در حال بارگذاری ...

چرا این مقیاس  و اندازه گیری ها می تواند بدترین دشمن شما باشد؟

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/05/06
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 125

چرا این مقیاس  و اندازه گیری ها می تواند بدترین دشمن شما باشد؟

 

سیسیل بایول  (Cécile Bayeul) توضیح داد که چرا باید از از اینکه خودتان را مدام مقصر بدانید دوری کنید و از اینکه به طور مکرر شروع به نظارت بر پیشرفت و اندازه گیری بدن کنید دست بردارید و اعتدال را رعایت کنید.

بسیاری از افرادی که رژیم را شروع می کنند, وسواس  زیادی در این مسیر خرج می کنند. با این حال مقیاس و اندازه گیری موثرترین راه برای نظارت بر پیشرفت شما نیست.

من در طول این مقاله اثبات خواهم کرد که مقیاس و اندازه گیری می تواند یکی از موانع بزرگتری باشد که هنگام تلاش برای ساختن فرم بدن خود دارید. من همچنین توضیح می دهم که چگونه می توان با ارائه مثال هایی دراین شرایط انگیزه ی خود را بالا نگه داشت ، که نکته و حرف من را اثبات می کند.
مراقب مقیاس و اندازه ها باشید و به چشمانتان اعتماد کنید.

 

تصاویر پیشرفت و انگیزه

نحوه حفظ انگیزه خود در طول رژیم با استفاده از تصاویر پیشرفت:

وقتی رژیم را شروع می کنیم, با تغییر عادات غذایی, پیشرفت های فوری را در مقیاس و اندازه گیری هایمان  مشاهده می کنیم. هر شروع یک رژیم و برنامه تمرینی بسیار انگیزشی است. ما بسیار خوشحالیم که پوندها پایین می روند اما واقعاً سعی نمی کنیم دلیل پشت آن را بفهمیم.

هفته های اول برنامه ی جدید رژیم غذایی و ورزشی  معمولاً می توانیم وزن بدن خود را به شدت کاهش دهیم. اغلب ما برنامه های خود را با از بین بردن سریع چربی ها و قندهای بد, تغذیه مناسب بدن با غذاهای مناسب (و نوشیدن آب بیشتر) شروع می کنیم و با رفتن به سالن بدنسازی فعالیت خود را افزایش می دهیم.
متابولیسم ما به سرعت شروع به سازگاری با غذای جدید ، کاهش کالری و عادت های ورزشی جدید ما می کند. همه این عوامل بدن را وادار می کند تا با از بین بردن چربی و آب اضافی شروع به کاهش وزن کند.

با این حال, تمرین وزنه برداری (بله ، اگر به دنبال از دست دادن چربی هستید باید تمرین کنید) همچنین باعث می شود عضله ای شوید. علاوه بر این به دلیل اینکه بخش اعظمی از کاهش وزن اولیه شما ناشی از دست دادن وزن اضافی آب و گلیکوژن (کربوهیدرات های اضافی) است, در نهایت شما شروع به از دست دادن فقط 1-2 پوند در هفته می کنید و در بعضی مواقع ممکن است مقیاس و اندازه های بدنی ما حتی یکسان باقی بماند. و این زمانی است که ما شروع به از دست دادن انگیزه ی خود می کنیم.

چرا این مقیاس  و اندازه گیری ها می تواند بدترین دشمن شما باشد؟

از نظر روانشناختی برای  رسیدن به یک فلات و یک سطح مسطح آماده باشید

 

همانطور که می گفتم بعد از چند هفته ی اول رژیم, کاهش وزن کند می شود و در بعضی مواقع به نظر می رسد که به هیچ کجا نمی روید و هیچ تغییری نمی کنید. ما شروع می کنیم به این فکر کنیم که بدن ما از پاسخ دادن به رژیم خودداری کرده است و این چیزی اشتباه است.
بنابراین برایمان منطقی است که  اگر رژیم غذایی دیگر کار نمی کند  چرا باید ادامه دهیم؟

این روند فکری است که باعث می شود ما تسلیم شویم. ما دوباره شروع به خوردن مواد غذایی می کنیم و تمام پیشرفت هایمان را از بین می بریم معمولاً دو برابر وزن  قبلی خود را به دست می آوریم. اما همه چیز لازم نیست از این طریق باشد و نباید این اتفاق رخ دهد!

در اینجا ترفندی است که به شما در موفقیت کمک می کند. هنگامی که به یک فلات و سطح ایستا در روند کاهش وزن خود رسیدید,  استفاده از مقیاس و اندازه گیری را متوقف کنید. مقیاس و اندازه گیری وزنی و سایز در ابتدا یک انگیزه  ی بسیار خوب است ، اما بعد از گذشت هفته ها به یک مانع بزرگ روانی برای شما تبدیل می شود.

آنچه می خواهم شما به جای آن استفاده کنید, استفاده از تصاویر پیشرفت است. از روز اول رژیم خود شروع کنید. این عکس های پیشرفتی را هر 2 یا 3 هفته با همان وضعیت و لباس های یکسان بگیرید.

اگر می خواهید  می توانید با اندازه گیری نوار ، برخی اندازه گیری ها را نیز انجام داده و آنها را بر روی تصاویر پیشرفت خود بنویسید. باسن و دور کمر را در برای بدن خود اندازه بگیرید. همچنین می توانید به آن برخی از اندازه گیری های ران و برخی از اندازه گیری های بازو راه هم نیز اضافه کنید.

وقتی کاهش وزن متوقف می شود آن هم به این دلیل که همزمان با بدست آوردن چربی عضله می گیرید تصاویر به شما کمک می کنند تا از دلسردی شما جلوگیری شود. شما نه تنها یک کمک بصری برای نشان دادن پیشرفت واقعی خود خواهید داشت, بلکه داده های مشخصی را نیز در قالب اندازه گیری بدن خواهید داشت.

بدن سازی و فرم دهی بدن پس از یک فلات  و سطح ایستای کاهش وزن

هنگامی که وزن بدن شما کاهش می یابد در اینجا بیشترین پیشرفت را خواهید داشت. مقیاس و اندازه ی وزنی شما حتی ممکن است کمی بالا برود. دلیل این امر این است که شروع به ساختن ماهیچه می کنیم.

چرا این مقیاس  و اندازه گیری ها می تواند بدترین دشمن شما باشد؟

خانمها  نیازی به ترس از عضله سازی ندارند! دلیل آن این است:

  1. زنان مقدار تستوسترون را به آن میزان که مردان در بدنشان تولید می کنند نمی سازند. به همین دلیل ماهیچه سازی آنها به نظر می رسد که شبیه ماهیچه سازی مردان نمی شود. بنابراین, از بلند کردن آن وزنه ها نترسید.
  2. عضلات انحنا ها و فرم های بدنی زیبایی را که به دنبال آن هستید به شما می دهد.
  3. هر پوند ماهیچه 50 کالری اضافی می سوزاند. بنابراین ده پوند عضله اضافی نه تنها انحنا های زیبایی را به شما می دهد بلکه توانایی سوزاندن 500 کالری اضافی در روز را نیز می دهد! عضله سازی نه تنها برای کاهش وزن دائمی بلکه برای ایجاد انحناهای مناسب مورد نظر شما نیز مهم است.

ماهیچه ها بیشتر از چربی وزن دارند

چیزی که باید درباره ی عضله بدانید این است که چربی آن سنگین تر است, هیچ وقت آن را فراموش نکنید.

تفاوت تراکم را با هم مقایسه کنید, چگالی عضلات 1.7 کیلوگرم در لیتر (3.74 پوند در لیتر) در حالی که چگالی چربی 92/0 کیلوگرم در لیتر (2 پوند در لیتر) است. توجه: 1 لیتر مساوی 1 ده متر مکعب است.

این بدان معنی است که 1 کیلوگرم (2/2 پوند) از ماهیچه حجم 0.59 لیتر را اشغال می کند در حالی که 1 کیلوگرم (2.2 پوند) چربی حجم 1.1 لیتر را اشغال می کند. در همان وزن,  چربی حجمی را اشغال می کند که تقریبا 2 برابر بیشتر از ماهیچه است. این توضیح می دهد که چرا یک فرد متناسب با وزن 130 پوند می تواند بسیار ظریف تر از یک فرد متوسط با وزن 120 پوند به نظر برسد.

بنابراین اگر وزن بدن شما کم نمی شود ناامید نشوید. استفاده از مقیاس و اندازه گیری به عنوان تنها ابزار شما برای پیگیری پیشرفت مؤثر نیست. فقط به تصاویر پیشرفت خود نگاه کنید, اندازه گیری های خود را انجام داده و انحناهای زیبای بدنی خود را در آینده ببینید.

کلام آخر:

برای کاهش دادن وزن خود باید آمادگی روبرو شدن با شرایط متوقف شدن روند کاهشی عدد وزن خود روی مقیاس های اندازه گیری را داشته باشیم ناامید نشویم و ادامه دهیم و مراحل را با انگیزه طی کنیم و از عکس هایی که در زمان قبل از کاهش وزن گرفته ایم برای انگیزه گرفتن استفاده کنیم.

منبع رسمی این مقاله وب سایت muscleandstrengthمی باشد.

 

 

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
مربی بدنسازی
zibandam
coach online
بدن سازی
بدنسازی
فرم دهی
کاهش چربی
کاهش وزن
عضله سازی
وزن
وزن بدن

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط