در حال بارگذاری ...

اندازه گیری ایده آل بدن چگونه است؟

نویسنده : بهاره زارع
تاریخ انتشار : 1399/05/20
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 40

اندازه گیری ایده آل بدن چگونه است؟

 

بدانید که اندازه گیری های ایده آل برای یک بدنساز طبیعی یا یک کلاسیک کار مردانه چیست. غالباً از من سؤال می­شود که اندازه گیری بدن من چگونه است و یا اندازه گیری های ایده آل برای یک بدنساز یا یک کلاسیک کار مردانه چیست. باور کنید یا نه، در واقع فرمول­های بسیاری برای تعیین "نسبت های ایده آل بدن" وجود دارد.

 

پرسش:

 

یک چیز است که من واقعاً دوست دارم بدانم، اندازه گیری ها به چه شکل است. شما یک بدنی دارید که (به نظر من) ایده آل است و عکس های شما الهام بخش واقعی برای من است. من می­توانم با تمرینات خود به تدریج وزن خود را بالا ببرم، بنابراین می­دانم که در حال ساختن عضله هستم، اما هرگز اندازه گیری­ای برای آن ندارم. همچنین به نظر می­رسد نسبت های خاصی (به عنوان مثال، نسبت سینه به کمر، و ممکن است موارد دیگری نیز وجود داشته باشد) نیز مفید خواهد بود. فکر من این است که اگر کمر و باسن من سریعتر از سینه من در حال رشد است، ممکن است این نشانگر این باشد که در ابتدا دوست دارم در برخی قسمت ها چربی بدست بیاورم (باسن و کمر). اندازه گیری هایی که از خودم دارم: قفسه سینه، کمر، باسن، دوسر، ساعد، ران، ماهیجه های دوقلو ساق پا.

تمرکز ما در اینجا در عضله و قدرت به ما کمک می­کند تا به همه اهداف خود برسیم. هرگز مقالات آموزنده، تمرین و فیلم های خود را از دست ندهید.

 

پاسخ این است:

 

شخصاً، من دیگر اندازه­گیری های خود را انجام نمی­دهم، گرچه من در نوجوانی به طور مرتب انجام می­دادم. اما من فکر می کنم این یک راه عالی برای ترسیم پیشرفت است. اندازه گیری به شما بازخورد می­دهد در مورد چگونگی عملکرد رژیم (و تغذیه) و به شما اجازه می­دهد که اگر برخی از اجزای بدن از دیگر اعضا عقب مانده است در مورد آن تصمیم بگیرید.

اندازه گیری کمر از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا وقتی که دور کمر در حال کاهش است، می­دانید که چربی کلی بدن شما کاهش می­یابد. همچنین، هنگامی که کمر شما حتی کمی کاهش می­یابد، تمایل دارد که نگاه شما را به طور کامل تغییر دهد، حتی اگر عضله ای بدست نیاورید، برای یک کمر باریک به تمرینات شکم مراجعه کنید.

انواع مختلفی از فرمول­های مختلف وجود دارد که در طول سال­ها برای "نسبت­های ایده آل" پیشنهاد شده اند، اما من خودم هرگز برای اندازه گیری خاصی هدف گذاری نکردم. بدن سازی یک ورزش بسیار بصری است. قاضیان روی صحنه نمی­آیند و بازوهای شما را در یک مسابقه بدن سازی اندازه می­گیرند، شما از نظر ظاهر داوری می­شوید.

 

من همیشه بر خلاف یک اندازه گیری خاص، به دنبال "دیدگاه" خاصی رفته ام. من عکس­هایی از بدنسازان که روحیه آنها را تحسین می­کنم و می­خواهم از آنها تقلید کنم و به جای داشتن اندازه­گیری در ذهن، همیشه تصویری از ایده آل خود را در ذهن دارم.

من در این روند، به سادگی به سمت داشتن تقارن عضلانی کار می­کنم، بنابراین تمام عضلات به طور مساوی توسعه می­یابند، بدون اینکه گروه­های عضلانی منفردی در مقایسه با سایرین از هم قرار گیرند، به عنوان مثال، داشتن قفسه سینه بزرگ، با بازوهای کوچک، احمقانه به نظر می­رسد. بازوها و پاهای بزرگ نیز غیر متقارن به نظر می­رسد.

من دنبال آن نیستم که به وزن معینی برسم، گرچه خودم مرتباً وزنم را اندازه­گیری می­کنم. دلیل اصلی که از نزدیک وزنم را زیر نظر می­گیرم این است که در فصل تعطیل، من همیشه علاقه مند هستم که توده بدنی لاغر تری بدست آورم و قبل از رقابت باید یک تمرین وزنه برداری انجام دهم.

وزن من در محدوده­ی 174-176 پوند است. با این حال، این یک وزن "کاذب" است­، زیرا به راحتی می­توانم در سه روز قبل از مسابقه 6-10 پوند وزن آب را از دست بدهم. دوشنبه بعد از مسابقه شنبه، وزن من معمولاً به 180-184 یا 180 برمی­گردد. در خارج از فصل، من حدود 195-200 پوند وزن دارم. چربی بدن خارج از فصل من معمولاً حدود 9-10٪ و قبل از مسابقه حدود 4٪ است.

 

4c7966e0.jpg

 

اندازه گیری وزن:

 

اندازه گیری وزن و چربی بدن در بعضی از مواقع معمولا در خارج از فصل اندازه گیری می­شود. در فدراسیون های حرفه ای و باز (تست دارویی نیست)، این وزن ها و اندازه گیری ها ممکن است "کوچک" تلقی شوند. با این حال، بازوی 17-18 اینچی بر روی بدن لاغر و متناسب می­تواند بسیار چشمگیر به نظر برسد.

به عنوان مثال، استیو ریوز، به عنوان یکی از بدنسازان متداول و زیبا و دلپذیر در تمام دوران شناخته می­شد، که حتی طبق استانداردهای امروزی "بزرگ" نبود.

ریوز در مورد اندازه گیری های ایده آل به طور مکرر می­نوشت و همیشه در تلاش بود تا ایده خود را در این زمینه از کمال (و به دستیابی به آرمان شخصی خود نزدیک کند). یکی از معیارهای او برای نسبت های ایده آل شامل اندازه گیری بازوها، ساق ها و گردن خود بود.

 

 اندازه گیری­های استیو ریوز:

 

·         بازوها: 18.5 اینچ

·         ساق ها: 18.5 اینچ

·         گردن: 18.5 اینچ

·         ران: 27 اینچ

·         سینه 54 اینچ

·         کمر: 30 اینچ

 

در کتاب "بدنه کلاسیک"، ریوز گفت فرمول او برای "نسبت های ایده آل" به شرح زیر است:

 

نسبت های عضلات به استخوان:

 

  • اندازه بازو = 252٪ اندازه کمر
  • اندازه ساق = 192٪ اندازه مچ پا
  • اندازه گردن = 79٪ اندازه سر
  • اندازه قفسه سینه = 148٪ اندازه لگن
  • اندازه کمر = 86٪ از اندازه لگن
  • اندازه ران = 175٪ اندازه زانو

 

نمودار قد و وزن استیو ریوز برای بدن سازی (طبیعی)

 

Height

Ideal Weight

Height

Ideal Weight

5’5”

160lbs

6’0”

200lbs

5’6”

165lbs

6’1”

210lbs

5’7”

170lbs

6’2”

220lbs

5’8”

175lbs

6’3”

230lbs

5’9”

180lbs

6’4”

240lbs

5’10”

185lbs

6’5”

250lbs

5’11”

190lbs

 

 

 

 

اتفاقاً، کتاب براون McRobert یک فصل کامل با عنوان "انتظارات" دارد که در مورد حقیقت در مورد ادعاهای اندازه گیری را مورد بحث قرار می­دهد.

مراقب برخی از فرمول های "اندازه گیری ایده آل" باشید، زیرا اگر آنها مبتنی بر استفاده از استروئید و یا بدنسازان حرفه­ای باشند، ممکن است با تلاش برای دستیابی به یک هدف غیرممکن برای یک بدنساز طبیعی یا اندازه گیری های شخصی کاملاً متفاوت باشد و شما را دلسرد کند.

برای مثال، 20 اینچ بازو خیلی نادر است و وقتی آنها را بطور حضوری مشاهده می­کنید، می­دانید که واقعاً چقدر خارق­العاده هستند. اما به نوعی مبتدیان و ورزشکاران طبیعی این ایده را در ذهن خود این گونه در نظر می­گیرند که موفقیت بدن سازی به معنی 250 پوند و بازوی 20 اینچی است.

واقعیت این است که بازوی 17 تا 18 اینچی بر روی بدن متوسط 175-180 پوندی با تعادل عالی، به همراه داشتن تقارن و نسبت متناسب، می­تواند بسیار بزرگتر از آنچه در واقع است به نظر برسد، این یک توهم است.

در هر صورت، به خاطر داشته باشید که آنها ذهنی هستند، آنها فقط نظر شخص در مورد آنچه که یک اندازه گیری ایده آل است، هستند. تنها عقیده ای که در پایان مهم است خود شما هستید.

 

 

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت muscleandstrength می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
اندازه گیری
بدن
اندازه گیری بدن
عضله
سایز
اندازه گیری ایده آل

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط