در حال بارگذاری ...

از دست دادن انگیزه!

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/05/07
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 109

از دست دادن انگیزه برای رفتن به سالن بدنسازی سرگرم کننده نیست.

از دست دادن انگیزه!

 

 در حقیقت این شکنجه است. وقت آن است که  سبک بدن سازی خود را عوض کنید و برخی از تغییرات مورد نیاز را ایجاد کنید. برای تحقق اهداف تناسب اندام خود تغییراتی را که باید انجام دهید را پیدا کنید.

آیا شما تمام انگیزه برای آموزش را از دست داده اید؟
آیا می ترسید به ورزشگاه بروید؟
شاید شما نیمی از روز را صرف جستجوی بهانه هایی کنید تا تمرین امروز را خاتمه دهید؟

 

از دست دادن انگیزه خود سرگرم کننده نیست. می دانم, این یک سو تفاهم است شما واقعاً می خواهید عضلانی شوید. شما واقعاً می خواهید سخت تلاش کنید. اما واقعا کار دشوار و وقت گیری خواهد بود.

شما در حال خواندن این مقاله هستید زیرا می خواهید انگیزه بگیرید, من قصد دارم به شما کمک کنم اما در نهایت ، این وظیفه ی شماست که تغییرات پیشنهادی را انجام دهید. واقعا چقدر این را می خواهید؟

تغییر سبک زندگی

به اندازه کافی خوب نیست که بگوییم  شما باید سبک زندگی خود را کاملاً تغییر دهید.
شما به سادگی نمی توانید تمرین کاهش وزن و غذا خوردن سالم را به سبک زندگی فعلی خود اضافه کنید و انتظار داشته باشید که با انگیزه بمانید.

شما باید از سبک بدن سازی فعلی خود کاملاً پرش کنید, شما باید آن را تا حدودی عوض کنید, باید یک بدنساز شوید. این ممکن است باعث کنار زدن بسیاری از عادات قدیمی و اشتباه شما شود.

شاید دیر بیدار شوید, پرخوری کنید و به میهمانی بروید. شاید دویدن اشتیاق شما باشد ولی زود شما را خسته کند. یا احتمالاً شما معتاد بازی ویدیویی هستید و زمان را از دست می دهید.

وقت آن رسیده که بدنسازی را حرفه ای دنبال کنیم. و بصورت جدی تلاش کنیم. شما چه چیز را بیشتر می پسندید؟
 سبک زندگی بدن سازی حرفه ای یا سبک زندگی فعلی شما چگونه است؟ تمرینات و وعده های غذایی خود را به عنوان ستون های روز خود درست کنید و همه چیز را مجبور کنید که در حول محور آنها بچرخد.

خواب

خواب

خواب یک جنبه ی مهم در زندگی است. باید خواب کافی داشته باشید. استراحت مناسب باعث می شود احساس بهتر و انگیزه بیشتری داشته باشید. به خودتان فرصت دهید هر شب 10 ساعت بخوابید. خود را مجبور کنید که به رختخواب بروید.

دوستان

 

ما تمایل داریم عادت های دوستان خود را اتخاذ کنیم. اگر سخت کار کرده اید با انگیزه باشید,  برخی از دوستانتان را پیدا کنید که اراده ی آهنین دارند. این دوستان لازم نیست از یک سالن  و یک ورزشگاه باشند. رسانه های اجتماعی مملو از افراد بسیار با انگیزه و دلگرم کننده است. هر روز خود را با افراد همفکر سپری کنید.

انگیزه گرفتن دیداری

 

تصاویر قدرتمند هستند,  با برخی تصاویر انگیزشی خود را احاطه کنید. برای رایانه خود مقداری تصویر زمینه بدنسازی بدست آورید DVD های بدنسازی را خریداری کنید. در مجله ی بدنسازی مورد علاقه خود اشتراک ایجاد کنید.

غذا

غذا

خودتان را مجبور به خوردن وعده های غذایی بدنسازی که از آن متنفر هستید نکنید. چیزی جدید, خوشمزه و سالم پیدا کنید. یک رژیم بدن سازی لازم نیست خسته کننده و دوست نداشتنی باشد. ترکیبات غذایی جدید را امتحان کنید و قدرت پیاز, فلفل سبز مکزیکی, سالسا, سس تند  و سیر را دست کم نگیرید. آنها می توانند یک وعده غذایی نا مطلوب  را به چیزی پر از تنوع و حس های خوب تبدیل کنند. دست از خوردن کنسروهایی که شیرینی مصنوعی دارند و حاوی مواد نگه‌دارنده هستند، بردارید.

تمرین بیش از حد

 

اگر انگیزه ی تمرین را از دست داده اید ، ممکن است برای بدست آوردن آن فکر کنید که باید بیش از حد تمرین کنید. جلسات تمرینی بدن سازی طبیعی نباید مانند دویدن ماراتون باشد. روال خود را به کمتر از یک ساعت کوتاه کنید  و روش هایی برای جلوگیری از استراحت زیاد بین ست ها پیدا کنید.
استراحت زیاد بین ست ها می تواند پریشان کننده باشد. ذهن خود را وادار کنید که متمرکز شود.

کارهای روزمره

 

آیا به دلیل عادت داشتن یکسری از کارهای روتین را انجام می دهید اما عمیقا از آن متنفر هستید؟ تغییر ایجاد کنید! بخاطر این که عادت کرده اید، روتین رفتار نکنید و شاید این به نظر کار بزرگی برسد. به معنای واقعی کلمه هزار راه برای آموزش وجود دارد. راه های متفاوت را امتحان کنید و روشی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت ببرید.

موسیقی

موسیقی

از ورزش در ورزشگاه خسته شده اید؟
آیا راک و پاپ شما را خسته می کند؟ یک MP3 پخش کننده ی  ارزان قیمت را به دست آورید, آن را با 100 آهنگ انگیزشی و با انرژی پر کنید و به سالن ورزشی بروید. گوش دادن به موسیقی که از آن لذت می بریم ضربان قلب را بالا می برد و خون شما را از طریق سیستم  قلبی تان  پمپاژ می کند.

سردرگمی

 

سردرگمی می تواند منجر به افسردگی شود. و هنگامی که صحبت از آموزش بدن سازی, رژیم غذایی, تغذیه و مکمل ها می شود, مطمئنا سردرگم می شوید . تقسیمات آموزشی تقریباً بی پایان, تکنیک های آموزشی و رویکردهای رژیمی زیادی هم وجود دارد. اگر  گیج شدید  از هرج و مرج در تمرینات خود فاصله بگیرید. به اصول اولیه بچسبید و سپس در سبک بدنسازی خود یک ترکیباتی را اضافه کنید. باید به آن اعتماد کنید تا سبک بدنسازی شما اثر کند.

تشویق

 

این ممکن است به نظر تشریفاتی یا قدیمی باشد  اما زندگی با یک ذهنیت منفی یا طعنه آمیز می تواند انگیزه و تمایل شما را از بین ببرد. راه هایی برای مثبت بودن پیدا کنید و دیگران را هم به مثبت بودن ترغیب کنید. شخصیت های اینترنتی ممکن است از طعنه زدن و مسخره کردن یکدیگر لذت ببرند ، اما شما باید از آن جلوگیری کنید. این رفتار برای روح خوب نیست. خود را از این محیط ها خارج کنید و روی  تشویق سایر انگیزه دهندگان تمرکز کنید.

تحولات

هر هفته مدتی را صرف مطالعه در مورد تحولات بدنی دیگران کنید. دیدن اینکه می توان آن را انجام داد شما را با انگیزه و متمرکز می کند.

پاداش های کوچک

 

برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید و هنگام رسیدن به این اهداف به خود پاداش دهید و پاداش ها را برای خودتان ارزشمند بدانید. شاید شما معتاد به بازی های ویدیویی و یا فیلم باشید. در این صورت با رسیدن به وزنی که هدفتان بوده به خودتان جایزه بدهید و یک روز کامل هر فیلم و بازی که از آن لذت می برید را ببینید و یا انجام دهید. یا شاید شما عاشق بستنی باشید. وقتی 250 پوند پرس سینه زدید, به خودتان یک کاسه بزرگ بستنی با هرطعمی که دوست دارید پاداش دهید.

رقابت

 

در مسابقات بدن سازی محلی شرکت کنید. تماشای فیزیک عالی روی صحنه یک تجربه بسیار انگیزشی است. دیدن آنهایی که به هدف خود دست پیدا کرده اند به شما کمک می کند تا روی هدفتان متمرکز شوید.

 

شریک آموزش

 

یک شریک آموزشی بسیار با انگیزه پیدا کنید که به شما اجازه ندهد تمرین را تعطیل کنید. اینکه بدانید یک نفر در باشگاه هست  تا بتوانید با تکیه بر او در مسیر هدفتان بمانید، به شما انگیزه می‌دهد.

 

انگیزه, انگیزه, انگیزه!

 

به معنای واقعی کلمه, صدها راه برای ایجاد انگیزه وجود دارد. اما  راه و مسیر درست همیشه این است که: اگر شیوه بدن سازی تبدیل به سبک زندگی شما نشود همیشه سرگرمی باقی خواهد ماند.

شما باید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید. تغییراتی که به شما امکان موفقیت می دهد!

 

منبع رسمی این مقاله وب سایت muscleandstrengthمی باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
تناسب اندام
تناسب اندام زنان
تناسب اندام اقایان
انگیزه
انگیزشی
مقاله انگیزشی
مقاله ورزشی
هدف
ورزش

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط