در حال بارگذاری ...

چگونه خود را به یک مدل فیتنس تبدیل کنیم!

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/04/31
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 87

چگونه خود را به یک مدل فیتنس تبدیل کنیم!

هفت راهنمایی برای کمک به زنان در دستیابی به روحیه رویایی بیاموزید که چگونه تمرین کنید, با انگیزه بمانید و پیشرفت خود را پیگیری کنید.

 

بنابراین شما می­خواهید آن بدن بی روح و لاغر را روی جلد مجلات تناسب اندام و یا در پیج­های اینستاگرام ببینید؟
با آن شانه های گرد, بازوهای پهن, ساق­های کشیده شده و باسن آویزان؟ هدف شما تقویت و یا از دست دادن چربی است؟ ایجاد عضله, کلید تحول در بدنتان است.

 

امیدوارم اکثر ما تا الان بدانیم که زنانی که از بلند کردن وزنه ها سنگین "مردانه" می­شوند فقط یک افسانه است. عضلات به جای اینکه زنان را به "کشتی­کج کاران" بزرگ تبدیل کند, چهره ای لاغر و پرتحرک ایجاد می­کنند.
آنها می­توانند بدن شما را از نرم و ظریف به سفت و محکم تبدیل کنند. کدام زن نمی­خواهد آن را داشته باشد؟

 

با این گفته, ساختن عضلات همیشه به خصوص برای خانم ها کار ساده ای نبوده. اگر واقعاً بخواهید یک هیکل عضلانی و آرامش بخش داشته باشید که دیگران به آن حسادت کنند باید متعهد باشید و در آن سیر طولانی قرار بگیرید. برای کسانی از که در زمینه عضله گرفتن جدی هستند در اینجا برخی از نکات درباره آنچه که من در طول 10 سال تمرین من آموخته ام که به من کمک کرد عضله ای را که امروز دارم را بسازم:

 

بیش از حد از هوازی استفاده نکنید

خانمها معمولاً قلب را مورد توجه تمرین خود قرار می­دهند و برای وزنه ها واقعاً برعكس است, اگر چربی اضافی برای از دست دادن ندارید می­توانید هوازی را به طور کامل از بین ببرید یا آن را فقط در 1-2 تمرین نوع متوسط ​​با شدت زیاد در هفته محدود کنید.

 

·      تغذیهرا بیشتر کنید!

یکی دیگر از اشتباهاتی که زنان هنگام تلاش برای بدست آوردن عضله مرتکب می­شوند  به اندازه کافی غذا نمی­خورند هیچ چیزی جز سالادها در تمام طول روز, این اشتباه است! برای به دست آوردن ماهیچه  باید کالری بیشتری نسبت به آنچه می­سوزانید مصرف کنید.

 

علاوه بر گوشت بدون چربی, مرغ, بوقلمون و تخم مرغ, داشتن یک زوج مکمل از شیک پروتئین و کربوهیدرات یکی از راه های کمک به شما برای رفع نیاز روز مره شما است.

چگونه خود را به یک مدل فیتنس تبدیل کنیم!

·       آب بنوشید

 

گاهی اوقات این تعجب آور است که بسیاری از ورزشکاران که به طور مرتب و منظم باشگاهمی­روند و غذای سالم می­خورند اما با این وجود یک مرحله بسیار مهم در برنامه هایشان را افزایش می­دهند, نوشیدن آب. اول از همه آب به شما کمک می­کند در طول روز نیاز بدنتان برطرف شود که به نوبه خود باعث افزایش قدرت شما در حین تمرینات شود, دوم اینکه آب نقش مهمی در متابولیسم کلی پروتئینی که می­خورید دارد, پس به جای مصرف آب میوه های شکردار یا نوشابه, همیشه بطری آب در دست تان باشد.

 

·       اضافه کردن وزن

خانمها از بیرون رفتن از منطقه تکرار 12-15 نترسید! وقتی شروع کردم به اضافه کردن وزن با تکرارها در محدوده 5-8 زمانی بود که واقعاً شروع به دیدن نتایج کردم. به علاوه, وزن گیری و قوی بودن یک احساس شگفت انگیز است!

 

روی قوی­تر شدن تمرکز کنید و سعی کنید وزن بیشتری به میله اضافه کنید. از بلند کردن سنگین نترسید! ممکن است شما واقعاً از این که چقدر قوی هستید تعجب کنید.

 

·       یک روند تمرینرا پیگیری کنید

من فکر می­کنم این یک جزء مسائل بسیار مهم است که اغلب نادیده گرفته می­شود. به جای این که فقط به باشگاه بروید و کارهای تصادفی یا هر کاری را که آن روز احساس می­کنید درست است انجام دهید، بهتر است با یک برنامه وارد شوید و برنامه ریزی داشته باشید.

 

تمرینات, وزنه­ها, تکرارها و زمان استراحت خود را در بین مجموعه ها رعایت کنید تا هفته به هفته بتوانید بر اساس آن پیشرفت کنید. من دوست دارم هر 4-6 هفته تمرینهایم را قبل از موعد برنامه ریزی کنم و مطمئن باشم که به طور مداوم در حال پیشرفت هستم.

·       استراحت کردن را فراموش نکنید.

 

در حالی که تمرین کردن به­عنوان یک مدل فیتنس می­تواند شدید و سخت باشد به این معنا نیست که باید 24 هفته در باشگاه باشید. بدن شما اگر به طور کامل چند روز در هفته را استراحت کند بهتر جواب می دهد. برای مثال هر روز چند تا از عضلات متفاوت خود را تمرین دهید, می­توانید 5 روز پشت سرهم تمرین کنید و دو روز متوالی استراحت کنید. هر روشی که انتخاب کنید باید چند روز استراحت را داشته باشید تا بدنتان زمانی را برای بازسازی خود داشته باشد.

 

·       با شدت تمرین کنید

بسیاری از خانم ها واقعا نمی­دانند که بلند کردن وزنه با بالاترین شدت (نیرو) به چه معنا است, بنابراین هرگز نتیجه تمرینات وزنه برداری را که واقعاً می توانستند بدست آورند را نخواهند دید. هنگام انجام یک تمرین, باید بسیار متمرکز باشید, نه فقط انجام دادن حرکات.

 

روی عضله ای که کار می­کنید تمرکز کنید, ذهن خود را در آن قرار دهید. حرکت را احساس کنید, تمرکز, نفس کشیدن, در هر تعداد تکرار آن را باید انجام دهید!

 

·       مرحله به مرحله از پیشرفت خود عکس بگیرید

بعضی اوقات سخت است وقتی هر روز به خود نگاه می­کنید بدن شما در حال تغییر است. گرفتن عکس های پیشرفت هر چند ماه یکبار یکی از بهترین روش ها برای دیدن تغییر بدن شما است. وزن و اندازه گیری یکی از راه های دیگر است، اما عکس ها داستان واقعی را بیان می کنند.

 

·       طرز فکر درست داشته باشید

نتایج یک شبه نخواهد آمد و ممکن است مواقعی احساس شود که به هیچ وجه پیشرفت نکرده­اید. سعی کنید دلسرد نشوید, تحول بدنی شما می­تواند سالها طول بکشد, بنابراین دست از کار نکشید.

اگر کارهای درست را به طور مداوم انجام دهید نتایج به دست می­آیند. صبور باشید, به این روند اعتماد کنید و فراموش نکنید که از مسیر هم باید لذت ببرید!

چگونه خود را به یک مدل فیتنس تبدیل کنیم!

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده،  و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب مرتبط را دنبال کنید

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
مربی بدنسازی
coach online
morabi online
مرجع مقالات سلامتی
فیتنس
هیکل
بدن
سیکس پک
مقاله ورزشی
تمرینات مناسب زنان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط