در حال بارگذاری ...

نکته ی حرفه ای: چگونه می توانید تمام اهداف خود را محقق کنید

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/04/12
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 139

نکته ی حرفه ای: چگونه می توانید تمام اهداف خود را محقق کنید

نکته ی حرفه ای: چگونه می توانید تمام اهداف خود را محقق کنید

توقف شکایت. از اینکه مدام بهانه های پیش پا افتاده بیا ورید دست بردارید، و از همه مهم تر در ذهنیت خود یک ییر سریع و مثبت ایجاد کنید و دست از ناکامی بردارید و آنقدر در این راه به تلاش ادامه دهید تا لاغر شوید.

بسیاری از مردم هرگز نمی خواهند به جایی برسند که در ذهنشان آرزوی رسیدن به آن را دارند, زیرا تمام وقتشان را صرف گله و شکایت از موقعیتی که در حالت فعلی در آن قرار دارند می­کنند.

 

«من خیلی چاق هستم اما امروز نمی خواهم تمرین کنم زیرا هوا خیلی گرم است و در این هوای گرم نمی توانم از خانه بیرون بروم تا به باشگاه برسم.»

 

«من خیلی لاغر هستم ، اما امروز نمی خواهم اسکوات تمرین کنم  زیرا بیرون خیلی سرد است و نمی­خواهم در این سردی هوا به سمت باشگاه بروم یا حتی از خانه خارج شوم.»

 

«من خیلی فرم بدنی بدی ندارم اما امروز نمی خواهم سخت تمرین کنم, زیرا یک روز طولانی داشتم و انرژی ای برای این کار برایم نمانده است.»

 

«من خیلی ضعیف هستم اما امروز نمی خواهم وزنه بلند کنم زیرا می خواهم به بازی کامپیوتری مورد علاقه ام بپردازم.»

 

سوال من برای شما این است که «چرا در آسمان آبی از هرچیزکوچکی که دیدید فقط شکایت کردید و بهانه گرفتید؟»

 

من هوای سرد را دوست ندارم, اما احساس نمی کنم یک احساس منفی زودگذر ارزش این را داشته باشد که من از هدف تناسب فرم بدنم دست بکشم و دفعه قبل که بررسی کردم سالن بدنسازی محوطه ای است که هوای مطبوع و مناسب فصلی دارد و بهتر است این بهانه را سرکوب کنم.

 

به عنوان یک مرد تاجر و صاحب ورزشگاه هر روز برای من یک روز طولانی است. اما یک روز طولانی باعث نمی شود تا هدفم را فراموش کنم واجازه بدهم سختی کار من را متوقف کند.

 

من بازی کامپیوتری را دوست دارم, اما این احساس بیشتر از آن نیست که دوست داشته باشم سالم, مناسب و قوی باشم.

 

اگر درباره ی دستیابی به تناسب اندام و سلامتی خود و در کنار آن موفقیت در مشاغل تجاری خود  جدی هستید و به دنبال کسب دستاوردهای مهم و عظیم می باشید پس دیگر بهتر است از شکایت کردن های مداوم و بی نتیجه ی خود دست بردارید و این عادت اشتباه را از خود دور کنید.

شکایت و بهانه های شما به هیچ جا نمی رسد.

بسیاری از ورزشکاران ، وزنه برداران و کارآموزان از جایی که در حال حاضر قرار گرفتند و پیشرفتی که به دست آوردند ناراضی هستند.

 

بسیاری از آنها سالهاست که به ورزشگاه می روند اما هیچ کاری برای نشان دادن قدرتی که در طی این سال ها کسب کرده اند انجام نمی دهند. عضله سازی  و عملکردشان را به معرض دید نمی گذارند و بیشتر مواقع در حال درجا زدن هستند.

 

اما به جای انجام اقدامات ویژه برای رفع مشکلات خود ، بسیاری از آنها فقط از ضعیف بودن, چربی هایشان , لاغر بودن و غیره شکایت می کنند. با گذشت سالها تنها چیزی که افزایش می یابد سطح ناامیدی آنها است.

 

ناله و شکایت کردن در مورد جایی که در حال حاضر بدون هیچ اقدامی در آن حضور دارید یکی از بزرگترین نمونه های وانمود کردن به زیر بار فشاربودن در کل جهان است.

 

شکایت کنندگان نمونه نهایی افرادی در این سیاره هستند که در تردمیل ذهنیت ناکارامد خود گیر کرده اند و هر چقدر سریع تر می دوند و فشار بیشتری تحمل می­کنند به جایی نمی­رسند و هم چنان در سرجای خود باقی اند.

c7d82cba.jpg

شکایت کنندگان بازنده هستند.

من قبلاً یک شخص شکایت کننده و بازنده بودم. من حتی از روزهایی که از بسیاری از چیز ها شاکی بودم  چند مثال برای شما می­گذارم.

 

من از این که چرا مربی بسکتبال مرا برای تیم دبیرستان انتخاب نکرده است شکایت می­کنم.

 

من از اینکه ماشین قدیمی ام که در سال 1996 خریده ام اکنون همچون زباله ی رونده و آتشین  به نظر می­رسد شکایت می کنم.

 

من از اینكه چرا كارفرمای سابق من پس از 1 سال كار فقط حقوقم را به اندازه ی 15 سنت افزایش داد و چیز بیشتری به من تعلق نگرفت, شكایت می كنم.

 

من از اینکه  به عنوان دانشجوی سال اول کالج مانند یک مترسک استخوانی  به نظر می رسم شکایت می­کنم.

من از این که برخی از همکاران تجاری سابق من به اندازه ای که من برای عملکرد بالای سازمان انگیزه و اشتیاق داشتم و به دنبال افتتاح واحدی برای افزایش کارایی و عملکرد بهتر بودم, پیگیر نبودند شکایت می­کنم.

بدترین نکته در مورد این همه شکایت این است که در این زمان من اقدام خاصی برای حتی یکی از این شکایات نکردم. حالا بیایید یک بار دیگر به این چارچوب و قاعده بیندیشید.

 

چه می­شود اگر بخواهم به جای ناله و شکایت کردن از تمرینات و سرد و گرمی هوا، تمرین شوت کردن توپ و پابه پا کردن توپ (دریبل) را انجام بدهم؟

 

چه می­شود اگر به جای ناله و شکایت کردن از روغنی که ماشینم رو ی زمین ریخته یا کثیفی آن, روغنش را عوض کنم و به جای سرو صدای بیهوده آن را تعمیر کرده و برای تمیز بودنش به طور مداوم آن را مورد شستشو قرار دهم تا زیباتر به نظر برسد و در چشم من یک زباله ی رونده نباشد؟

 

چه می شود اگر به جای اینکه منتظر افزایش حقوق از ناحیه ی صاحبکارم باشم که ممکن است در نهایت این افزایش در حد یک جوک مسخره و خنده دار باشد طرح خودم را به شرکت دیگری که همه جانبه از من و طرحم طرفداری می کند و از لحاظ پولی و شغلی شرایط بهتری را برایم مهیا می کند ببرم؟

 

چه می شود  اگر من به جای اینکه از غذاهایی که باید برای رژیم بخورم و آنچه که از آنها محروم می شوم ناله و شکایت کنم تمام تمرکزم را روی وزنه برداری و انجام دادن درست تمرینات و انرژی ای که تغذیه ی درست می تواند برایم فراهم کند بگذارم و همچون یک ورزشکار واقعی رفتار کنم؟

 

چه می شد اگر به جای اینکه وقت خود را با کار های بیهوده در ورزشگاه تلف کنم به تمرینات دیگران توجه کرده و از آنها انرژی گرفته  و سعی کنم تا زمانی که در ورزشگاه هستم از تمامی ظرفیتم برای موفق شدن بهره ببرم؟

 

اگر من هنوز هم همان طرز فکر های اشتباه قدیمی ام را داشتم در همان نقطه ای که سالها پیش قرار گرفته بودم می ماندم و درجا می زدم و به هیج جا نمی رسیدم... هیچ جا. اما خوشبختانه با گذشت زمان فهمیدم که درمان شکایت می تواند اقدامات خاصی را برایم انجام دهد.

نکته ی حرفه ای: چگونه می توانید تمام اهداف خود را محقق کنید

پیشرفت به سمت اهداف شما

ناله و شکایت کردن  یک بیماری شایع و وحشتناک است که شما را فلج می کند. اما می توانید بلافاصله اقدام کنید تا به سمت اهداف خود حرکت کنید.

 

آیا لاغر و ضعیف هستید؟

از ناله و شکایت کردن از وضع و شرایط خود دست بردارید و شروع به جابه جا کردن تعدادی وزنه آهنی کنید و کالری بیشتری بخورید. وقتی این اقدامات را انجام می دهید و مرتباً آنها را تکرار می کنید و ثابت قدم می مانید ، دیگر لاغر و ضعیف نخواهید ماند.

آیا تو چاقی؟

ناله و شکایت کردن  از این شرایط را متوقف کنید و شروع به تمرین سخت کنید و شروع به انتخاب غذاهای سالم تر کنید. برای از دست دادن چربی اضافی باید حاضر به قربانی کردن برخی از چیزهایی باشید که ممکن است آنها را دوست داشته باشید مثل غذاهای فست فودی و باید  نظم و انضباط داشته باشید.

 

آیا همیشه استرس دارید و خسته هستید؟

ناله و شکایت از آن را متوقف کنید و شروع به اولویت قرار دادن خواب بیشتر و پایین تر نگه داشتن سطح استرس کنید. کمبود خواب باعث ضعف سیستم بدنی  شما می شود و استرس بالا سرانجام عملکرد ذهنی شما را به طور کامل مختل می کند.

از کار خود متنفر هستید؟

از ناله و شکایت کردن  دست بردارید و به دنبال انجام کاری در زندگیتان باشید که مورد علاقه تان است  و دوست دارید انجامش بدهید. انجام کارهایی که به آن ها اشتیاق دارید و زندگی خوبی را در حین انجام آن کار ها به دست می آورید ، مثل دستیابی به بهشت ​​است.

 

آیا در تمرینات خود کوتاهی و شیطنت می کنید؟

ناله و شکایت از مربی که شما را دوست ندارد را متوقف کنید و خود را متعهد به تمرین مداوم و ورزش خود کنید. برندگان، در حرفه خود چنان عالی می شوند که مربی حتی اگر تلاش کند نمی تواند آنها را نادیده بگیرد.

نکته ی حرفه ای: چگونه می توانید تمام اهداف خود را محقق کنید

نتیجه

من می توانم با اطمینان صد درصدی به شما قول بدهم كه اگر شروع به صرف وقت بیشتر برای اقدامات خود كنید و زمان كمتری را صرف شكایت و گله کردن کنید، می توانید در جاده های درست و مناسبی  برای رسیدن به اهداف خود قدم بزنید ، قول می دهم.

 

این برای من و تعدادی از مشتری های من که واقعاً تفکرشان را مجدداً طرح ریزی و چارچوب بندی  کرده اند بسیار کار کرده است.

شکایت کنندگان مزمن همیشه ناراضی هستند و این تعریف برایشان مناسب است که آنها را همچون خون آشام های انرژی بدانیم که انرژی و زندگی را از درون خودشان و حتی افراد دیگر بیرون می کشند.

 

سال آینده آنها در همان مکان و یا بدتر از اکنون قرار دارند ، مگر اینکه آنها شروع به اقدام کنند. اگر به اندازه کافی از آنها دور نمانید شما را به سطح خودشان می کشانند و در آنجا گیر می اندازند و با افکار محدود کننده و گله آور نمی گذارند پیشرفت را تجربه کنید.

 

افرادی که بیشتر وقت خود را به جای اینکه برای شکایت وگله کردن  بگذارند صرف رسیدن به اهداف خود می کنند موفق خواهند شد.

کلام آخر:

ناله و شکایت کردن بدون انجام هیچ عملی، چیزی را تغییر نمی دهد برای تغییر شرایط باید اقدامی انجام دهید پس به پا خیزید و برای اهدافتان تلاش کنید.

 

مترجم و ویراستار:

تیم محتواسازی زیب اندام

تگ ها

مربی انلاین
مربی آنلاین
زیب اندام
برنامه انلاین
برنامه ورزشی
zibandam
coach online
ورزش
س
ب
برنامه تمرینی
هدف
برنامه ریزی
ورزشکار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط