فناوری بیشتری دست پیدا می­کنیم پس چرا در این موارد تغییری مشاهده نمی­شود. دلیل این موضوع تغییر نکردن ما است. از خودم می­پرسم, آیا می­توانیم به جای اینکه علت این موضوع باشیم, از رخداد این امر جلوگیری کنیم. جواب: تنها در صورتی این موضوع محقق می­شود که تغییر کنیم این یعنی تغییر در ذهن ما.

تغییر عادتهای غذایی و تناسب اندام چالش برانگیزترین کاری است که تا به حال انجام داده ام. به همین دلیل ، این موضوع باعث شده است که بیشترین پاداش من در قیاس با تمام پاداشهایی که در زندگی خود کسب کرده ام ، مربوط به این امر باشد. در مراحل کاهش وزن خود اشکالاتی زیادی داشتم. ورود به سالن بدنسازی با وجود افراد با تجربه تر کار سختی بود ، برای تغییر روش غذا خوردن ، باید تمام آن غذاهای عالی که به آنها عادت کرده بودم و از خوردنشان لذت می بردم را کنار می­گذاشتم, اما باید روش دیگری را تجربه می کردم تا با صبر و حوصله خود بجنگم ولی در این راه هرگز به خودم اجازه کنار رفتن و دست کشیدن, ندادم. این دفغع با دفعات قبلی که سعی در کاهش وزن خود را داشتم، متفاوت بود. این بار فهمیدم که ذهن من بطور چشمگیری رشد یافته و تقویت شده است.  می­توانستم کاری را انجام دهم که یک سال قبل قادر به انجام آن نبوده ام. من این کار را با تصمیم برای تغییر انجام دادم.

6c860ed8.jpg

"قطره قطره،جمع گردد..." - بودا

اخیراً برنامه ویژه نشنال جئوگرافیك در رابطه با كشتی سومو را تماشا كردم جایی كه دریافتم یوكوزونا سومو، كشتی گیری بود كه به مقام قهرمانی بزرگ رسیده بوده است. بیش از یک نفر وجود داشت که به این مقام دست پیدا کرده است، اما یوكوزونا نشان خود را بر روی من برجای گذاشت. او مرد بزرگی بود با شخصیتی آرام بود. وی در مورد ورزش سومو و چگونگی تعادل و دانستن نقاط ضعف حریف خود برای کسب پیروزی صحبت کرد. وی درباره ورزش سومو گفت: «پیروزی، هدف است.» وی ادامه داد: برای پیروزی باید از مهارت های خود استفاده کنید اما بیشتر باید از قدرت ذهن خود بهره ببرید. اعتقادات و انگیزه های او در رابطه با ورزش نگرشی تازه برای بهتر شدن در رژیم غذایی و تناسب اندام در من ایجاد كرد.

در ادامه او مطلبی را مطرح نمود که پاسخی را در ذهن من ایجاد کرد. او گفت : « وقتی به رینگ نزدیک می شوم به باختن فکر نمی­کنم یا اینکه حریف من چگونه به نظر می­رسد و چه چیزی در فکر اوست به این موضوع فکر می کنم که قبلاً این بازی را برنده شده ام. وی در ادامه گفت: من راهی برای زمین زدن حریفم پیدا می­کنم ضعف او را می­یابم و شکستش می­دهم. این مطلب در مورد برنده شدن و بهترین بودن است و تصورم بدین صورت است.

این یک ذهن قدرتمند است.

اگر همه ما بتوانیم این طرز تفکر را به دست آوریم, زندگی ما چگونه تغییر خواهد کرد؟

هنگامی که ما از یک جنبه زندگی خود ناراضی هستیم, معمولاً این نارضایتی به جنبه های دیگر زندگی نیز سرایت پیدا می کند و جلوه ای از نارضایتی و انرژی منفی را به وجود می­آورد. بعضی اوقات مواردی از کنترل ما خارج است  اما نکته مهمی که وجود دارد  قدرت تغییر سلامت بدن و از همه مهمتر ذهن در اختیار ما است.

 اما چگونه می­توانید ذهن خود را کنترل کنید؟ معتقدم که برای هریک از ما زمانی وجود دارد. جایی که یک نقطه عطف تنها گزینه است. شاید الهام بخش شخص دیگری باشید. دیگر نمی توانم ناراضی باشم یا به سرعت مانند گلی پژمرده شوم و از بین بروم. فقط یک بار وجود دارد که «تو» آماده خواهی بود. آن موقع که برای پیشروی تصمیم بگیری.

«هیچ کس جز خودمان نمی تواند ما را نجات ندهد. نه می تواند و نه امکان پذیر است. خودمان باید راه را طی کنیم.» بودا

وقتی این کار را انجام دهید، بدن شما پیشرفت خواهد کرد. سلامتی شما به تعالی خواهد رسید. ذهن شما تقویت خواهد شد. و در نهایت زندگی شما تغییر خواهد کرد.

e8f87adf.jpg

توجه:

این مقاله تنهاجنبه آموزشی دارد نه چیز دیگری.

مترجم:

امیرکاظمی

ویراستار:

امیرمحمدچاووش یزدی

تگ ها

BRAIN
مغز
ذهن
قدرت ذهن
زیب اندام
مربی انلاین
مربی
فیتنس
zibandam
fitness
fat loss
coach online
cardio
coach

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط