در حال بارگذاری ...

نحوه دستیابی به کاهش وزن پایدار

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/04
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 354

نحوه دستیابی به کاهش وزن پایدار

کاهش وزن شما با شکست روبرو شده است؟ ( دوباره و دوباره باید وزن خود را کاهش دهید)؟ در اینجا سه راهکار ساده از دکتر بیل کمبل، برای رژیم بدون عارضه و به حداکثر رساندن نتایج شما ارائه شده است.

کاهش وزن موضوعی خنده دار است. ایده  فقط غذا خوردن کمتر و ساده تر است ، اما ما رضایت فوری می خواهیم و تمایل داریم چیزها را بیش از حد پیچیده کنیم ،کاهش وزن باید در وضعیتی صورت گیرد که منجر به از بین رفتن چربی های موثر اطراف اعضای بدن فرد نشود. شما می توانید انواع "چگونگی کاهش وزن" را از طریق اینترنت ، مجلات و رسانه های اجتماعی دریافت کنید ، و بدون شک همیشه کسی در تلاش است تا یک روش سریع و آسان به شما بفروشد تا بتوانید آن پوند اضافی وزن را کاهش دهید. اگر خود را در یک برنامه تقلبی که نیاز به محاسبه سرعت متابولیک اجداد خود هنگام غذا خوردن دارد یا برای گروه خونی های یکسان برنامه مشابه ارائه می دهد، تعجب نکنید.

دلیلی وجود دارد که مردم به برنامه های کاهش وزن سریع ، قرص های رژیم غذایی تمایل دارند و روزهای متوالی بر روی تردمیل ورزش می کنند. این روشها تا مدت زیادی برایشان کار نمی کنند. برای دستیابی به اهداف لاغری خود ، باید رژیم های جدید را پیش رو بگیرند و نیز از یک سری اصول اساسی پیروی کنند.

507ace3c.jpg

دکتر بیل کمبل، استادیار علوم ورزش در دانشگاه فلوریدا جنوبی است. در اینجا او سه استراتژی مهم خود را برای موفقیت در کاهش وزن در طولانی مدت شرح می دهد.

1.      آن را آهسته انجام دهید

با هدف از دست دادن حدود 0.7-1 درصد از وزن بدن خود در هفته. کمبل از خود به عنوان نمونه استفاده می کند: با 200 پوند اضافه وزن ، او می خواهد هر هفته 7/1-2 پوند را با استفاده از رژیم خود از دست بدهد. سریعتر از آن ممکن است با هزینه  و صدمه تمام شود.

کمبل می گوید: "اکنون ممکن است این روش کند به نظر برسد ، اما در حقیقت ، سرعت لاغری کندتر و آهسته تر می شود." "اگر این استراتژی را نقض کنید ، بدن شما می تواند به همراه چربی ، انبوهی از بافت های عضلانی خود را از دست بدهد. این همان چیزی است که ما می خواهیم از آن جلوگیری کنیم."

هرچه کندتر باشد، بهتر می شود

کمپبل به عنوان "بزرگترین بازنده" به عنوان نمونه ای از آنچه نباید برای کاهش وزن انجام داد اشاره می کند: رژیم های غذایی شدید و ورزش شدید. تحقیقاتی که بر روی شرکت کنندگانی که وزن زیادی را در آن نمونه از دست دادند نشان داد که تقریباً همه ی آن توده های چربی را بدست آورده اند. آنها همچنین با متابولیسم سرکوب شده - حتی سالها بعد ، مشکلاتی داشتند.

هنوز هم متقاعد نشده اید که روش کند بهتر است؟ یک گروه مطالعاتی از نروژ مطالعه و تحقیق بر روی دو گروه از ورزشکاران منتخب را بر عهده گرفت ، یکی که مایل به کاهش وزن سریع و دیگری حاضربه کاهش وزن  با سرعت کمتری بودند.

کمبل می گوید: "هر دو گروه تقریباً به همان اندازه وزن خود را از دست دادند ، اما جالب اینکه ، گروه کاهش وزن آهسته در واقع دو پوند عضله به دست آورد ، در حالی که گروه کاهش وزن سریع هیچ عضله ای پیدا نکرد."

2.      کالری را از پروتئین کاهش ندید

هیچ رازی برای رژیم گرفتن وجود ندارد ، شما باید برای کاهش وزن میزان کالری را کاهش دهید. کمبل می خواهد اطمینان حاصل کند که کالری خود را از کربوهیدرات ها و چربی ها و نه پروتئین ها کاهش می دهید.

db739562.jpg

 

وی می گوید: "هدف من این است كه در طول رژیم غذایی حدود یك گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدن دریافت كنم." "اگر بتوانید پروتئین خود را هنگام رژیم غذایی افزایش دهید ، به بدن شما اجازه می دهد تا حد ممکن توده عضلانی را حفظ کند."

در برخی موارد ، شما حتی می توانید با نگه داشتن پروتئین خود در یک سطح مناسب، ماهیچه خود را افزایش دهید. این امر باعث می شود که سوخت و ساز بدن شما به دلیل دریافت کالری پایین سرکوب نشود.

 

افزایش پروتئین

با این وجود ، شما نمی خواهید چالش ذهنی ناشی از یک رژیم غذایی سخت را فراموش کنید، مغز و بدن شما هنگامی که غذای کمتری می خورید، کاری می کنند که عواقب آن را احساس کنید و رژیم گرفتن برایتان سخت تر می شود. پروتئین می تواند در این زمینه به شما کمک کند و احساس سیری کنید.

 

کمبل می گوید: "اگر دائماً گرسنه هستید ، اصلا از این بابت خوشحال نیستید و به احتمال زیاد رژیم را ترک می کنید و موفقیت را تجربه نمی کنید." "اما اگر پروتئین را افزایش دهید ، احساس آرامش بیشتری به شما دست می دهد ، و احتمالاً می خواهید در این رژیم غذایی مدت زمان طولانی تری بمانید و منجر به موفقیت طولانی مدت در کاهش وزن می شود."

3.      وزنه برداری

431d0aa7.jpg

شاید نیازی به بحث در مورد وزنه برداری نباشد ، اما وقتی رژیم دارید و در نتیجه سطح انرژی کاهش می یابد ، به ورزشگاه رفتن به طور فزاینده ای سخت می شود. کمبل تأکید دارد که ادامه دادن وزنه برداری هنگام رژیم ، تا چه اندازه مهم است. ماهیچه سازی شما به آن بستگی دارد.

او می گوید: "وقتی کالری را پایین می آورید ، بدن می خواهد چربی و حتی عضلات را از بین ببرد." "اگر بتوانید به طور مداوم وزنه ها را در طول رژیم بالا ببرید، بدن خود را در مقابل تمام این سیگنال ها و پیام هایی که می خواهید عضلات را تجزیه کند ، مقاوم می کنید."

کمبل هفته ای سه تمرین با وزنه که کل بدن را درگیر می کند را برای مقابله با از بین رفتن بافت عضلانی که با تمرینات سخت به دست آمده اند، توصیه می کند، . حتی از چهار یا پنج روز وزنه برداری کردن بهتر است ، اگر می توانید این کار را انجام دهید.

اگر می خواهید یک برنامه تمرینی با مهارت را پیدا کنید که متناسب با اهداف شخصی شما باشد ، وب سایت زیب اندام (zibandam.com)را بررسی کنید.

 

کلام آخر:

چه بهتر است که برای رسیدن به اهدافمان بهترین و مطمئن ترین روش ها را انتخاب کنیم.

همت اگر سلسله جنبان شود

مور تواند که سلیمان شود

همت اگر پایه فزایی کند

پَشّه بی بال، همایی کند

همت اگر پای به میدان نهد

گوی فلک در خم چوگان نهد «الهه قمشه ای»

مترجم و ویراستار: تیم محتوا سازی زیب اندام

 

تگ ها

coach online
zibandam
زیب اندام
مربی آنلاین
تناسب اندام
لاغری
چربی سوزی
بدنسازی
فیتنس
body building
fitness
fat loss
مربی انلاین

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط