در حال بارگذاری ...

برای ساختن عضله خیلی پیر هستید؟

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/04
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 166

 

داستان برنی لانگ

برنی لانگ شخصی بود که اجازه نداد یک سکته مغزی کوچک (و از دست دادن حافظه در نتیجه) ، عمل جراحی پشت یا عدم وجود تیروئید او را متوقف کند. اکنون در سن 72 سالگی در بهترین شکل و فرم بدنی زندگی خود قرار دارد.

من خیلی پیرم که این کار را کردم- واقعاً؟

سوال فوق چیزی است که من تقریباً هر روز خواهم شنیدم ، چه به صورت حضوری و چه در دنیای مجازی. با با خواندن مجلات روزانه تناسب اندام آقایان و تبلیغات Abercrombie و Fitch بود که متوجه شدم ، 25 سال سن خود را که پشت سر بگذارید ، باید به یک نوع بازی شبیه لوتو و

c9e9de1b.jpg

غذاهای پوره متوسل شوید.

با برنی لانگ ملاقاتی داشته باشید.

برنی لانگ در محدوده ی زمانی ای متولد شد که ژاپنی ها به مکانی شناخته شده بنام بندر مروارید حمله کردند. شما هم تحت تأثیر هیکلش هستید؟ من هستم.

اکنون ، نترسید؛ این یک مقاله خسته کننده دیگر نخواهد بود ... برنی چمباتمه می زند و غذای مرغ خود را می خورد ". در عوض ، من می خواهم به توصیف ذهنیتی بپردازم که موجب شد او در این سن به سمت این سبک از زندگی و بدنسازی برود.

تاریخچه سریع پزشکی در مورد برنی لانگ: تیروئید نداشت، و عمل جراحی پشت در سال 2011 ، نمی توانست سر خود را به سمت راست حرکت بدهد ، کیفوز شدید (انحنای بیش از حد بیرونی ستون فقرات ، باعث ایجاد قوز کمر می شود.به صورت آویزان به جلو) و در آخر ، بدون حافظه کوتاه مدت بود. این نتیجه یک سری مینی سکته مغزی است.

برنی لانگ

در کل ، دقیقاً ، هیچ ایده ای برای بدنسازی، جسمی مانند او نیست. چگونه اتفاق افتاد؟

پاسخ کوتاه: در طی مراحل.

  • اول: هدف را تعریف کنید.
  • دوم: یک تیم یا سیستم پشتیبانی را مونتاژ کنید.
  • سوم: اقدام کنید.

در طول راه: از ذهن غافل نشوید. یک ذهنیت مثبت ایجاد کنید و به پیشرفت خود ادامه دهید.

هدف را تعریف کنید

این قسمت اول، به یکباره اتفاق نیفتاد. این بیشتر تحولی تدریجی به سمت هدف نهایی بود.

83edda99.jpg

وقتی برنی تمرین را شروع کرد ، او صرفاً این کار را انجام می داد تا "بهتر به نظر برسد" یا "سالم بماند". دو سال زمان و با کمک چند مربی طول کشید، تا اینکه وی اسکات ویز را پیدا کرد. اسکات یک مربی بسیار آگاه و دلسوز است. او کسی بود که سرانجام تا آخرموفقیت با برنی در ارتباط بود.

اسکات ویز برنی را فراتر از حد خود درک کرد. از آنجا به بعد ، این روند قدم به قدم به سمت اولین نمایش بدنسازی برنی بود.

یک سیستم پشتیبانی بسازید

این مرحله دومین مرحله است: برای موفقیت ، به یک سیستم پشتیبانی نیاز دارید. مایکل جردن، پیپن را داشت ، مالون، استون را داشت ، جتس ، تیبو را داشت ، صبر کنید باز هم این لیست ادامه دارد ...

در هر صورت ، شما این نکته را یاد می گیرید. هرچه محیط آموزشی شما بهتر و با استعداد تر باشد ، بهتر عمل خواهید کرد. در مورد برنی این شامل یک مربی ، متخصص تغذیه ، ماساژور و مربی مطرح (واقعاً مال خودش) بود. که در این راه همچون سیستم پشتیبانی قدرتمند برای او عمل کردند.

برخی از این شرایط و امکانات بدیهی است که بستگی به منابع مالی شما دارد (تا حدی) ، اما این شما هستید که روی آن سرمایه گذاری می کنید ، بنابراین برای انجام این کار حداقل ها را در نظر بگیرید. حداقل باید در این ورزش به جستجوی کتاب ها و سخنرانی های افراد موفق باشید. دانش، شما را خیلی بیشتر از آخرین نمونه ی مکمل ، قوی و آماده به تمرین می کند.

آرنولد و فرانک زین هر دو شناخته شده بودند که درک کاملی از آناتومی انسان دارند. این ممکن است یکی از دلایلی باشد که هر دوی آنها کارهای شگفت انگیز را انجام دادند و چنین حرکات خارق العاده ای را ساختند.

من نمی خواهم وقت زیادی را برای اهمیت یک سیستم پشتیبانی اجتماعی مناسب صرف کنم. این نیاز باید کاملاً مشهود باشد. خلاصه اینکه ، هنگام کار برای دونات دانکین ( Dunkin Donuts )شکل گرفتن سخت است ، یا زندگی با یک حلقه درونی که معتقد است بدن سازی یک فعالیت خودشیفته است که توسط افرادی که دمدمی مزاج هستند انجام می شود بسیار غیر قابل دسترسی می شود. به همین دلیل، باب پاریس به کالیفرنیا نقل مکان کرد تا به این شکل در اجتماعی با فضایی مناسب تر برای رسیدن به اهدافش قرار بگیرد.

اکنون اقدام کنید

اقدام تقریباً مستحق تقسیم شدن در چندین زیر گروه است. در ابتدا ، برنی مجبور شد بعد از چندین عمل جراحی محدودیت ها وبیماری های بدنی خود را برطرف کند. به طور خاص تر ، او مجبور به ترمیم تعادل خود ، یادگیری دوباره چرخاندن سر خود و به دست آوردن انعطاف پذیری در شانه های خود شد.

اگر از من بپرسید این یک ترتیب نسبتاً بلند است. بیشتر او از تکنیک الکساندر برای این دستاوردها استفاده می کرد. حدود یک سال طول کشید تا بتواند آن را انجام دهد. ولی نتیجه ی کار مهم بود.

برنی لانگ

پس از آن ، او آماده شد تا دوباره تمرین جدی را شروع کند. این باعث شد وی در سال 2012 برنده مستر، آقای تناسب اندام شود.این یکی از موفقیت هایی بود که او را در اوج رویاهایش غوطه ور ساخت.

 توجه کنید ، او هنوز حافظه کوتاه مدت زیادی ندارد. این بدان معناست که هر تنظیماتی که من یا اسکات نسبت به تمرین یا رژیم غذایی انجام دهیم بلافاصله فراموش می شود و در تاریکی فرو می رود. از طرف روشن داستان ، این امر رکورد های خارق العاده ای ایجاد می کند.

فشار نهایی توسط من فراهم شد ، هنگامی که من او را به چالش کشیدم تا به فرم عکس گرفتن برسد. من به او گفتم كه اگر او بتواند بدنش را به رقابت برساند هزینه آن را تأمین می كنم. او مطمئناً با ورود به بهترین فرم زندگی خود ، به من نشان داد که اشتباه نمی کردم او واقعا فوق العاده بود. او در این راه به قطاری سری السیرتبدیل شد ، آنقدر روی تمرین و رژیم غذایی مناسب تمرکز کرد که فقط زمان لازم بود تا اینکه او با ظاهرش همه را مبهوت خود سازد.

من باید بگویم رفتن به سر صحنه ی عکسبرداری واقعی با برنی لانگ و جیمی مورتا یکی از هیجان انگیزترین تجربه های حرفه ای من بود. دیدن کار سختی که در فیلم گرفتن انجام می شود ، و انرژی ایجاد شده بین مدل و عکاس بسیار الهام بخش بود.

نگرش ذهنی شما چگونه است؟

سرانجام ، هنگام رسیدن به موفقیت ورزشی ،نباید از نگرش ذهنی غافل شد. همه ی ما اغلب روی رژیم ، آموزش ، مکمل ها و داروها تمرکز می کنیم. همانطور که وینس جیروندا گفت: "این ماهیچه ای است که بین گوش ها وجود دارد ، باعث می شود ماهیچه های دیگر رشد کنند." و ما باتوجه به این اهمیت بسیار بالای نگرش های ذهنی خودرا متوجه می شویم.

پیشرفت خطی نیست. اشکالات زیادی در این راه وجود دارد. مثبت ماندن یکی از این عبارات گیرنده ای است که همیشه می شنوید ، اما چگونه واقعاً فرد در مورد آن صحبت می کند؟

توصیه می کنم از خودتان عکس بگیرید. به هر حال ، نیازی به ارسال همه آنها در فیس بوک نیست. آنها را فقط برای خودتان در نظر بگیرید ، تا بتوانید به جایی نگاه کنید که از کجا آمده اید و تا چه اندازه به آنجا رسیده اید. همچنین ، و این به مرحله دوم برمی گردد ، خود را با افرادی که به شما ایمان دارند محاصره کنید و در واقع آنها می توانند شما را به سطح و مرحله بعدی سوق دهند.

بنابراین ، چرا هنوز اینجا هستید و در سالن ورزشی نیستید یا غذاهای سالم را در آشپزخانه آماده نمی کنید؟ اگر داستان برنی الهام بخش شما نبود ، نمی دانم چه خواهد شد. و شما چه زمانی به خودتان می آیید و شروع به تمرین برای حفظ سلامتیتان خواهید کرد؟!!

5b682025.jpg

کلام آخر:

از قهرمانان خود الهام بگیرید و برای رسیدن به رویاهایتان در مسیر امنی قدم بردارید.

مترجم و ویراستار: تیم محتوا سازی زیب اندام

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
zibandam
coach online
مربی انلاین
فیتنس
لاغری
تناسب اندام
چربی سوزی
بدنسازی
body building
fat loss
fitness

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط