در حال بارگذاری ...

پیاده روی: راهی آسان برای فیت شدن

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/20
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 1002

پیاده روی: راهی آسان برای فیت شدن

 

چگونه می توان از مزایای سلامتی که در راه رفتن وجود دارد، استفاده کرد؟

 

دفعه بعد که برای معاینه می­روید، تعجب نکنید که اگر پزشکتان یک نسخه برای پیاده روی به شما می دهد. بله، این فعالیت آشنا (به همراه سایر اشکال فعالیت های منظم بدنی) اکنون به عنوان دردسترس ترین داروی شگفت­آور مورد توجه قرار گرفته است.

پیاده روی می تواند علاوه بر دردسترس بودن تأثیر زیادی روی کاهش خطر بیماری و عوامل ریسک شرایط مختلف سلامتی داشته باشد. علاوه بر این، این برنامه رایگان است و عملاً هیچ عوارض جانبی منفی ندارد.
پیاده روی به مدت 2ساعت و نیم در هفته - فقط 21 دقیقه در روز - می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 30٪ کاهش دهد. علاوه بر این، این فعالیت بدون نیاز به تجهیزات نشان داده شده است که می­تواند خطر ابتلا به دیابت و سرطان، فشار خون و کلسترول بالا را کاهش دهد و شما را از نظر روحی نیز سالم نگه دارد.
یک مطالعه دانشگاه یوتا در سال 2014 نشان داد که با هر دقیقه قدم زدن سریع که خانم‌ها در طول روز انجام می­دهند، 5٪ خطر چاقی خود را کاهش می دهند. پس دیگر بهانه هایی مثل "وقت ندارم" را کنا بگذارید!

 

پیاده روی: نوعی ورزش ایده آل است

 

آیا تا به حال در روز سال نو تصمیم گرفتید که بیشتر ورزش کنید و بدانید که وقت ندارید یا نمی­توانید هزینه برنامه ها، کلاس ها و یا هزینه های بدنسازی گران را بپردازید؟ و حتی شاید نگرانی در مورد آسیب دیدن را در حاشیه نگه داشته باشید. راه رفتن می­تواند راهی برای حفظ شکل بدن شما باشد. این تمرین به راحتی انجام می‌شود به خاطر اینکه:

 • شما می دانید که چگونه این کار را انجام دهید. فقط یک پا را جلوی دیگری قرار دهید.
 • می­توانید این کار را در هر کجا انجام دهید. از در خانه‌تان که بیرون می‌روید تا جایی که کار می­کنید پیاده روی کنید. می­توانید تا جاهایی که مکرراً می‌روید، مانند فروشگاه مواد غذایی، مرکز خرید، مکان عبادت یا خانه های دوستان و خانواده قدم بزنید.

شما به تجهیزات خاصی احتیاج ندارید. اگر برای ورزش می روید، بهتر است یک جفت کفش راحت، ترجیحا کفش ورزشی داشته باشید. برخی از وسایل و لباس ها و تجهیزات وجود دارد که می تواند پیاده روی را برای شما لذت بخش تر کند، اما ضروری نیست.

 

پیاده روی نه تنها سالم و آسان است، بلکه سرگرم کننده است

 

بعضی از افراد، هنگام ورزش احساس می کنند که دچار خستگی بیش از حد می شوند. پیاده روی را در زمان ها و موقعیت های مختلف امتحان کنید.

 • می توانید با دیگران این کار را انجام دهید. از خانواده، دوستان یا همکاران دعوت کنید تا برای پیاده روی به شما بپیوندند. این حتی یک راه عالی برای آشنایی بهتر با کسی است و اگر لازم است با کسی مکالمه سختی داشته باشید، سعی کنید آن را هنگام راه رفتن انجام دهید. قدم زدن در کنار هم می تواند بحث و گفتگو را آسانتر کند زیرا اینگونه شما ارامتر از موقعی هستید که رو در رو نشسته باشید.
 • می­توانید زمانی را فقط برای خودتان را مشخص کنید. رها کردن خودتان می­تواند راهی خوب برای فرار از خواسته ها و انتظاراتی باشد که بیشتر وقت شما را اشغال می کند. با قدم زدن، می­توانید فکر خود را خالی کنید، استراحت کنید و تأمل کنید. می­تواند این زمان وقت سوخته شما باشد اما به شما امکان طراوت داشتن را می دهد.
 • می­توانید از طبیعت لذت ببرید. مطالعات نشان می­دهد که گذراندن وقت در پارک ها یا در نزدیکی آب می­تواند روحیه شما را تقویت کند. پیاده روی راهی عالی برای استفاده از طبیعت است.
 • شما می­توانید یک چشم انداز جدید به دست آورید. ممکن است یک مغازه جالب را کشف کنید ، معماری پیچیده را مشاهده کنید ، یا با یک شخص دوستانه ملاقات کنید و در این زمان پیاده روی کنید.
 • می­توانید خلاق باشید. محققان دانشگاه استنفورد دریافتند که افراد در هنگام پیاده روی در مقایسه با نشستن، دو برابر واکنش خلاقانه نسبت به مشکلات ایجاد می­کنند و خلاقیت حتی بعد از پیاده روی‌شان که نشسته بودند، جریان می­یافت – این دلیل خوب دیگری برای این نوع استراحت در طول روز کاری است.

 

شروع یک برنامه پیاده روی

 

شما سالها پیاده روی می­کنید. اگر بچه دارید، به آنها کمک کردید که این کار را یاد بگیرند. پس دیگر چه چیزی در جهان وجود دارد که راجع به پیاده روی نمی دانید؟ هنگامی که شما برای سلامتی قدم می زنید، ممکن است نکاتی را ببینید که هرگز در نظر نگرفته اید. اگر محله شما پیاده رو نداشته باشد، کجا قدم می زنید؟

 

کجا قدم بزنم

 

زیبایی پیاده روی این است که شما می­توانید آن را به طور عملی در هر کجا انجام دهید. در جایی که قدم می­زنید موضوع امنیت شخصی و علاقه به آنجا مطرح است. برخی از مردم از هوای تازه و مناظر پیاده روی در فضای باز لذت می برند، در حالی که برخی دیگر کنترل آب و هوا و ایمنی پیاده روی، روی تردمیل یا یک مرکز خرید را ترجیح می­دهند. در هرجا که ترجیح می­دهید ، پیاده روی کنید.

مهم نیست اولویت شما چیست، مهمترین چیز این است که پیوسته قدم بزنید.

 

پیاده روی: راهی آسان برای فیت شدن

 

فضاهای باز:

 

 • محله: فقط از در خانه‌تان بیرون بروید. اگر پیاده روی در نزدیکی خانه‌تان ایمن نیست، قدم زدن در یک محله در نزدیکی دفتر خود یا مکان های دیگری را که مکرر می روید، مانند فروشگاه مواد غذایی یا خانه یا یکی از اعضای خانواده یا خانواده خود در نظر بگیرید.
 • مرکز شهر: اگر یکی از نزدیکان شما دارای یک مغازه درمرکز شهر است، آن را با پای پیاده کشف کنید. می­توانید در طول راه از ویترین فروشگاه ها دیدن کنید یا معماری ها را تحسین کنید. مرکز شهر مکان مناسبی برای پیاده روی است زیرا آنها معمولاً دارای پیاده رو و چهارراه هستند تا به شما در حفظ امنیت کمک کند.
 • مجتمع های خرید با فضای باز: مشابه مناطق مرکز شهر، این مناطق معمولاً پیاده روها و چهارراههایی را ارائه می­دهند و معمولاً در صورت وجود برف یا یخ، پاکسازی می­شوند.
 • پارک ها و مسیرهای پیاده روی: مطالعات نشان می­دهد که اگر مردم در نزدیکی پارک یا مسیرهای پیاده روی زندگی کنند، بیشتر پیاده روی می­کنند. اگر پیاده روی‌تان در اوقات فراغت است، باید به مسیرهای صاف یا مخصوص پیاده روی بروید و مثلا از صخره نوردی خودداری کنید. آیا می­خواهید سریع پیاده روی کنید؟ مسیرهای خاکی سنگ فرش شده بهترین هستند. مسیرهایی با شیب تند به شما امکان می دهند بدون نیاز به سرعت خود، یک پیاده جدی داشته باشید.
 • آهنگ: معمولاً می­توانید در پارک ها و محل های مخصوص پیاده روی از این گزینه استفاده کنید.

 

پیاده روی: راهی آسان برای فیت شدن

 

محل های سرپوشیده:

 

 • بازارها: در حالی که می­توانید در هر زمان که باز باشد، در یک مرکزخرید قدم بزنید، اما زود رسیدن، قبل از شلوغی جمعیت، بهترین راه برای انجام یک تمرین کاردیو است. اگر مرکز خرید شما دارای چند طبقه است، از پله ها استفاده کنید.
 • اتاق نشیمن شما یا هر اتاق دیگر در خانه شما: می‌توانید این کار را هنگام تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود انجام دهید.
 • سالن ورزشی یا مراکز تناسب اندام: اگر یک تردمیل شخصی گزینه ای نیست که برای‌تان فایده داشته باشد ، ممکن است بخواهید عضویت در یک مرکز تناسب اندام را برای دسترسی به یک تردمیل بخصوص برای پیاده روی در خارج امتحان کنید.

 

انواع پیاده روی:

 

همه پیاده روی ها برای شما مناسب است: اما برای راه رفتن بیش از یک راه وجود دارد. بسته به اهداف خود، شاید لازم باشد نوع دیگری از پیاده روی را امتحان کنید. در اینجا مروری بر سبکهای مختلف پیاده روی و اینکه چگونه هرکدام ممکن است برای شما سود داشته باشد، آورده شده است.

 • پیاده روی روزمره: پیاده روی در اطراف خانه یا محل کار شما، یا به سمت اتومبیل‌تان، قدم زدن در هنگام خرید یا هرگونه فعالیت حادثه ای دیگر است که کمی پیاده روی نیاز دارد.
 • پیاده روی در اوقات فراغت: قدم زدن در هنگام گپ زدن با یک دوست یا راه رفتن با سگ نمونه هایی از پیاده روی در اوقات فراغت است. وقتی در اوقات فراغت قدم می زنید، آرام می­شوید و با فکر باز حرکت می کنید. این کار به اندازه ای راحت است که می­توانید هنگام راه رفتن آواز بخوانید.
 • پیاده روی برای بدنسازی: این نوع پیاده روی سریعتر و هدفمند تر است. قدم زدن برای تناسب اندام را می توان در سطوح مختلف انجام داد، اما در اصل سرعتی دارد. باید عمیق نفس بکشید و تپش قلب تان سریعتر می­شود، اما هنوز هم باید بتوانید با جملات کامل صحبت کنید.
 • پیاده روی فاصله ای: برای این نوع پیاده روی، شما برای دوره های کوتاه مدت با فواصل مساوی یا طولانی تر پیاده روی آهسته یا ​​با سرعت متوسط ​​انجام می‌دهید تا بهبود یابید.
 • هایکینگ: این به سادگی در جنگل یا برخی مناطق طبیعی دیگر است. مانند سایر انواع پیاده روی، دشواری های مختلفی وجود دارد - از سطح، مسیرهای مرتب و تا مسیرهای شیب دار و صخره ای که دارای حفره های دنباله دار مشخص شده اند و برای اطمینان از ماندن در مسیر درست نیاز به توجه بیشتری دارند.

پیاده روی آگاهانه

 

هدف از این نوع پیاده روی کاهش استرس و حضور بیشتر در لحظه است. با یک پیاده روی "مدیتیشن"، مزایای مدیتیشن را بدون نیاز به نشستن به دست می­آورید. روشهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، از راه رفتن ساده با آگاهی بیشتر تا پیروی از یک روال ساختاری. قدم زدن با آگاهی به معنای توجه بیشتر به محیط اطراف، افکار و یا احساسات جسمی مانند وزش باد در مقابل صورت و یا پای شما در زمین است و از پاشنه به سمت انگشتان خود می چرخد.

بر خلاف بسیاری از انواع دیگر پیاده روی، هدف این نیست که سریعتر حرکت کنید یا تمرین بهتری داشته باشید. تمرکز روی آرامش و کاهش استرس است.

نکات زیر به شما کمک می کند تا پیاده روی آگاهانه داشته باشید:

 

 • با توجه خود به احساسات بدن خود شروع کنید.
 • نفس عمیق بکشید. احساس کنید ریه های شما از بالا به پایین گسترش می یابد نه فقط در بالا.
 • حواس خود را به طور کامل درگیر کنید. به هر تصویر، لمس و صدا توجه کنید تا از هر حسی برخوردار شوید.

دو قدم را در حالی که پیاده روی می کنید امتحان کنید:

 • یک قدم زدن آسان و در اوقات فراغت، هنگام توجه به استنشاق و بازدمهای بدن ، به طور عادی نفس بکشید.
 • یک پیاده روی متوسط ​​، هدفمند.

با یادگیری تمرکز در اینجا، ممکن است خود را کمتر درگیر نگرانی در مورد آینده یا پشیمانی نسبت به گذشته کنید.

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت helpguide می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
پیاده روی
پیاده روی آرام
فیت شدن
کاهش وزن
کاهش چربی
تناسب اندام
ورزش

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط