در حال بارگذاری ...

آیا برنامه های غذایی بر پایه DNA برای شما مناسب است

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/07
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 177

آیا برنامه های غذایی بر پایه DNA برای شما مناسب است؟!

رژیم غذایی سرگرم کننده نیست و بندرت نتایج پایدار به همراه می آورد. باید راه بهتری وجود داشته باشد! شرکتهای نوظهور فکر می کنند که برنامه های غذایی بر پایه هرچیزی ممکن است تنها کلید سلامتی باشد.

لورا ویلیامز ،

20 ژوئن 2017

همه به یک روش جواب نمی گیرند. برخی از افراد بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه ، عصبی می شوند. دیگران می توانند یک لیوان کامل قبل از خواب بنوشند. برخی از افراد به گلوتن حساس هستند ، در حالی که برخی دیگر بدون هیچ مشکلی می توانند مخزن خود را را پر کنند.

آیا برنامه های غذایی بر پایه DNA برای شما مناسب است

همانطور که همه ما انسان هستیم ، تفاوت های ژنتیکی ناچیزی داریم که می تواند بر هضم ، جذب و متابولیسم مواد مغذی تأثیر بگذارد. اگر شما و بهترین دوست خود دقیقاً یک رژیم را دنبال کنید بازهم نتایج متفاوتی را تجربه می کنید ، که دلیل آن در ژن شماست. اما راه حل ممکن است در دست باشد.

یک انقلاب رژیم غذایی

اکثریت قریب به اتفاق رژیمهای غذایی به طور دائم کار نمی کنند ، وزن از دست رفته باز میگردد.

با این حال ، عضویت در هر دو گروه - از نظر تغذیه ای "فقیر" و "غنی" از نظر تغذیه ای ، غالباً در مورد آنچه مربوط به وقت، ومقدار غذا خوردن - و نحوه نظارت بر همه آنها برای رسیدن به هدف خود است گیج می شوید. نتیجه گیری که به دست آمده این است که رژیم های غذایی با یک اندازه برای اکثر افراد کار نمی کنند.

 وآزمایش خون برای تنظیم برنامه غذاییDNA اما علم به چالش کشیده شده است و شرکت ها از

شخصی استفاده میکنند, تا همه برنامه ها یکسان نباشند.

 می گوید:Cara harbstreat

"تجربه شخصی در تغذیه درواقع راه رسیدن به سلامتی در آینده است." "دانستن اینکه پاسخ فردی شما به یک ماده غذایی یا مواد مغذی ممکن است با شخص دیگری متفاوت باشد ، انگیزه ای برای پیشبرد یک رویکرد مهم است. مردم نسبت به گذشته حس می کنند غذاهایی که می خورند تأثیر مستقیمی بر حس کلی آنها دارد. به ویژه برای ورزشکاران ، این رویکرد بیش از حد شخصی شده ممکن است این مزیت ناچیز را برای آنها فراهم کند تا عملکرد خود را به سطح بعدی برسانند.

گوشت و سیب زمینی یا دود و آینه؟

ایده استفاده از دی ان ای برای هدایت انتخاب مواد غذایی هنوز برای اکثر مردم ممکن از رویا پردازی و یا گیج کننده به نظر برسد ، اما هارستریت اصرار دارد که این امر امکان پذیرباشد.

"کد ژنتیکی به خودی خود توسط رژیم یا شیوه زندگی تغییر نمی کند ، اما محیط درون سلول می تواند بر نحوه بیان ژن تأثیر بگذارد." به عنوان مثال ، او می گوید ، "پلی مورفیسم های تک نوکلئوتیدی (SNPs) شناخته شده وجود دارد که بر استفاده از مواد مغذی تأثیر می گذارد."

آیا برنامه های غذایی بر پایه DNA برای شما مناسب است

 ها ممکن است نشانگر این باشد که فرد با مصرفSNPبه گفته هاربستریت:"جهش در یکی از این

 یا ایجاد تغیر در رژیم غذایی خاص بهره ببرد."Bویتامین های گروه

شرکت هایی که راه کاری را برای رژیم های غذایی شخصی بیش از حد دارند ، اصرار دارند که زمان رسیدن به این سبک از رژیم فرا رسیده است

دکتر چاندرا داگیرالا دکترای متابولیک و علوم تغذیه میگوید:

 افزایش یافته است, و به جایگاه حیاتی رسیده است."DNA"آگاهی از اهمیت

" هر روز همبستگی های بیشتری بین تغذیه و ژنتیک کشف می شود. ما معتقدیم که این روند فقط به رشد خود ادامه خواهد داد."

یک قدم جسورانه به جلو اما نه همه جا

البته هنوز برای این تعویض بازی های غذایی هنوز زود است و چیزهای زیادی وجود دارد که ناشناخته مانده است. هارستریت به عنوان یك مانع برای ورود به هزینه می گوید: آزمایش ژنتیکی به تنهایی می تواند چند صد دلار هزینه داشته باشد.

DNAرژیم مبتنی بر

او همچنین خاطرنشان می کند که ، حتی داده های خوب در دست انسان ها گاهیی می توانند مشکل ساز شود. اعتماد بیش از حد به غذاهای دارای تطبیق شخصی ، می تواند باعث ایجاد شکاف در مناطق دیگر شود. کسی که متوجه می شود چربی ها را بر اساس ژنتیک متفاوت مصرف می کند ، ممکن است به افراط و تفریط برود تا اطمینان حاصل کند که از مصرف غذای مناسب مغذی برخوردار است و به نوشیدن نوشابه های قندی و کمبود خواب با کیفیت ادامه دهد

توصیه او؟ اگر پولی برای هزینه کردن دارید و علاقه دارید که ببینید ژنتیک شما چگونه اندازه گیری می شود ، پیش بروید و غذاهای بیش از حد شخصی سازی شده را امتحان کنید. فقط فراموش نکنید که از یک منظر جامع و یکپارچه به سلامت خود نزدیک شوید

ورودی های اولیه به تغذیه بیش از حد شخصی

عادت داشتن

عادت یک راه حل جامع برای آزمایش متابولیک ، برنامه ریزی غذایی ، مربیگری و تهیه وعده غذایی بر اساس مشخصات و نیازهای خاص شما ارائه می دهد. همه چیز از زمان خرید بسته انتخوابییی شروع می شود ، که شامل یک شیکر اختصاصی ، کیت آزمایش خون با انگشت انگشت ، آزمایش

و دستورالعمل دقیق برای انجام این آزمایشات است. DNA Cheek-swab

البته باید آزمایشات شما ارسال شود و آنالیز شود. اما پس از آن، اطلاعاتی در مورد نسبت ایده آل ماکروها و جزئیات مربوط به زیست شناسی شخصی خود دریافت خواهید کرد. هنگامی که نتایج خود را دریافت کردید ، می توانید از هر نوع صبحانه ، ناهار و شام که هر روز تازه تهیه می شود و مستقیماً به درب منزل شما تحویل داده می شود ، استفاده کنید..

هزینه راه اندازی: 299 دلار برای کیت تست

هزینه در حال اجرا: برای هر وعده غذایی شخصی 7.99 تا 13.99 دلار

جایی است که عادت به طور خاص روی تغذیه و وعده های غذایی شخصی متمرکز است ، DNAFit یک رویکرد خود هدایت شده تر را ارائه می دهد. شما می توانید سطح آزمایش ژنتیکی و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کنید ، از جمله اطلاعات تغذیه ای ، اطلاعات مربوط به ورزش ، یا ترکیبی از این دو.

را برای شما ارسال میکند سپس شما گونه خود را یرای انجام آن بستهDNAشرکت یک کیت تست

نگه دارید, آنرا بچسبانید, و آنرا به شرکت برگردانید.10 روز بعد شما جواب آزمایش خودرا دریافت خواهید کرد , و بر اساس آن بهترین برنامه غذایی و همچنین برنامه تمرینی را بر اساس ژنتیک خود طراحی خواهید کرد.

هزینه راه اندازی: بسته به گزینه های تست ، 279 تا 449 دلار است

هزینه جاری: 0 دلار

تناسب اندام

 دارد,اما در تناسب اندام تمرکز بهتری DNAFit تناسب اندام از نظر آزمایش و نتیجه شباهت زیادیبه

آموزش مداوم و برنامه تغذیه ای دارد.شما میتوانید قبل یا بعد از آمدن جواب آزمایش در آن ثبت نام کنید.

هزینه راه اندازی: بسته به برنامه ، 149 تا 337 دلار است

هزینه مداوم: 39 تا 279 دلار و برای برنامه های اضافی بدنسازی و تغذیه از 4 تا 20 هفته طول می کشد

آیا برنامه های غذایی بر پایه DNA برای شما مناسب است

Fuel

 کمی متفاوت از سایر شرکت های این لیست است زیرا در آن یک سرویس تحویل وعده غذاییFuel شخصی است که از اطلاعات شما برای تهیه برنامه غذایی وعده غذایی شخصی شما استفاده می کند. اما به جای ارائه دی ان ای یا آزمایش خون خود و به عنوان یک جمع کننده و مفسر داده کار می کند. شما را قادر می سازد قد ، وزن ، اهداف تناسب اندام و سطح فعالیت خود را وارد کنید و در صورت تمایل می توانید دوباره آزمایش ژنتیکی و خون را بارگیری کنید.

جوراب از هر شرکت بزرگ.

مترجم و ویراستار: تیم محتوا سازی زیب اندام

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coach online
DNA
برنامه های غذایی
برنامه ورزشی
برنامه تمرینی
غذا
غذای سالم
بدنسازی
ورزش
سلامتی
بدنسازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط