در حال بارگذاری ...

آنچه بهترین مربیان شخصی می­دانند که شما نمی دانید

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/02
مدت زمان مطالعه : 9 دقیقه
تعداد بازدید : 131

 

یادگیری مهمترین دروس و تجربیات مربیان شخصی و مربیان همیشه آسان نیست و به سادگی بدست نمی آید.
بهترین ها در صنعت نکات برتر خود را برای مربیان با تجربه کمتر به اشتراک می­گذارند ، بنابراین می­توانید از هر جلسه بهترین استفاده را ببرید.

آنچه بهترین مربیان شخصی می دانند که شما نمی دانید

مربی ورزشی

· (لو شوولر)Lou schuler

ژانویه 2020 • 9

اولین باری که با یک مربی شخصی روبرو شدم ، تقریباً درگیر دعوا شدیم. اگرچه آن روز بعد از ظهر سالن تمرین باشگاه تقریباً خالی بود ، اما مربی از تمام تجهیزات داشت استفاده میکرد و فضای بیشتری را از آنچه او یا مشتری خود نیاز داشت ، می­گرفت.
آخرین حرکت ناشایستی که انجام داد زمانی بود کهدر حال انجام حرکت به من برخورد کرد در حالی که یکی دیگر از اعضای باشگاه روی نیمکت کنار من نشسته بود و این حرکت را میدید.

بحثی را داشتیم اما از خشونت دوری کردیم و در پایان ، هر دو ما چیزی یاد گرفتیم. من یاد گرفتم که "مربی شخصی" یک حرفه است ، و او (امیدوارم) یاد گرفت باشدکه حرفه اش بازی کردن با اسباب بازی نیست.

امروز ، بیش از گذشت 30 سال ، همه در مورد مربیان شخصی می­دانند. بیش از 300000 از آنها در ایالات متحده وجود دارد ، و دفتر آمار کار انتظار دارد که تا سال 2026 افزایش 10 درصدی داشته باشد. از این گذشته ، تعداد فارغ التحصیلان کالج دارای مدرک علوم ورزشی نیز در این دهه به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

اما اشتباه نکنید ، یک مدرک دانشگاهی دانش عمقی شمارا برای ورود به یک کار در سطح بالا را تضمین نمی کند.
بیشتر سالن های ورزشی هنوز هم حداقل به یک گواهینامه آموزش شخصی نیاز دارند قبل از اینکه پیراهن شرکت به شما بدهند و شما را بر سر کار بگذارند. و هنگامی که شما سر کار هستید ، باید مشتری را جذب و حفظ کنید.

و این فقط آغاز است. برای اینکه در واقع به عنوان مربی شخصی شغلی داشته باشید ، و درآمد شخصی خود را که در کاری دوست دارید انجام بدهید نگه دارید ، باید انتخاب های مهم و اساسی را انجام دهید:
چه چیزی را باید بدانید؟ آیا باید در نوع خاصی از مشتری یا آموزش تخصص داشته باشید؟
چگونه جلب توجه می کنید و خود را نمایش میدهید؟

برای یافتن پاسخ ها ، من از 9 نفر از متخصصان حرفه ای در زمینه تناسب اندام درخواست کرده ام و بهترین توصیه های آنها را برای مربیان آینده دار در میان میگذارم.

استاد مبانی

بیشتر اوقات غیر از این ، ورزشکاران, مربی می شوند زیرا آنها عاشق تمرین کردن و آموختن آن هستند.
بسیاری از آنها ورزشکاران مادام العمر و معتادان ورزشی و باشگاه میشوند و با اشتیاق به یافتن چالش های جدید

می پردازند.

مگان کالاوی میگوید: "بسیاری از مربیان اهمیت مهارت در تمرینات اساسی و داشتن طیف گسترده ای از عقب گرد ، پیشرفت و تغییرات را دست کم می­گیرند." "اغلب اوقات ، آنها فرض می­کنند انجام تمرینات هرچه سریع تر و یا پیشرفته تر و سنگین تر بهتر یا تاثیر گذار تر هستند."

با مردم شروع به کار کنید ، و به سرعت خواهید دید که تعداد کمی از مشتریها در واقع برای حرکات فنی کاملاً پیچیده آماده هستند و هیچکدام نباید درگیر این چنین تمریناتی شوند. آنها باید آموزش ببینند! حتی با یک مشتری پیشرفته تر ، هرچند کم پیش می آید که از مربی با تجربه تر باشد اما با این حال باید تمام تمرکز را روی انجام هرچه بهتره تمرینات گذاشت تا بیشترین نتیجه را گرفت.

کالاوی در ادامه میگه: وقتی شک دارید,از پایه شروع کنید!

مبانی مقدماتی:

 

مربی بدنسازی

· اندوخته خودرا افزایش دهید:

پایبندی به اصول اولیه به معنای استفاده از تمرینات یکسان در هر تمرین نیست.
حتی اگر مشتریان را در یک سالن شلوغ آموزش دهید ، این به این معنا است که وقتی نتوانند به تجهیزات مورد نظر خود برسد ، به گزینه های دیگری روی آورند.

به همین دلیل ، یک مربی خوب باید حداقل 37 تمرین مختلف رای هر الگوی حرکات اصلی مانند: جلوبازو , پشت بازو , سینه , سرشانه, پشت و پا ارائه دهد..

این شماره از کجا می آید؟ هیچ کجا. من فقط آن را ساخته ام. اما شرط می بندم که هر مربی باتجربه با خواندن این مقاله می تواند تقریباً 37 مورد برای هر یک را بلد باشد.

یک مربی شخصی در کانزاس سیتی ، میسوری ، این چالش را ارائه می دهد: آیا می توانید با استفاده از تنها با هم به کار برد؟یک دمبل نسبتا سنگین تمرین کامل بدن داشته باشید و سپس آن را برای یک مبتدی سطح یک

تمرین تک دمبل

تمرین اصلی: 2-3 دور

سوپرست

جلو بازو معکوس 10-20 تکرا برای هر دست

تک دمبل خم از جلو 10-20 تکرار برای هر دست

پرس سینه دمبل 10-20 تکرار

Triset

اسکواز از جلو 10-25 تکرار

پل آور 10-25 تکرار

پرس سرشانه 10-25 تکرار

تمرین پیشرفته

  • سوپرست

 5-10 تکرارFront-loaded jumping split squat

 10-20 تکرارBent-over row

 10-20 تکرارFloor press with slow eccentric

  • تریست

اسکوات پرشی از جلو 5-10 تکرار

پل اور تک دست دمبل 10-25 تکرار

شنا دست باز 10-25 تکرار

وارد یک تخصص نشوید

به فکر یک مربی باشید که مشهور است , و قدذت ریسک پذیری آن دلیل معروفیتش است.

این ممکن است باعث شود که فکر کنید مسیر موفقیت با محدود کردن تمرکز شما به نوع خاصی از مشتری یا سیستم آموزشی شروع می شود. اما معمولاً اینطور نیست.

 میگوید : تخصص ارثی است , اما این خصوصیت از تفکر عمیق می آید.

کسب چندین گواهینامه

من قبلاً خاطرنشان کردم که بیشتر سالن های بدنسازی قبل از استخدام یک مربی جدید نیاز به اعتبار اساسی دارند. متأسفانه ، این به شما نمی­گوید که به کدام یک نیاز دارید! اگر مطمئن نیستید که کدام یک را دنبال کنید ، راهنمای جاناتان گودمن در مورد گواهینامه های آموزش شخصی را بررسی کنید.

 Time اما این فقط آغاز یک حرفه ای آمادگی جسورانه است. دنی کینگ ، مدیر ملی توسعه اعضای تیم برای می گوید که پردرآمدترین و پرمتقاضی ترین مربیان حداقل دارای سه گواهی نامه تخصصی هستند.

یک دلیل آن بنیادی است. کینگ می گوید: "گواهینامه های بیشتر عنوانی بهتر از انواع مختلف به شما می دهد." به عنوان مثال ، در طول زندگی ، "یک مربی سطح 5 دارای گواهینامه های بیشتری نسبت به سطح 1 ،است و مشتریان و اعضا تمایل دارند که به مربیان سطح بالاتر گرایش پیدا کنند.

کینگ می گوید ، گواهینامه های بیشتر عنوانی بهتر از انواع مختلف به شما می دهد.

 

مربی بدنسازی حرفه ای

او می گوید ، اما احتمالاً مهمتر از این ، "اعتماد به نفس و مهارت همراه با یادگیری است". و نه فقط یادگیری از کتاب یا سمینار ، "بلکه در واقع گذراندن یک آزمون و دریافت گواهینامه".

مهارت های افراد خود را توسعه دهید

مدرک معتبر فقط تاکنون شما را به خود اختصاص می دهد چاد لندر مالک و مربی یک باشگاهی در لس میگوید: NSCAآنجلس و همچنین دارای گواهی نامه

"بیشتر مراجعین درمورد مدارک یا گواهینامه ها هیچ تصوری ندارند ، یا برخی کارها نادرست یا خطرناک انجام میشوند." "آنچه آنها می دانند این است که مربیانشان باعث میشوند که آنها احساس خوبی کنند و

و وقتی که نیستند نسبت به خودشان خوب هستند

اگر هیچ چیز دیگری ، لندرز اضافه نکند ، "شما باید بتوانید در مورد چیز دیگری غیر از آموزش و تغذیه صحبت کنید. هرچه بیشتر با مشتری و آینده نگران باشید ، بهتر است."

ناگفته نماند (اما هنوز هم باید گفته شود) که باید اطمینان حاصل کنید که در ورزشگاه به مرزها و روابط مناسب احترام می گذارید.

نزدیک توجه کنید

رسانه های اجتماعی می توانند درک مربی جوان از آنچه موفقیت در صنعت تناسب اندام به نظر می رسد را تحریف کنند. در حالی که برخی از آنها برای به دست آوردن درآمد "تأثیرگذار" خود کار بزرگی انجام می دهند ، بین درآمد و محبوبیت ارتباط مستقیمی وجود ندارد.

لیزا سیمون ریچاردز ، یک مشاور روابط عمومی در زمینه جوانب مثبت تناسب اندام می­گوید: "مگر اینکه شغل آنلاین داشته باشید و از قدرت برجسته ای برخوردار باشید ، پیگیری های اجتماعی پولی به حساب شما نخواهد آورد."

چه چیز جواب میدهد؟

تبلیغات محلی:

نوشتن مقاله برای یک روزنامه جامعه ، ظاهر شدن در رادیو محلی ، گرفتن یک ایستگاه تلویزیونی برای پوشش یک رویداد در سالن بدنسازی شما.

وی می گوید: "این یک روش رایگان برای قرار گرفتن در معرض و جذب مشتری به ویژه برای مربیان تازه کار است.

بله ، به نظر می رسد وقتی آن را با یک پلتفرم جهانی مانند اینستاگرام مقایسه می کنید ، مانند سیب زمینی های کوچک است.
اما کدام یک به شما این احتمال را میدهد که افراد واقعاً باشگاه شما را چک کنند و به فکر این باشند که در آنجا ثبت نام کنند.

یکی از راه های بسیار کم ارزش برای بالا بردن مشخصات و اعتبار خود ، کسب یک جایزه و یا مقام است. هر شهر یا منطقه ای دارای یک روزنامه ، مجله یا رادیو یا تلویزیون است که هر سال به آنها جایزه را می دهد. ریچاردز می گوید: "شما تعجب خواهید کرد که چند نفر از آنها درخواست نمی کنند ، با فرض اینکه آنها هرگز برنده نخواهند شد."

آنها ممکن است در هنگام جوایز مانند "بهترین سالن ورزشی" یا "بهترین مربی شخصی" در منطقه خود حق انتخواب داشته باشند. همین افراد سال به سال تمایل به پیروزی دارند. اما می توانید با درخواست از سازمان دهندگان دسته جدیدی را که مختص تجارت شما است ، شانس خود را افزایش دهید.
به عنوان مثال ، "بهترین مرکز عملکرد ورزشی" یا "بهترین مربی دوچرخه سواری گروهی".

و حال پس از ورود شما، ریچاردز می گوید ، اطمینان حاصل كنید كه مراجعین و اعضای باشگاه در مورد آن بدانند و به آنها انگیزه دهید تا به شما رأی دهند.

حتی اگر برنده نشوید ، مشخصات خود را در سالن ورزشی یا اجتماع خود مطرح کنید و این فرصت های جدیدی را به وجود می آورد.

مشتریان آنلاین را زیر نظر داشته باشید

مشتریان غیرحضوری که نمی توانند به صورت حضوری با شما آموزش ببینند ، گاهی از شما می خواهند که به صورت آنلاین آنها را آموزش دهید, مانند دوستان , اقوام و دیگر مشتریانی که دائم در حال مسافرت هستند. مشتری که شنیده است شما عالی هستید اما در منطقه شما زندگی نمی کنید ، مشابه است. بنابراین برای آن آماده باشید ، زیرا قطعاً می تواند به منفجر شدن تجارت آموزش شما کمک کند.

اولین و بزرگترین سود آن درآمد است.

دین سامرست ، مربی و متخصص توانبخشی در ادمونتون ، آلبرتا می گوید: "من هنوز می توانم هنگام مسافرت با مشتریان آنلاین کار کنم."

این کار در خانه شما امکان پذیر است ، بنابراین اگر نیمی از مراجعان خود بیمار شوید یا در همان زمان به تعطیلات بروید ، مشکلی در پرداخت اجاره بها ندارید.

همچنین شما را به یک مربی بهتر تبدیل می کند


یکی از بزرگترین چالش ها درمورد تمرین کردن آنلاین بزرگترین مزیت آن نیز هست

سامرست می گوید: "آموزش اینه بزرگترین هدیه آن است." از آنجا که من در همان اتاق مشتری نیستم و نمی توانم به عضله ضربه بزنم تا بگویم "اینجا جایی است که شما باید این کار را احساس کنید" ، خیلی سخت تر است. فرآیند ارتباط برقرار کردن آنچه من از آنها انتظار دارم ، و آنها برای هزینه کردن انتظار دارند.

آموزش مشتریان به صورت آنلاین سامرست را مجبور به بهبود مهارت های ارتباطی و مربیگری خود ، چه به صورت حضوری و چه به صورت کتبی کرد . او همچنین شروع به فیلمبرداری از خود و ایجاد یک کتابخانه راهنمای حرکت گسترده در YouTube کرد. هرچه محتوا بیشتر ایجاد کرد و آنهارا به اشتراک گذاشت، فرصتهای بیشتری برای نوشتن و ارائه در اختیار او قرار داد ، علاوه بر آموزش به همان تعداد مشتریانی که می توانست از پس آنها برآید ، بصورت حضوری مشتریان آنلاین را نیز ساپور کرد..

سامرست تأثیرگذار شد ,بدون اینکه هرگز سعی کند خود را به عنوان یک "تأثیرگذار" کنار بگذارد.

مربی بدنسازی

 

یک آواتار مشتری ایجاد کنید و به عنوان قهرمان آن شخص شوید

فرض کنید شما مشتری ها را بطور کامل یا بصورت آنلاین آموزش می دهید فکر می کنید مخاطب بزرگی کلید موفقیت شما خواهد بود. اما این چنین نیست ، به این شکل نیست, افرادی که از شما پیروی می کنند ، مایل هستند برای محصولات یا خدمات شما پول خرج کنند, آنها در هر صورت پیرو دستورات شما هستند.

یک بت از خود بسازید و بگذارید ورزشکارانتان به شما افتخار کنند

برای مثال ، بریتانی برد را درنظر بگیرید. با وجود مخاطبان کم ، حساب کاربری اینستاگرام وی خصوصی است و فقط 1000 دنبال کننده دارد. دلیل این امر ساده است: او در مورد خودش به یك نوع مشتری - یعنی زنان ، تمركز می كند - می خواهد بهترین مربی ممكن برای آن مشتری ها باشد.

(اگر شما به مدت کافی تخصص در یک مکان خاص را آموزش داده اید)Byrd توصیه:

او می گوید: "لیستی از تمام صفاتی را که در مورد مشتریان فعلی دوست دارید ، و همه چیزهایی را که دوست ندارید بنویسید." این نماد مشتری شماست و محتوای رسانه اجتماعی شما باید تا حد امکان مستقیم با آن باشد

کمترین کارآفرینان همه کسانی هستند که فقط وقتی چیزی را که می خواهند بفروشند پست می کنند.
مهم نیست که شخص یا محصول را چقدر دوست دارید ، لازم نیست مانند نماد تجاری یک محصول رفتارکنید.

هدف این است که در فرکانس ، حجم و کیفیت محتوای شما سازگار باشد. شما برای مشتری خود مهمترین تصور را حفظ کنید و آنها شما را از فروش چندین بار در سال سرزنش نخواهند کرد]اشتباهات خود را داشته باشید.

در سال 2018 ، هنگامی که من با آرنولد شوارتزنگر برای سلامتی مردان مصاحبه کردم ، از او پرسیدم که اگر او بتواند به عقب برگردد ، به خود جوانتر شده خود چه میگوید. پاسخ او: "چیزی به خودم نمی گویم. "به من گفت "اشتباهاتش او را به شخصیت بهتری تبدیل کرده است."و به نظرم این چیزی است که بیشتر مربیان باید از آن الگو بگیرند..

او می گوید: "این مهم است که وقتی اشتباه می کنید خود را بیش از حد ضرب و شتم نکنید." "من می توانم از تجربه به شما بگویم که این اتلاف وقت و انرژی است."

اینکه چگونه به اشتباهات خود واکنش نشان می دهید نشان می دهد که شما کی هستید. انکار اینكه درمورد چیزی اشتباه كردید یا تظاهر كردید كه هرگز از تمرینات یا سیستمهایی كه امروز توصیه نمی كنید حمایت می كنید ، این است كه بخشی از خود را نفی میكنید.

شونفلد می گوید: "هر کاری که من تاکنون انجام داده ام ، حتی بدترین چیزها ، مرا به جایی رسانده است که من هستم." "اینطور رشد می کند"

هرگز فراموش نکنید که چرا شما یک مربی شدید

برگردیم به اولین برخورد من با مربی شخصی. با وجود این که 30 سال پیش اتفاق افتاد ، من هنوز هم هر فرصتی که می گیرم داستان را مطرح میکنم..

دلیلش این نیست که من علیه مربیان چیزی دارم. من به عنوان یک نویسنده تناسب اندام ، از سال 1992 با آنها مصاحبه کرده ام ، با آنها مشورت کردم و هم اکنون در مرکز توسعه مربیان شخصی کار می کنم..

این روزها این داستان را به عنوان یکی از بدترین نمونه های ممکن در مورد چگونگی رفتار کردن مطرح می کنم.

آیا کسی که شاهد رشد چنین پروتوکل هایی بوده, و یا حتی اگر فهمیده که یک مربی شخصی چیست یا چه انجام می دهد ، به فکر استخدام او خواهد بود؟

به عنوان یک مربی ، شما همیشه در باشگاه ، در اجتماع یا به صورت آنلاین در معرض نمایش هستید. کسی همیشه درمعرض دید شما است و آن شخص می تواند مشتری بالقوه باشد. آیا آنها کسی را دوستانه ، مودب و حرفه ای خواهند دید؟
آیا کسی را که می خواهد با 2-3 ساعت در هفته کار کند ، خواهند شناخت؟!

جواب خیلی خوب می تواند مشخص کند که در صنعت تناسب اندام تا چه حد پیش می روید.

مترجم و ویراستار: تیم محتوا سازی زیب اندام

تگ ها

زیب اندام
zibandam
سلامتی
تناسب اندام
مربی انلاین
coach online
مربی
مشتری آنلاین
بدنسازی
بدنساز
ورزش
تمرین کردن
تمرین بدنسازی
مربی بدنساز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط