در حال بارگذاری ...

 نکته برای بهبودی جراحت

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/01
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 137

 

در اینجا چگونگی فرایند ریکاوری بدون از دست دادن عضلات و قدرت شما آورده شده است

(مارک باروسو)Mark Barroso

خب,شما خود را در حین برداشتن وزنه مجروح کرده اید؟! شما تنها نیستید!

اخیراً در حین انجام پرس سینه هالتر ، من پارگی کاملاً از تاندون اصلی پکتورالیسم را متحمل شدم. وزنی که استفاده می کردم مرا در دسته پاورلیفتینگ قرار می داد. مجبور شدم جراحی کنم و به مدت شش هفته بازو تا آرنجم در آتل محسور بود . اگر آسیب دیدگی شما به اندازه کافی شدید باشد که شما را بیش از دو هفته از تمرین دور نگه دارد ، احتمالاً بدن شما پاسخ منفی خواهد داد.

در اینجا چگونگی فرایند ریکاوری بدون از دست دادن عضلات و قدرت شما آورده شده است

بخصوص

شما ممکن است ماهیچه ، قدرت و عملکرد خود را از دست دهید. و هنگامی که عضله را از دست می دهید ، سنتز پروتئین کاهش می یابد و عضله در برابر تحریک آنابولیک مقاومت می کند ،

در طول استراحت طولانی از تمرین کردن این نکات را دنبال کنید و ضررهای خود را به حداقل برسانید!

1. میزان مصرف پروتئین خود را دنبال کنید

در طی روند بهبودی اولیه یک اندام بی حرکت ، کالری شما باید مطابق معمول باقی بماند. وقت آن نیست که سعی کنید وزنه بزنید یا وزن کم کنید. اگر بیشتر از مصرف کالری می سوزانید ، ممکن است انرژی کافی برای بهبود صحیح زخم ها و متوقف کردن ریزش عضلات نداشته باشید. از طرف دیگر ، دریافت کالری بیش از حد در حالی که شما قادر به انجام کاردیو نیستید ، وزنه بردارید یا هر دو می توانند منجر به کاهش حساسیت به انسولین و افزایش چربی بدن شوند. آنچه حتی در مقایسه با کالری روزانه در طول بازیابی آسیب مهم است ، میزان مصرف پروتئین روزانه شماست.

یک اسکوپ پروتئین.

به ازای هر پیمانه 25 تا 30 گرم پروتئین در هر وعده به مقدار 1.0-1.5 گرم پروتئین در هر پوند از وزن بدن در روز استفاده کنید. این شبیه به چیزی است که بیشتر وزنه برداران زن و مرد هنگام تمرین شدید مصرف می کنند. کاهش ناگهانی و چشمگیر پروتئین در هنگام مصدومیت منجر به ایجاد تعادل نیتروژن منفی می شود و در نتیجه باعث اختلال در بهبود زخم و یا افزایش ریزش عضلات می شود. بهترین راه برای پیگیری میزان مصرف پروتئین استفاده از مقیاس غذایی برای اندازه گیری وزن پروتئین تازه ای است که شما می خورید (به عنوان مثال مرغ ، ماهی ، کوئینوا) و انجام ریاضی برای تعیین میزان گرم پروتئین در آن وعده. آنچه از غذاهای کامل دریافت نمی کنید را می توان با یک پودر پروتئین با کیفیت بالا مانند COR- Performance Whey تهیه کرد.

2. غالباً غذا نخورید

197bd9c4.jpg

عدم توانایی پیاده روی ، رانندگی یا آشپزی با دو دست ممکن است بهانه ای مناسب برای خوردن هر شب در رستوران ها باشد ، اما این زمان آن نیست. آن را به عنوان یک زمان برای آزمایش دستور العمل های جدید فکر کنید ، یا استفاده از یک سرویس تهیه و تحویل وعده غذایی آماده را در نظر بگیرید تا با عدم نیاز به طبخ ، در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید. نکته اصلی که باید روی آن تمرکز کنید ، خوردن یک رژیم غذایی سالم و مغذی است که اگر به طور مرتب بیرون می روید ، در خانه راحت تر از آنچه انجام می شود انجام می شود. اکنون بیش از هر زمان دیگری ، به خصوص غذاهای فست فود و بار را محدود کنید. و البته ، تا حد امکان از الكل خودداری كنید ، زیرا این امر باعث ریزش عضلات میشود.

شیکستن :BCAA
بدن ما 20 اسید آمینه دارد. که پنج تا از آنها غیرضروری است به این معنی که توسط بدن می توانند تولید شوند. نه مورد ضروری است و باید در رژیم غذایی مصرف شود. شش مورد از نظر شرطی ضروری هستند ، به این معنی که آنها در دوره های فشار زیاد و استرس ضروری می شوند.

نوشیدن :BCAA

از میان 9 آمینو اسید ضروری, سه گروه از آن آمینو اسید زنجیره ای شاخه دار
نام دارد تحقیقات نشان میدهد که مزایای آنها در طیف گسترده ای از تمرینات و فعالیت های بدنی تاثیر گذاز

 انجام میدهد لوسین است که به منظور تحریک پروتئین برای سنتز است.BCAA است.بیشترین کاری که

من تقریبا (هر روز) برای تعادل مقدار منفی نیتروژن خود ,آمینو اسید آلفا استفاده میکنم , که پنج گرم از
, منیزیم , پتاسیمHMBهمچنین دارای BCAA را شامل میشود با 2.5 گرم از لوسین در هر اسکوپ. BCAA
اسانس پودر نارگیل و سایر مقادیر دیگر نیز هست.

Cellucor Alpha Amino Ultimate

 برای ریکاوری و هایدریشنBCAAپودر

از الان شروع کن

3. به سراغ گلوتامین بروید

df808bbd.jpg

گلوتامین یکی از اسیدهای آمینه ضروری به لحاظ شرطی است. گفتن گلوتامین که فقط باید در رژیم غذایی"ضروریه" باشد سخته ، اما معمولاً در پاسخ به جراحی های عمده ، آسیب های متعدد و سوختگی است. گلوتامین عملکردهای زیادی در بدن انسان دارد از جمله حفظ سلامت روده ، انتقال نیتروژن و کمک به ایجاد گلوکز ، آرژنین و گلوتاتیون که یک آنتی اکسیدان هستن. به بیمارانی که دارای صدمات شدید هستند غالباً از طریق لوله های تغذیه ای گلوتامین دریافت می کنند تا از سیستم ایمنی بدن که حداکثر در حال کار است ، کمک کنند.

در دوره های کاتابولیک ، مانند بی تحرک بودن ، گلوتامین در مقادیر بزرگتر از حد معمول برای انجام عملکردهای اساسی بدن آزاد می شود. برای جبران افزایش تقاضا ، مصرف مکمل گلوتامین مفید است. بعد از عمل جراحی بازسازی حفره Cellucor Cor-Performance

مترجم و ویراستار: تیم محتوا سازی زیب اندام

تگ ها

zibandam
زیب اندام
مربی آنلاین
coach online
پروتئین
عضله
ریکاوری بدون از دست دادن عضلات
گلوتامین
بدنساز
بدنسازی
ورزش
سلامت
سلامتی
تمرین بدنسازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط