در حال بارگذاری ...

راهنمایی ها برای خرید تجهیزات ورزشی

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/04/23
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 229

سلامتی

نکاتی در مورد انتخاب تجهیزات مناسب ورزش

شما می­توانید تنها با استفاده از آنچه در اطرافتان به راحتی در دسترس تان است, یک برنامه ورزشی موثر را راه اندازی کنید. اما از آنجا که فعالیت منظم برای اکثر مردم یک هدف گریزناپذیر است, یک صنعت چند میلیارد دلاری پیرامون وعده های موفقیت که دارای ضمانت و اطمینان دهی به شما هستند شکوفا شده است. عضویت در باشگاه سلامت و تجهیزات ورزشی خانگی راه حل های بسیار خوبی برای ورزش برای بسیاری از افراد است. این هشدارها را در نظر داشته باشید :

 

حتی بهترین تجهیزات و یا حتی بیشتر سالن های بدنام تنها در هنگام استفاده به طور مرتب نتیجه می­دهند.

بیاموزید که از تجهیزات به درستی استفاده کنید تا از صدماتی که می تواند شما را به طور موقت یا دائمی از هدف هایتان دور کند­, در امان باشید.

تجهیزات تمرینی در همه ی اندازه ها, شکل ها و محدوده ی قیمت ها ارائه می­شود. قبل از خرید, می­توانید رتبه بندی مصرف کنندگان را بررسی کرده و دلایلی که آنها برای خرید و یا نخریدن هر یک از تجهیزات بر مبنای تجربه ی استفاده ی خود بیان می کنند را در نظر بگیرید و به آنها توجه داشته باشید.

در بخش های زیر برخی از اصول اولیه ای که  شما باید بدانید را برایتان لیست کرده ایم.

راهنمایی ها برای خرید تجهیزات ورزشی

سازو کار قلبی

اگر وارد هر سالن ورزشی ای بشوید, ردیف دستگاه ها و تجهیزاتی را خواهید دید که برای شبیه سازی دوچرخه سواری, پیاده روی و دویدن, قایقرانی, اسکی و صعود از پله طراحی شده اند. این دستگاه ها و تجهیزات چه از نظر حرکتی و چه از نظر اندازه ی ورزشی برای ورزش های سنگین و یا در نسخه های سبک تر ورزش در خانه ، دارای تمرینات سوخت و  سازی خوبی هستند که کالری و چربی می­سوزانند. علاوه بر این, تمرین شما در داخل خانه و به دور از هوای ناموزون صورت می گیرد.

 

بسته به اینکه یک دستگاه حرکتی باشد یا برای برنامه ریزی باشد ، قیمت آن از چند صد دلار تا هزاران دلار متغیر است و اینکه آیا دارای افزودنی هایی مانند: دستگاه هایی برای اندازه گیری ضربان قلب, کالری یا MET سوخته, زمان سپری شده و غیره است قیمتش قابل تغییر است. گرچه این اطلاعات کاملاً دقیق نیست, اما می­تواند شما را ترغیب کند تا تمرینات خود را افزایش دهید یا اگر پزشک به شما توصیه کرده فعالیت خود را محدود کنید, ممکن است برای شما مهم باشد. در بخش های زیر برخی از محبوب ترین انواع تجهیزات ورزشی هوازی وجود دارد.

دستگاه اسکی

این دستگاه به شما امکان می دهد همزمان با ورزش اسکی و تقویت پاها ، دقیقا همانطور که در مسابقات اسکی بین کشوری هستید ، ورزش کنید. با این دستگاه حرکت تقویتی بر روی زانو آسان است. در برخی از دستگاه ها ، شما باید یک حرکت اسکی روبه جلو انجام دهید تا بخش دیگرش به عقب حرکت کند. اما در دستگاه های  دیگر ، اسکی ها به طور مستقل حرکت می کنند. علاوه بر این ، برخی از دستگاه های اسکی از طناب استفاده می­کنند, در حالی که سایر آنها دارای دستگیره ثابت هستند. تمام این نوع ها را بررسی کنید تا ببینید کدام یک برای شما راحت تر است. برای ثبات آن به دنبال یک سطح تکیه گاه گسترده باشید.

 

دستگاه های ورزشی بیضوی(چرخشی وار)

این دستگاه ها یک حرکت دایره ای به بالا و پایین را ارائه می دهند که در واقع در نقطه  تلاقی بین دستگاه اسکی و پله پله است. آنها یک تمرین تقریبا بدون ضربه را ارائه می دهند ، که بر روی مفاصل است. مقاومت و درجه را می توان به صورت خودکار یا دستی بر روی برخی مدل ها تنظیم کرد و ممکن است اهرم هایی با دستگیره برای کار کردن قسمت بالای بدن نیز در دسترس باشد. ممکن است کمی به حرکت غیرمعمول عادت کنید. به دنبال دسته های راحتی و پدالهای بدون بند با پشته های خمیده باشید. دستگاه را با سرعت و درجه های مختلف امتحان کنید تا از ثبات آن اطمینان حاصل کنید با این دستگاه ها تمرینات متنوعی را تجربه خواهید کرد.

 

دستگاه های  قایقرانی (Rowing machines)

دستگاه های قایقرانی بر روی پشت, بازوها و پاها  به طور هم زمان کار می­کنند و تقریباً همانطور که از یک دستگاه خوب انتظار می رود به تمام تمرینات بدن نزدیک است و می توان بسیاری از تمرینات را به آسانی با آن انجام داد. مگر اینکه عادت به قایقرانی داشته باشید, در ابتدا, حرکت ممکن است ناآشنا باشد و بعضی از افراد آن را سخت می­بینند. هنگام خرید یکی از این دستگاه ها, مدل های قرقره ای را به جای مدل های پیستونی در نظر بگیرید تا یک تجربه قایقرانی واقعی تر داشته باشید.

 

دوچرخه ثابت

دوچرخه تمرین تنوع تمرینی خاصی ندارد و استفاده از آن آسان است ، هرچند برای ورزش هایی که طولانی مدت هستند می تواند ناراحت کننده باشد. در حالی که به اندازه ورزش استقامتی در برابر وزنه های سنگین در جلوگیری از پوکی استخوان مؤثر نیست ، اما یک تمرین متابولیسمی و قلب و عروقی عالی را ارائه می دهد. به دنبال یک مدل با برنامه ی تمرینی راحت و قابل تنظیم صندلی و پا باشید. اگر صندلی خیلی سخت است ، دریابید که آیا می توانید صندلی را با مدل کوسن جداگانه خریداری شده جایگزین کنید.

راهنمایی ها برای خرید تجهیزات ورزشی

تردمیل

این دستگاه شما را قادر به پیاده روی یا دویدن در داخل خانه می­کند. برخی از مدل ها دارای سطح انعطاف پذیری هستند. تردمیل موتوری را انتخاب کنید. هنگام خرید یک موتور, به دنبال یک موتور قوی باشید (دستگاه دوام بیشتری خواهد داشت) ، سطح کمربندی آن باید به اندازه کافی طولانی و پهن باشد تا برای برای پیاده روی شما مناسب باشد ، یک قاب محکم با ریل های جلو برای ایمنی و وسیله ای برای جلوگیری از شرایط اضطراری باید داشته باشد. شما باید بتوانید سرعت و درجه را تنظیم کنید تا بتوانید با سرعتی راحت قدم بردارید.

 

 

تجهیزات قدرتی

این دستگاه ها با استفاده از نیروی جاذبه, وزن بدن, وزن خارجی یا تنش را به عنوان نیروی مقاومت,به شما در ایجاد قدرت کمک می­کنند. مانند تجهیزات سوخت وساز بدنی, سبک ها و قیمت ها بسیار متنوع است, از تجهیزات حرفه ای گران قیمت که اغلب در سالن های بدنسازی و کلوپ های بهداشتی گرفته تا مدل های قابل حمل و قابل دسترس در خانه, تنوع  وجود دارد.

 

اگر تازه کار هستید و مدت کمی است ورزش را شروع کرده اید ، می توانید بجای سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی از پول در دستگاه های وزنه برداری, با انتخاب و استفاده از چند اصول اولیه - کفش راحت برای راه رفتن به اضافه وزن و دست و یا باند کشی مقاومت یا میله, ثروت خود را ذخیره کنید.

 

وزنه های مچ پا

اینها برای تمرینات قدرتی مانند بالا بردن ساق پا و کشیدگی باسن اختیاری است. به دنبال دکمه های کشیده شده مچ پا ی راحت با جیب های طراحی شده برای نگه داشتن میله های وزن نیمه پوند یا 1 پوند باشید تا به بتوانید به روند پیشرفت خود اضافه کنید. مجموعه های وزن مچ پا معمولاً 5 تا 10 پوند است. بسته به تمریناتی که شما قصد انجام آن دارید گزینه های انتخابی شما می تواند متفاوت باشد.

حصیر ورزش

 

برای تمرینات روی سطح زمین, یک تشک خوب و خالی انتخاب کنید. یک فرش یا حوله های ضخیم  هم

می­تواند این کار را به خوبی انجام  دهند.

 

وزنه ی  دست (دمبل)

بسته به قدرت فعلی خود ، از مجموعه وزنه ها به اندازه 2 پوند و 5 پوند یا 5 پوند و 8 پوند شروع کنید. وزنه ی سنگین تر را در صورت لزوم اضافه کنید. دمبل ها با میله های مرکزی خالی و وزن های D شکل به راحتی قابل نگهداری هستند. باندهای وزنی که به مچ و کیت بسته می شوند و به شما امکان می دهند وزنه ها را روی یک نوار مرکزی بچسبانید ، در دسترس هستند. با چک کردن فروشگاه های فروش مجدد ورزشی ، مکان مناسبی برای صرفه جویی در پول خود در نظر بگیرید.

8d44370c.jpg

باند مقاومت و میله (Resistance bands and tubing)

 باندهای مقاومت یا میله می توانند برای تمرین با قدرت کامل بدن استفاده شوند. از ویژگی های جذاب آن ها می توان به هزینه کم ، وزن سبک ، قابلیت حمل و سهولت در ذخیره سازی اشاره کرد. مانند وزنه ها ، می توانید اندازه گیری کنید که با چه تعداد تکرار یک تمرین می توانید مقاومت را به چالش بکشید: اگر کمتر از هشت باشد, مقاومت خیلی زیاد است. اگر بیش از 12 باشد, خیلی کم است. قبل از شروع تمرین, قرار گرفتن دستها و پاها در کنار یکدیگر یا دورتر از باند یا میله یک وضعیت مناسب است. موقعیت های مختلف را امتحان کنید تا یاد بگیرید که تکرارها ساده تر یا سخت تر می شود.

 

کلام آخر:

برای اهدافتان برنامه ریزی کنید و با آگاهی و اطلاعات به سمت آن حرکت کنید.

راهنمایی ها برای خرید تجهیزات ورزشی

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
مربی بدنساز
zibandam
coach online
راهنمایی ها برای خرید تجهیزات ورزشی
تجهیزات ورزشی
راهنمایی خرید
انجمن صنفی تجهیزات پزشکی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط