در حال بارگذاری ...

راههایی برای رسیدن به اهداف!!

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/03/08
مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه
تعداد بازدید : 149

هرکسی که هدفش تناسب اندام طولانی مدت باشد به شما خواهد گفت که موفقیت، اراده، قاطعیت و نظم و انضباط جدی را می طلبد. ثبات اهمیت دارد اما باید با واقعیت­ها روبرو شویم. روزهایی وجود دارد که همه ما فقط به یک تقویت ذهنی اضافی یا شوک به بدن، برای ادامه دادن کارهایمان نیازمندیم. برای آن روزهایی که انگار انگیزه در درون ما وجود ندارد یا اینکه اگر تازه وارد آموزش و تمرین شده­اید، می خواهید در مورد این که چه اتفاقی می­افتد، بیاموزید. در اینجا 25 نکته وجود دارد که می توانید از آنها بهره مند شوید. راههایی برای رسیدن به اهداف. لیست زیر را در جایی نگه دارید که اگر یک روز بد داشتید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید و به آموزش تقویت ذهنی خود، بپردازید.

1. اهداف خود را بنویسید.

مبهم بودن در هیچ چیزی، مفید نیست. شما نمی­توانید سوار اتومبیل شوید و بدون دانستن اینکه مقصدتون کجاست، سفر خود را آغاز کنید. اگر می خواهید پیشرفت­ کنید، این پیشرفت­ها را برای خود معنی کنید. از وزن کردن خود چه می­خواهید؟ چقدر می­خواهید قوی باشید؟ تا حد امکان خاص باشید و اهداف خود را بنویسید. آن لیست را در جایی نگه دارید که هر روز آن را مشاهده کنید تا به شما یادآوری کند که چرا این کار را انجام می­دهید.

  1. تمرینات خود را پیگیری کنید.

نگه داشتن گزارش کارهایی که انجام می دهید نه تنها به شما کمک می­کند تا دریابید چه کاری را انجام دادید، بلکه می­تواند به شما کمک کند تا در دفعه بعد چه کاری را انجام دهید. این می تواند یک چالش جدید بالقوه برای هر مرتبه از تمرین شما باشد. آیا شما به سمت آن چالش ها می­روید؟

  1. برنامه پاداش تنظیم کنید.

این پاداش می­تواند هر چیزی باشد. آیا جایی وجود دارد که بخواهی بروی؟ شاید چیزی وجود داشته باشد که چشم شما را گرفته و می­خواهید آن را خریداری کنید. این جایزه را برای رسیدن به اهداف خود تعیین کنید. اگر x پوند را از دست بدهید یا به اندازه مشخصی پول بدست بیاورید، برنده می شوید و به آنچه که می خواهید، می رسید.

c0bbbb5b.jpg

4. مهلت پایان، به کارهای خود اختصاص دهید.

با نزدیک شدن به مهلت پایان، می توانید از فشار استفاده کنید. این فشار شبیه به بدنسازانی است که می­خواهند در روز مسابقه بهترین خود باشند یا پاورلیفتینگ کارانی که مایل هستند بهترین نتیجه را در مسابقه بعدی خود داشته باشند. روزی را برای خود متصور شوید که براساس هدفی خلق شده باشد و آن روز را بعنوان یک تعطیلات مفرح در ذهن خود قرار دهید.

5. نقل قول های روز

بعضی اوقات شنیدن یا خواندن سخنان خردمندانه کسی که او را تحسین می کنید، می تواند تأثیر مثبتی بگذارد. جستجوی نقل قول ها را بر اساس آموزش یا موفقیت انجام دهید و مواردی را که دوست دارید بیشتر ذخیره کنید. برای مرور دوباره ، آنها را در تلفن هوشمند خود نگه دارید.

 .6 موفقیت خود را تجسم کنید.

وقتی که آموزش می بینید، دوست دارید چگونه به نظر برسید ؟ امروز می خواهید با چه وزنه هایی کار کنید؟ چند دقیقه تمرکز کنید، چشمان خود را ببندید و به معنای واقعی کلمه سعی کنید تصاویر جلسه را در ذهن خود ایجاد کنید. آن را بارها و بارها در ذهن خود تکرار کنید. زمانی که واقعاً به انجام آن کار، بپردازید مانند این خواهد بود که شما دوباره آن کار را انجام داده­اید.

 .7به دنبال داستان های الهام بخش باشید.

هر شخص، داستان و سفری دارد که مربوط به خودش است. بسیاری از افراد برای رسیدن به موفقیت، بر موانع و ناملایمات بزرگی غلبه کرده اند. اگر کسی را می شناسید که داستانی مانند آن دارد، در مورد آن شخص فکر کنید. وگرنه، به دنبال داستانهای موفقیت­آمیز باشید و از خودتان یک سوال بپرسید.

"چرا من نه؟"

 

 .8یک لیست پخش موسیقی ایجاد کنید.

موسیقی می تواند ابزاری عالی برای کمک به شما در داشتن روحیه مثبت، شاد یا حتی تهاجمی باشد. هر کس، آهنگ یا هنرمندی دارد که گوش کردن به آن، باعث ایجاد انگیزه و حرکت در وی می­شود. آهنگ های موردعلاقه خود را پیدا کنید ، یک لیست پخش موسیقی ایجاد کنید که در طول تمرین به آن گوش کنید. حتی می توانید  این لیست را با آن آهنگی که بیشتر دوست دارید، شروع کنید و در حالی که آن آهنگ در حال پخش است، مانند موسیقی ورودی برای برنامه خود، به اتاق وزنه برداری بروید.

 .9 YOUTUBE

بسیاری از ستارگان برتر بدنسازی، دارای کانال YouTube هستند و می توانید برای مشاهده آنها YouTube به مراجعه کنید. دیدن ورزشکاران مورد علاقه خود که در حال تمرینات سخت هستند، می تواند بعنوان منبعی مؤثر برای ایجاد انگیزه در شما باشد.

 

 

 .10از رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

رسانه های اجتماعی بدلیل دارا بودن نکات منفی بسیار مورد سرزنش واقع شده­اند، اما واقعیت این است که واقعاً، بی طرف هستند. اینکه چه کسی از شما پیروی می کند و به دنبال چه چیزی است، تعیین کننده تأثیر این شبکه ها بر روی شما می­باشد. در حالی که مشغول نوشیدن، نوشیدنی قبل از تمرین خود هستید ، افراد یا مارک هایی را از طریق پست­های خود، تحسین و آنها را دنبال می کنید­. سپس یک قدم به جایگاهی که آن ها هستند، نزدیکتر می شوید.

11. شرکای آموزشی

ورود به ورزش و تمرین بصورت فردی توصیه نمی شود. داشتن یک شریک آموزشی، می تواند به شما حس مفید بودن بدهد و همچنین در هنگام سختی­ها می توانید به یکدیگر انرژی مثبت بدهید. حاضر بودن به همراه یک شخص دیگر، می­تواند انگیزه بیشتری برای دنبال کردن او، به شما می دهد.

678fb8f5.jpg

12. یک عکس از وضعیت بدنی قبلی خود نگه دارید.

انگیزه بصری به شما کمک می کند و همه ما به یک دلیل این کار را انجام داده­ایم. ما می خواهیم وقتی شروع کنیم بهتر از گذشته باشیم. عکسی از خود بیابید که به شما یادآوری کند چرا در ابتدا این عهد را با خود بسته­اید. امروز می توانید یک قدم از آن نقطه دورتر باشید یا می توانید یک قدم به آن نقطه نزدیکتر باشید. کدام انتخاب را انجام می دهید؟

13. عکس هایی از مراحل کار خود بگیرید.

گاهی اوقات دیدن این که در کدام مرحله از فرایند ورزشی خود به سر می­برید، سخت است چراکه هر روز خودتان را می بینید. هر ماه، از خودتان عکسی بگیرید تا پیشرفت خود را مشاهده نمایید. تغییراتی را مشاهده خواهید کرد و می توانید از این تغییرات هنگام ناامید شدن در کار خود، برای ایجاد روحیه و انگیزه استفاده کنید.

14. فیلمی از ورزش خود ضبط کنید.

ورزشکاران حرفه ای فیلم خود را تماشا می کنند تا ببینند که چه کاری را درست و چه کاری را اشتباه انجام داده اند. آنها می توانند شرایط را تغییر دهند و به سمت هدف بعدی حرکت خود کنند. شما می توانید این اصل را نیز به کار بگیرید. یک مجموعه بزرگ از فیلم های خودتان را تهیه نمایید و در آن کارهای درست و نادرست خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید خودتان را در حال انجام کاری باورنکردنی ببینید و این انگیزه را در خود تقویت نمایید.

 

  1. به رویدادهای تناسب اندام بروید.

قرار گرفتن در محیط موضوعی که بعنوان هدف شما است، انرژی خوبی به ذهن شما خواهد داد. به رویدادی مانند جشنواره ورزشی آرنولد یا المپیا یا هر رویدادی در منطقه خود بروید و با افراد دیگری که موفق هستند یا می خواهند که به موفقیت برسند، دیدار کنید. این امر می تواند بعنوان عاملی مؤثر برای حرکت شما به سمت هدف خود باشد.

16. برنامه خود را تحلیل کنید.

آیا اخیراً تغییراتی را در خود ایجاد کرده اید؟ تغییر در نحوه تمرین شما می تواند یک رویکرد تازه باشد و مجموعه جدیدی از تلاش ها را در شما بوجود آورد که این تغییر شما را بیش از پیش در رسیدن به هدفتان موفق می نماید.

17. خود را برای برنده شدن تنظیم کنید.

وقتی هدفتان برنده شدن در کاری است، این اطمینان را داشته باشید که برنامه خود را به نحوی تنظیم کرده اید تا بتوانید در هر بار تمرین، حس برنده شدن را لمس نمایید. حتی پیروزی های کوچک هم به انگیزه شما می افزاید و شکست را در شما از بین می برد. خودتان را برای دریافت یک دلار بیشتر یا پنج پوند دیگر، آماده کنید. این قدم کوچک می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و انجام مکرر این کار شما را به سطح جدیدی سوق می دهد.

18. لباسی برای موفقیت.

این به معنای پوشیدن لباس ورزشی مربوط به سالن بدنسازی نیست. هنگام ورزش کردن باید راحت باشید و اگر به شیوه ای علاقه دارید، این شیوه می تواند گویای عملکرد شما در سالن ورزشی باشد. از کفش گرفته تا کلاه، پوشیدن یکی از این­ها، احساس و نگاه شما را در هنگام انجام تمرین، بازگو می­کند.

19. افکار مثبت منجر به اقدامات مثبت می شوند.

سرزشن کردن خود و نگاه منفی به خود داشتن، به هیچ وجه به شما کمک نمی کند. هر چه که در ذهن شکل می گیرد و تقویت می شود، بدن نیز آن را دنبال می کند. طرز فکر مثبت را در خود تقویت کنید و پیش از دویدن و یا بلند کردن وزنه، آن را برای خود مرور نمایید. این تمرین خوبی است که شما آن را به خوبی انجام خواهید داد و امروز برای آنچه می خواهید انجام دهید، بهتر خواهید بود.

89daa6fc.jpg

20. روز خود را حول محور آموزش و تمرین برنامه ریزی کنید.

 

این موضوع به دلیل برنامه شغلی می تواند دشوار باشد. اما اگر در طی روز، دریافتید که انرژی بیشتری دارید سعی کنید تمرین خود را برای آن زمان تنظیم نمایید و بقیه روز را حول آن سپری کنید. بسیاری از افراد در صبح این کار را انجام می دهند. برخی دیگر دوست دارند روز را با کشکمش به پایان برسانند.

21. بر روی خود سرمایه گذاری کنید.

تعهدات مالی می تواند تأثیرگذار باشد. این تعهدها می تواند شامل مکمل ها، کفش، هدفون یا هر آنچه که شما دوست دارید، باشد. اگر پولی برای آن هزینه کرده اید، باید ارزشش را داشته باشد.

22. با خودتان در رابطه با موضوع مورد نظر صحبت کنید.

ممکن است عجیب به نظر برسد اما با شنیدن صدای خود، این تفاوت را ایجاد می کنید. با صدای بلند به خود بگویید که کار مد نظر را انجام داده­اید و تمرین خوبی خواهید داشت. وزنه X را با Y مرتبه تکرار بلند خواهید کرد یا اینکه کمتر از x دقیقه می دوید.

23 .مسائل مربوط به محیط زیست

همچنین باید از فضای اطراف خود لذت ببرید. اگر همه افراد اطراف شما منفی هستند یا نوعی از تمرین را انجام می دهند که شما قادر به انجام آن نیستید، این امر می تواند بر شما تأثیر منفی بگذارد. سالن ورزشی را که دوست دارید در منطقه خود پیدا کنید یا در صورت امکان سالن ورزشی خود را ایجاد کنید تا بتوانید همه چیز را در اطراف خود کنترل کنید.

24. گهگاه از آن دور شوید.

هر کس گاهی اوقات احساس فرسودگی می کند اما نباید اجبار را در جهت مقابل این کار قرار دهیم. اگر چندین ماه بطور متوالی از تمرین شما سپری شده است، چند روز مرخصی به خود اختصاص دهید تا هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی بهبود پیدا کنید. این غیبت باعث می شود تا قلب شما برای بازگشت به حالت قبلی مشتاق­تر شود. بعد از گذشت یک هفته یا شاید کمتر، شما برای بازگشت به تمرین­های خود آماده خواهید بود.

25. از مراحل کار خود لذت ببرید.

این باید موضوعی باشد که در پایان روز، در صورت موفقیت، به آن اشتیاق دارید. تمام نکات فوق باید به شما در لذت بردن از سفر ورزشی خود و همچنین رسیدن به مقصد کمک کند. دوست داشتن کاری که انجام می دهید باعث می شود تا این کار بیشتر انجام شود.

منبع:WWW.BODYBUILDING.COM

مترجم: امیرکاظمی

ویراستار: امیرمحمدچاووش یزدی

تگ ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط