در حال بارگذاری ...

برای سلامتی خود به پا خیزید !

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/04/29
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 291

برای سلامتی خود به پا خیزید !

 

تمرینات ساختاری برای سلامتی مطلوب ضروری است. اما شما همچنین باید سعی کنید در طول روز بیشتر به فکر باشید بایستید و حرکت کنید, به خصوص اگر یک میز کار دارید.
نشستن برای ساعت ها در پایان می­تواند خطر ابتلا به بیماری های جدی مانند بیماری های قلبی, دیابت نوع 2 و برخی سرطان ها را افزایش دهد. در مقابل شما می­توانید خطرات خود را از همه این شرایط به سادگی با ایستادن و حرکت بیشتر کاهش دهید  حتی اگر از قبل ورزش نمی­کردید. دلیل این امر این است که حرکت روزمره در طول روز بر این مزایا می­افزاید.

این نتیجه گیری از یک مطالعه طولانی مدت و طولانی از 123000 بزرگسال میانسال توسط محققان انجمن سرطان آمریکا بود که در ژورنال اپیدمیولوژی آمریکا منتشر شد. زنانی که بیش از همه نشسته بودند ریسک مرگ و میر آنها در طول 14 سال مطالعه 34 درصد بیشتر در مقایسه با افرادی که کمترین نشستن را داشتند بود. برای آقایان این افزایش 17٪ داشت.
هنگامی که ورزش انجام می­دادند  تفاوت حتی واضح تر بود.
بی تحرک ترین زنان که نه حرکت می­کردند و نه زیاد ورزش می­کردند, تقریباً دو برابر بیشتر از کسانی که بیشترین حرکت را داشتند و امکان آن بیشتر بود که در طول مطالعه فوت کنند.
بی­تحرک ترین مردان 50٪ بیشتر از همتایان فعال خود احتمال مرگ داشتند
. به همین ترتیب, مطالعات دیگر به این نتیجه رسیده که حرکت روزمره  مزایایی دارد چه برای بیماری های قلبی, دیابت, سرطان یا کاهش وزن. اکنون به جایی رسیده است که بعضی از پزشکان به بیماران خود توصیه می­کنند که از حالت نشسته استفاده نکنند.

 

چرا نشستن طولانی مدت چنین عواقب سلامتی مضر دارد؟

 

یک توضیح این است که بزرگترین عضلات شما را شل می­کند. وقتی عضلات شل می­شوند  قند (گلوکز) بسیار کمی از خون می­گیرند و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را بالا می­برد. علاوه بر این, آنزیم هایی که چربی های خون (تری گلیسیریدها) را تجزیه می­کنند افت می­کنند و باعث می­شوند سطح کلسترول "خوب" , HDL  نیز سقوط کند. نتیجه آن خطر بیشتر بیماری قلبی است.

در مقابل, حرکت روزمره نه تنها خطر ابتلا به بیماری های عمده را کاهش می­دهد, بلکه به شما در سوزاندن کالری بیشتر نیز کمک می­کند. دکتر جیمز لوین در کلینیک مایو اصطلاح (گرمازدایی فعالیت غیر ورزشی) یا NEAT را برای استفاده از انرژی مورد استفاده در فعالیت های معمولی که شما فکر نمی­کنید آن را مانند ورزش, مانند دویدن, حمل کردن عنوان می­کند. لباس های شسته شده در طبقه بالا, رقص در اطراف خانه با آهنگ مورد علاقه خود, یا حتی ایستادن در حالی که شما با تلفن صحبت می­کنید. در یک مطالعه, او NEAT را در افراد لاغر و چاق اندازه گیری کرد,که همگی مشاغل مشابه داشتند و در طول مطالعه از ورزش کردن محروم بودند. یک تفاوت اساسی بین دو گروه وجود دارد. افراد چاق بیش از همتایان لاغر خود, به طور متوسط ​​دو ساعت و نیم بیشتر در روز می­نشینند. تغییر این رفتار می تواند منجر به سوزاندن بیش از 350 کالری بیشتر در روز شود.

برای سلامتی خود به پا خیزید !

در ادامه برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت زیب اندام ثبت نام کنید وبه بانک اطلاعاتی منحصر به فردی دسترسی پیدا کنید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
morabionline
coach online
تمرین در منزل
ورزش در خانه
سلامتی
ورزش

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط