در حال بارگذاری ...

حقایق درباره تغذیه روغن آووکادو

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/05/12
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 61

کالری, کربوهیدرات و فواید سلامتی روغن آووکادو

حقایق درباره تغذیه روغن آووکادو

بیشترین ارزش غذایی در مواد زیر است:

لبنیات

میوه و سبزیجات

پروتئین ها

آب و نوشیدنی

غلات کامل

تنقلات, خوراک مختصر

در حالی که بسیاری از مصرف کنندگان باهوش آواکادو را به رژیم های غذایی خود اضافه می کنند روغن آووکادو محبوبیت کمی دارد. اما روغن آووکادو یک روغن سالم است که در آشپزخانه کاربردهای بسیاری دارد.
برخی افراد حتی از روغن آووکادو برای مو و برای سلامتی پوست استفاده می کنند.
اضافه کردن این محصول به کارهای روزمره شما چندین مزیت مهم سلامتی و زیبایی را به همراه دارد  به خصوص هنگامی که از آن در آشپزخانه استفاده می کنید آنرا جایگزین چربی ها کرده اید.

ارزش غذایی

اطلاعات تغذیه ای زیر توسط USDA برای یک قاشق غذاخوری روغن آووکادو ارائه شده است.

کالری: 124

چربی: 14 گرم

سدیم: 1 میلی گرم

کربوهیدرات: 0 گرم

فیبر: 0 گرم

شکر: 0 گرم

پروتئین: 0 گرم

چربی های موجود در روغن آووکادو

در روغن آووکادو سه نوع چربی مختلف وجود دارد.

مقدار کمی چربی اشباع در این روغن وجود دارد. چربی های اشباع شده از چربی های سالم کمتر به حساب می آیند زیرا ممکن است در بیماری های قلبی نقش داشته باشند. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند روغن هایی با کمتر از چهار گرم چربی اشباع در هر قاشق غذاخوری انتخاب کنید. روغن آووکادو تقریباً دو گرم چربی اشباع شده در هر قاشق غذاخوری را تأمین می کند.

همچنین هنگام مصرف یک قاشق غذاخوری روغن آووکادو دو گرم چربی اشباع نشده نیز دریافت خواهید کرد. اسیدهای چرب اشباع نشده که به آن نیز PUFAs نیز گفته می شود  تأثیر مثبتی در سیستم قلبی و عروقی دارند ، بنابراین به عنوان چربی های سالم در نظر گرفته می شوند.

بیشتر چربی های موجود در روغن آووکادو چربی اشباع نشده است. چربیهای اشباع نشده در درجه اول از منابع گیاهی تهیه می شوند و معمولاً در دمای اتاق مایع هستند.

به نظر می رسد که چربیهای اشباع نشده اشباع نشده که به آن MUFA نیز گفته می شود, کلسترول HDL یا کلسترول "خوب" شما را افزایش می دهد. کارشناسان بهداشت توصیه می کنند که چربی های سالم کمتری (مانند چربی های اشباع و چربی های ترانس) را جایگزین چربی های اشباع نشده و غیر اشباع کنید. آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی توصیه می کند که بهتر است 15 تا 20 درصد کالری دریافتی شما از اسیدهای چرب اشباع نشده تامین شود.

کربوهیدرات موجود در روغن آووکادو

در روغن آووکادو هیچ کربوهیدرات وجود ندارد. میزان گلیسمی تخمین زده شده روغن آووکادو صفر است.

پروتئین موجود در روغن آووکادو

پروتئین در روغن آووکادو وجود ندارد.

ریز مغذی ها در روغن آووکادو

با توجه به داده های USDA وقتی شما روغن آووکادو مصرف می‌کنید یک دوز مناسبی از ویتامین C به بدن شما می رسد. درحالی که وقتی بقیه روغن ها را مصرف می کنید  ویتامین C و سایر مواد معدنی را دریافت نمی کنید.

همچنین بسیاری از افراد سالم به دلیل داشتن فیبر قابل توجه آووکادو را به رژیم های غذایی خود اضافه می کنند. اما از مصرف سایر روغن ها هیچ فیبری دریافت نخواهید کرد.

فوایدی که روغن آووکادو برای سلامتی دارد

 

از آنجا که روغن آووکادو دارای مقدار زیادی اسید اولئیک دارد هنگام مصرف برای قلب شما ضرری نخواهد داشت. اعتقاد بر این است که اسید اولئیک باعث کاهش کلسترول LDL می شود(که همچنین به عنوان

 

کلسترول "بد" شناخته می شود) که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

 

حتی شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه روغن آووکادو ممکن است در کنترل وزن به شما کمک کند,  اگرچه این تحقیقات بر روی انسان انجام نشده است. یک مطالعه انجام شده بر روی موش ها نشان داد که افزایش مصرف روغن آووکادو باعث افزایش تحمل گلوکز,  مقاومت به انسولین و کاهش وزن بدن می شود و یک مطالعه دیگر  پیشرفتهایی در نشانگرهای متابولیک در موشهایی که روغن آووکادو مصرف می کنند  یافت.

با این وجود اگر تصمیم دارید روغن آووکادو را در رژیم کاهش وزن قرار دهید لازم است به یاد داشته باشید که روغن آووکادو  مانند تمام روغن ها,  چربی دارد. چربی ها درهرگرم 9 کالری دارد درحالی که در هر گرم کربوهیدرات ها و پروتئین 4 کالری وجود دارد. بنابراین حتی اگر روغن آووکادو به عنوان یک چربی سالم در نظر گرفته شود, برای رسیدن و حفظ وزن سالم باید باز هم روغن و میوه را با اعتدال مصرف کنید.

 

سوالات رایج

 

·         روغن آووکادو برای چیست؟

·         برخی از کاربردهای رایج چیست؟

اینها برخی از رایج ترین سوال ها درمورد روغن آووکادو در خارج از بحث آشپزخانه است.

  • روغن آووکادو برای پوست

 روغن آووکادو نسبت به بسیاری از کرم ها و روغن های دیگر بیشتر احتمال مسدود کردن منافذ را دارد. به همین دلیل  برخی از افراد دوست دارند از آن استفاده کنند تا چین و چروک ها به حداقل برسد و باعث لطافت پوست‌شان شود. برخی تجارت کننده های روغن های آووکادو می گویند که ویتامین E موجود در روغن آووکادو به تقویت سلامت پوست کمک می کند. با این حال  براساس داده ها USDA , ویتامین E در روغن آووکادو وجود ندارد.

•        روغن آووکادو برای مو

 برخی از آقایان و خانمها از روغن آووکادو روی موها استفاده می کنند تا شکستگی موها را ازبین ببرد  و ظاهری نرم تر ایجاد کنند. برخی افراد همچنین بر این باورند که هنگامی که روغن آووکادو روی پوست سر استفاده می شود  می تواند رشد مو را تحریک کند. با این حال تحقیقات برای حمایت از این فایده وجود ندارد. اما از آنجا که این محصول عاری از بو نیست و از آنجایی که احتمالاً منافذ پوستی روی پوست سر شما وجود ندارد  افزودن مقداری روغن آووکادو به‌صورت روتین روی موهای‌تان (روی ریشه یا ساقه مو) ممکن است آنها را سالم تر جلوه دهد.

بهترین روش برای نگهداری روغن آووکادو چیست؟

بیشتر روغنها ,

 به ویژه روغنهای با اولئیک زیاد را باید در جای خشک و خنک و دور از معرض نور مستقیم خورشید نگهداری شوند.

نکات آشپزی و آماده سازی

روغن آووکادو نسبت به سایر انواع روغن سالم مانند روغن کانولا یا روغن زیتون یا حتی روغن گلرنگ دارای نقطه فلش بالاتری دارد. نقطه فلاش  دمایی است که در آن روغن شروع به دود کردن می کند. نقطه فلش روغن آووکادو بیش از 500 درجه فارنهایت است. به همین دلیل روغن آووکادو برای پخت و پز با دمای بالا آسان است.

روغن آووکادو همچنین طعم خنثی دارد ، اگرچه بسیاری آن را کره یا آجیل می نامند. اما شما به همان اندازه روغن حاصل از مصرف میوه از آن عطر و طعم نمی گیرید. با این حال  روغن آووکادو در سس سالاد و دستور العمل ها به راحتی قابل استفاده است. همچنین می توانید از روغن در مارینادها ، غوطه وری و سس ها و همچنین برای کباب کردن, سس و یا برای غذاهای سرخ شده استفاده کنید. شما حتی می توانید از آن در قابلمه برای جلوگیری از چسبیدن مواد غذایی استفاده کنید.

 

آلرژی و فعل و انفعالات

 

آووکادو در نوزادان, کودکان و بزرگسالان امکان دارد آلرژی زا باشد. اگر حساسیت به آووکادو دارید  باید در مصرف روغن آووکادو احتیاط کنید. این روغن از گوشت میوه (نه دانه ها یا پوست) تولید می شود. البته آلرژی به گوشت آووکادو شایع نیست.

کارشناسان آکادمی آلرژی, آسم و ایمونولوژی آمریکا نیز اظهار دارند که "آووکادو واکنش متقابل گسترده ای با بسیاری از غذاهای دیگر دارد." بنابراین اگر به مواد غذایی دیگری مانند موز یا کیوی حساسیت دارید  در صورت واکنش به آووکادو یا روغن آووکادو می توانید آزمایش کنید. آنها خاطرنشان می كنند كه افراد مبتلا به حساسیت به آووكادو نیز ممكن است حساسیت به لاتكس داشته باشند.

علاوه بر این کالج آمریکایی آلرژی, آسم و ایمونولوژی توضیح می دهد که ممکن است در افرادی که آووکادو حساسیت دارند  بیماری به نام "سندرم آلرژی دهان" داشته باشند. آنها می گویند خارش دهان ممکن است بعد از مصرف غذا ایجاد شود اما علائمی مانند کهیر, مشکل تنفس یا آنافیلاکسی نادر است زیرا آنزیم ها در دستگاه گوارش شما قبل از اینکه بدن شما قادر به جذب آنها باشد آن را تجزیه می کند.

اگر گمان می کنید حساسیت به آووکادو یا روغن آووکادو دارید به ارائه دهنده خدمات درمانی خود مراجعه کنید زیرا آزمایش های بسیاری برای تشخیص این بیماری موجود است.

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت verywellfitمی باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
online coach
zibandam
روغن آووکادو
آووکادو
ارزش غذایی
روغن آووکادو برای مو
مو
چربی
کلسترول

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط