در حال بارگذاری ...

جشنواره عید تا عید

10دلیلی که چربی بدنتان کاهش نمیابد.!!!!!

دسته بندی ها:
نویسنده : علی اصغر دهقانی تاریخ انتشار : 1399/02/09 تعداد بازدید : 86 مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه

14bf33be.jpg

 

بسیاری از مردم امروزه در باشگاه ها در حال کاهش چربی بدن میباشند اما همه آنها موفق نیستند! بسیاری از ما سالها برای کاهش چربی بدن تلاش بسیار زیادی میکنیم اما یا موفق نمیشویم و یا به نتیجه دلخواهمان دست نمیابیم. برنامه غذایی را همچون یک ترن هوایی با سراشیبی های بیش از حد دنبال میکنیم. زمانی به چربی های بدن حمله ور میشویم که شوق و اشتیاق بسیار زیادی داریم ولی بعد از مدتی عشق به کلوچه های کاکائویی کورمان میکند. مطمئنا چربی سوزی رایج ترین هدف بسیاری از ورزشکاران میباشد اما برخلاف ظاهر دستیابی به آن بسیار مشکل است. اگر شما هم دچار همچین مشکلی هستید به احتمال زیاد چند مورد از این موارد را رعایت نمیکنید.

1. پرخوری میکنید:

کاملا مشخص است که یکی از دلایل پرخوری میباشد اما بسیاری این مورد را نمیدانند چون از میزان کالری دریافتی خود آگاهی ندارند برای مثال سفارش یک سالاد گزینه بسیار مناسبی بنظر میرسد اما براحتی میتوانید 600 کالری دریافت کنید. سسها, روغن زیتون و بسیاری از ادویجات هرکدام به این میزان کالری اضافه میکنند مخصوصا اگر در خانه آشپزی نمیکنید میزان کالری دریافتی شما بیشتر خواهد بود زیرا از روش پخت آگاهی ندارید. خیلی از مردم بر این باورند که برای چربی سوزی میزان کالری دریافتی از میزان کالری خروجی باید کمتر باشد. بدن انسان همچون یک ماشین حساب عمل نمیکند در اصل نوغ کالری دریافتی شما اهمیت دارد. یک رژیم کربوهیدارتی در چربی سوزی شما کارساز نخواهد بود بلکه میزان پروتئین, کربوهیدارت و چربی دریافتی شما باید نسبت مشخصی باشد برای مثال یک نسب 20/40/40 برای بسیاری از افراد مناسب میباشد.

حتی بسیاری از افراد باید میزان کربوهیدرات دریافتی خود را برای چربی سوزی کاهش دهند اما از طرف دیگر باید میزان چربی خود را بطور یکنواخت و آرام افزایش دهند تا انرژی دریافتی یکسان بماند.

2. به میزان کافی پروتئین دریافت نمیکنید:

پروتئین علاوه بر غضله سازی و ریکاوری خواص و فواید بسیار زیاد دیگری دارد. طبق مقاله ای که در سال 2003 در مجله رژیم غذایی منتشر شد دو گروه از زنانی دارای اضافه وزن بودند مورد مطالعه قرار گرفتند. گروهی که روزانه 128 گرم پروتئین دریافت میکرد میزان چربی بیشتری نسبت به گروهی که 68 گرم پروتئین دریافت میکرد سوزانده بود. یکی دیگر از فواید پروتئین تنظیم میزان قند و چربی خون میباشد و این به سیر نگه داشتن شما در طول روز کمک میکند. پروتئین یکی از عوامل چربی سوزی میباشد اما تنها افزایش میزان آن باعث چربی سوزی نمیشود بلکه این پروسه با گذشت زمان کارساز میباشد.

3. نوشیدن زیاد:

تنها مایعی که بدن شما به ان نیاز دارد آب میباشد. بطور قطع مصرف چایی و قهوه بدون شکر و گاهی اوقات شیر مشکلی نخواهد داشت اما با نوشیدن آبمیوه های شکردار و نسکافه های چربی دار قطعا به جایی نخواهید رسید.

4. تصور شما از غذاهای سالم غذایی بدون کالری میباشد:

مصرف بیش از حد هر نوعی از غذا مشکلات چربی سوزی را به دنبال خواهد داشت. برای مثال دو نوع خوارکی سالم همانند مغزها و دانه ها فواید بسیار زیادی را در چربی سوزی برای شما خواهند داشت اما از کالری بالایی برخوردار خواهند هستند به همین دلیل در مصرف آنها باید احتیاط کرد.

5. برنامه تمرینی دشواری ندارید:

سطح دشواری یک تمرین تاثیر بسزایی در چربی سوزی شما خواهد داشت. مبتدیان باید بطور آرام و سبک تمرینات خود را شروع کنند هرچند رفته رفته باید به میزان سختی تمرین خود بیافزایند زیرا تمرینی بدون فشار مساوی با بدنی یکنواخت و بدون تغییر خواهد بود. بسیاری بر این باورند که زدن حرکات با وزنه های سنگین آنها را بزرگتر میکند و این باور غلط در بین زنان بیشتر رایج است. زدن وزنه های سنگین هیچ ربطی به بزرگ شدن شما ندارد بلکه میزان عضله سازی و در نتیجه چربی سوزی شما را افزایش میدهد زیرا برای چربی سوزی باید از نهایت انرژی خود مایه بگذارید.

 

db8cff2b.jpg

 

6. هوازی شما بسیار آسان است:

همیشه تمرینات هوازی و وزنه باید با یکدیگر انجام شوند زیرا هرکدام تاثیر خاص خود را بر بدن و در نتیجه بر چربی سوزی خواهند داشت. بطور قطع 2 ساعت تمرین هوازی و یا یک ساعت تمرین دشوار با وزنه همانند هم نخواهند بود. برای نتیجه گیری بهتر باید میزان هوازی خود را کاهش دهید و بجای آن به میزان سختی آن بیافزایید و از طرفی دیگر میزان استراحت خود را بین ست ها کم کنید زیرا این عمل باعث افزایش فعالیت قلبی شما شده و در نتیجه چربی سوزی بیشتر را بدنبال خواهد داشت.

7. استرس دارید:

استرس یک مرگ بدون صدا است. هنگامی که دچار استرس میشوید بدن شما کرتیزول فراوانی تولید میکند که این باعث ذخیره بیشتر چربی و عوارض بد دیگر خواهد بود. حتی اگر بهترین برنامه تمرینی و غذایی را دنبال کنید اما با وجود استرس به هدف خود نخواهید رسید. برای ریلکس کردن بهتر تمرینات یوگا انجام دهید و یا دوش بگیر, کتاب بخوانید و یا شنا کنید.

8. استراحت کافی ندارید:

همانند استرس نداشتن خواب کافی نیز باعث افزایش کرتیزول بدن شما میشود. همچنین از طرف دیگر انسولین خون شما نیز کاهش پیدا کرده و آمیخته شدن این دو مشکل فضایی متناقض با چربی سوزی را فراهم میکند. برای افزایش چربی سوزی میبایست حداقل 8 ساعت خواب کامل در شبانه روز داشته باشید. سعی کنید از مصرف کافئین در شب خودداری کنید و همچنین استفاده از وسایل الکترونیکی قبل از رفتن به تخت خواب را نیز محدود کنید.

9. افزایش سن یکی از دلایل از بین نرفتن چربی‌ شکم:

وقتی‌ که سنتان بالاتر می رود بدن تمایل بیشتری به افزایش وزن و افزایش چربی‌ شکم دارد. هم زنان و هم مردان با افزایش سن مقدار سوخت‌و‌ساز بدنشان کاهش می یابد.

زنان با افزایش سن به مرحله یائسگی ( قطع قاعدگی) می‌رسند. پرفسور غدد مایکل جنسن اعتقاد دارد که اگر زنان وزنشان پس از رسیدن به دوران یائسگی افزایش یابد، این احتمال بسیار زیاد است که چربی ها بیشتر در ناحیه شکم ذخیره شود. در دوران یائسگی تولید هورمون های زنانه یعنی استروژن و پروژسترون کاهش می یابد، در ضمن سطح تسترون نیز شروع به پایین آمدن می‌کند. این تغییر در هورمون‌ها موجب افزایش ذخیره چربی در ناحیه شکم زنان می‌شود. اما خبر خوب این است که شما می‌توانید با این مشکل مبارزه کنید. یرای از بین رفتن چربی‌ شکم با افزایش سن شما باید سطح فعالی بدنی خود را افزایش دهید.

10. تمرین اشتباه و از بین نرفتن چربی‌ شکم:

شرکت در کلاسهای ایروبیک، پیاده‌روی و دویدن برای سلامتی شما بسیار عالی است اما تمرینات هوازی به تنهایی برای کم کردن سایز دور کمر و شکم شما کافی نیست. متخصصان بر این باورند که شما نیاز دارید تمرینات بدنسازی و هوازی را برای بهترین نتایج ترکیب کنید.

تمرینات بدنسازی برای زنان بسیار مفید است زیرا باعث تقویت عضلات شده و عضله بیشتر باعث می‌شود بدن شما چربی بیشتری بسوزاند. دلیل علمی از زبان متخصصان فیزیولوژی و تغذیه این است که بدن با درصد عضلات بیشتر در نتیجه کالری بیشتری می‌سوزاند.

 

06f7b58e.jpg

 

خلاصه کلام:

در کل با رعایت این 10 مورد میتوانید زندگی سالم تری رو تجربه کنید.

گردآوری توسط: علی اصغر دهقانی تفتی

تگ ها

zibandam
زیب اندام
تناسب اندام
سلامتی
بدنسازی
لاغری

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط