در حال بارگذاری ...

کاری هایی که علاقه مندان به تناسب اندام باید انجام دهند.!

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/02/31
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 148

 

این هفت برنامه می­تواند راه خوبی برای سوزاندن چربی بدن شما باشد و یا به عنوان یک ورزشکار به پیشرفت شما کمک کند.

aa5835a5.jpg

1. شمارنده کالری

میلیون ها نفر از این برنامه استفاده کرده اند و به آنها در کاهش وزن کمک کرده است و از فرم بدنی بسیار خوبی برخوردار شده اند. شما می­توانید تعداد بسیاری از غذاها را در رستوران های بزرگ یا در فروشگاه ها خریداری کنید, اما کالری آنها بالاست بنابراین می­توانید از فیبر ، کلسترول و ویتامین ها استفاده کنید.

حساب کردن کالری روزانه (میزان متابولیک پایه)

این فقط یک برنامه تغذیه ای نیست بلکه شما می­توانید از آن به عنوان یک حریف تمرینی برای انجام تمرینات ورزشی و کاردیو که روزانه انجام می­دهید استفاده کنید ، بنابراین می­توانید پیشرفتتان را رصد کنید تا به شما برای رسیدن به اهدافتان قدم به قدم کمک کند, همچنین می­توانید نمودارهایی را برای نشان دادن پیشرفت خود تهیه کنید تا بتوانید با انگیزه بیشتری ادامه دهید.

2. ورود به سیستم بدنسازی

این برنامه شامل تمام ورزشکاران است از مبتدی تا حرفه ای.

یک کنترل تمرین است که به شما کمک می کند پیشرفت روزانه خود را از برنامه های از قبل داشته اید یا روش تمرینی که درحال حاضر انجام می دهید را کنترل کنید.

این برنامه یک کتابخانه از تمرینات است که شامل تمام حرکات اصلی شما و همچنین برخی از حرکاتی که ممکن است با آنها آشنایی نداشته باشید, باشد. این برنامه می­تواند در مورد آنچه شما باید برای تمرین بعدی خود انجام دهید، بر اساس تمرین های قبلی خود توصیه هایی داشت باشید. همچنین به شما کمک می­کند تا از سوابق شخصی خود پیگیری کنید، بنابراین می­دانید که برای برنامه ی ورزشی جدید خود باید چه کارهایی انجام بدهید.

3. ذهن آگاهی!!

این فقط مربوط به آمادگی جسمانی نیست. هرکسی که به مدت طولانی تمرین و تمرکز خود را بر روی ورزش و تناسب اندام میگذارد باید انجام دهد و به خوبی می­داند که انگیزه و مثبت فکر کردن یکی از ضروریات است.

همچنین گزینه هایی برای کمک به شما در هنگام خواب وجود دارد.

4. ذرات آزاد

این یک برنامه عالی برای کمک به شما در تمرینات بدن سازی و در برنامه ی شماست. ورزش های ذهنی به شما کمک می کنند تا فقط 10 تا 30 دقیقه تمرین کنید و فقط بر اساس این تمرینات با وزنه تمرین کنید. اگر حرکتی وجود دارد که به آن اطمینان ندارید ، می توانید فیلم های آموزشی زیب اندام را مشاهده کنید تا به شما کمک کند.بنابراین شما قبل ار تمرین, آگاهی کامل نسبت به نحوه ی انجام حرکات خود دارید.

تمرینات شدت بالا می­تواند به شما کمک کند

84054350.jpg

5. زیب اندام

تناسب اندام می تواند بیش از یک روش معمول باشد. همچنین می تواند تمرین عالی به لطف زیب اندام باشد. زیب اندام یک باشگاه آنلاین است بدن شمارا پیکرتراشی می­کند و اساساً تمرینات شما را به پیگری می­کند.

این یک جامعه بدنسازی است ، بنابراین شما می­توانید در این برنامه بادوستان جدیدی آشنا شوید. این می تواند برای هر سبک آمادگی جسمانی رایج از جمله بدن سازی ، کراس فیت ، فیتنس, تی ار ایکس و سایر شکل های آموزشی مفید باشد.

6. چرخه خواب

خارج از آموزش و تغذیه ، خواب یکی از مهمترین جنبه های تناسب اندام است. اگر شما در حال استراحت نیستید و به درستی استراحت نمی­کنید، عملکرد شما می­تواند به شکلی منفی تحت تأثیر قرار گیرد. برنامه چرخه خواب می­تواند از یک سود بزرگی برای شما برخوردار باشد.

برنامه چرخه ی خواب به شما نظم و هماهنگی می­دهد. همچنین به شما در بیدار شدن از خواب سبک کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر ، این به شما کمک می کند که خیلی طبیعی بخواهید از خواب بیدار شوید. بنابراین نتیجه باید این باشد که شما انرژی بیشتری نه تنها در صبح بلکه در کل روز داشته باشید.

گزینه های ممتازی نیز وجود دارد که روند خروپف شما را کنترل می کند ، روش های خواب آور را ارائه می دهد و یادداشت هایی را ارائه می دهد که در مورد چگونگی تأثیر عواملی مانند: ورزش ، کافئین یا استرس در کیفیت خواب شما تأثیر می­گذارد.

خواب کافی چه تاثیراتی بر بدن می گذارد؟

سلامت قلب:

حملات قلبی و سکته در ساعات اولیه صبح رخ می دهد، که ممکن است به خاطر نحوه تعامل با رگ های خونی باشد. کمبود خواب با بد شدن فشار خون و کلسترول، که عامل خطر بیماری های قلبی و سکته هستند، همراه است.اگر هر شب بین 7 تا 9 ساعت بخوابید، قلب شما سالم تر خواهد شد.

پیش گیری از سرطان:

آیا می دانستید افرادی که در شیفت آخر کار می کنند، ریسک بالاتری در توسعه سرطان سینه و کولون دارند؟ محققان معتقدند که در معرض نبودن نور خورشید باعث کاهش سطح ملاتونین می شود.ملاتونین, هورمونی است که چرخه خواب و بیداری را تنظیم می کند, تصور می شود که از مقابله با سرطان و از رشد تومورها جلوگیری می کند.

دقت کنید که اتاق خواب تاریک باشد و از استفاده از لوازم الکترونیکی قبل از خواب اجتناب کنید، تا به بدن شما کمک کند که ملاتونین داشته باشد.

7a2823c5.jpg

کاهش استرس:

وقتی بدنتان دچار کمبود خواب می شود, دچار استرس می شود. وظایف بدن به حالت آماده باش کامل در می آید که باعث فشار خون بالا و تولید هورمون های استرس می شود. فشار خون بالا خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد و هورمون های استرس باعث می شود خوابیدن سخت تر شود. تکنیک های آرام سازی را یاد بگیرید تا اثرات استرس را خنثی و سریع تر به خواب بروید.

کاهش التهاب:

افزایش هورمون های استرس ناشی از کمبود خواب سطح التهاب را در بدن شما افزایش می دهد.این امر خطر بیشتری برای بیماری های قلبی, همچنین سرطان و دیابت ایجاد می کند.تصور می شود التهاب با سن بیشتر هم می شود.

سطح پروتئین التهابی در افرادی که در شب کمتر از شش ساعت می خوابند، نسبت به افرادی که خواب کامل دارند، بیشتر است. فشار خون ناشی از التهاب از دیگر مضرات اختلال خواب است.

 هوشیاری بیشتر:

خواب خوب شبانه باعث می شود که روز بعد هشیار و با انرژی تر باشید. با انرژی بودن و فعال بودن نه تنها احساس خوبی به شما می دهد، بلکه شانس شما برای خوب خوابیدن در یک شب دیگر را افزایش می دهد.

وقتی از خواب بیدار می شوید, از آن انرژی برای کل روزتان, کارهای فعال و درگیر شدن با دنیای خودتان استفاده کنید.شب بعد بهتر بخوابید و سطح انرژی روزانه خود را افزایش دهید.

بهبود حافظه:

محققان به طور کامل درک نمی کنند که چرا ما در خواب، رویا می بینیم , اما یافته اند که خواب نقش مهمی در فرایندی به نام تثبیت حافظه ایفا می کند.

در طول خواب, بدن شما ممکن است استراحت کند, اما مغز مشغول پردازش روز خود, برقراری ارتباط بین رویدادها, ورودی های حسی, احساسات و خاطرات است.

خواب عمیق زمان بسیار مهمی برای مغز شما برای ایجاد حافظه و ارتباط است و رسیدن به خواب با کیفیت بیشتر به شما کمک می کند که چیزهای بهتری را به یاد داشته باشید.

کاهش وزن:

محققان دریافته اند افرادی که کم تر از 8 ساعت در شب می خوابند، دچار اضافه وزن یا چاقی هستند. تصور می شود که کمبود خواب بر تعادل هورمونی بدن که اشتها را تحت تاثیر قرار می دهد, تاثیر بگذارد.

هورمون های گرلین و لپتین که اشتها را تنظیم می کنند, با کمبود خواب تاثیر می گیرند.اگر می خواهید وزن خود را حفظ یا کاهش دهید, فراموش نکنید که خواب کافی منظم, بخش بزرگی از معادله تان است.

61784fc3.jpg

باهوش تر:

شب تنها فرصتی برای خوابیدن نیست. چرت زدن در طول روز یک جایگزین موثر و تازه برای کافئین است که برای سلامت کلی شما خوب است و می تواند استفاده از ذهن شما را مفیدتر کند.

مطالعه ای که بر روی 24.000 بزرگسال یونانی انجام شد، نشان داد افرادی که چندین بار در هفته چرت می زنند، خطر مرگ از طریق بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

افرادی که در کارشان چرت می زنند سطوح پایینی از استرس را نشان می دهند. چرت زدن همچنین باعث بهبود حافظه, عملکرد شناختی و حالت روحی می شود.

کاهش افسردگی:

خواب بسیاری از مواد شیمیایی بدن شما از جمله سروتونین را تحت تاثیر قرار می دهد. افراد با کمبود سروتونین بیشتر از افسردگی رنج می برند. شما می توانید با اطمینان از اینکه هر شب مقدار مناسبی از خواب را دریافت می کنید, از افسردگی جلوگیری کنید.

کمک به ترمیم بدن:

خواب زمانی برای استراحت است, اما همچنین زمانی است که بدن در ترمیم آسیب های ناشی از استرس, اشعه ماورا بنفش و دیگر مواجهه مضر, سخت کار می کند.

سلول های شما وقتی خواب هستید، پروتیین بیشتری تولید می کنند. این مولکول های پروتئینی بلوک های سازنده برای سلول ها را تشکیل می دهند و به آن ها اجازه ترمیم آسیب را می دهند.

خلاصه کلام:

این مقاله فقط جنبه ی آموزشی دارد نه چیز دیگری.

مترجم و ویراستار: علی اصغر دهقانی تفتی

 

تگ ها

ورزش
تناسب اندام
تمرین
تمرین کردن
استرس
بدنسازی
برنامه ورزشی
برنامه غذایی
زیب اندام
coach online
body building
coach
مربی انلاین
مربی
zibandam
fat loss
fitness

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط