در حال بارگذاری ...

راهنمای کامل برای پیدا کردن یک شریک تمرینی

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/03
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 170

راهنمای کامل برای پیدا کردن یک شریک تمرینی

تمرین و تلاش انفرادی در سالن بدنسازی می تواند به نوعی یک عقب افتادگی باشد ، به خصوص حتی در زندگی خارج از سالن ورزشی ، برای اینکه اتفاقی را با موفقیت پشت سر بگذارید. شریک و همراهی را برای خود انتخاب کنید و دستاوردهای جدی کسب کنید!

وزنه بلند کردن به تنهایی فواید بسیار خوبی دارد.

هنگام بلند کردن انفرادی ، شما کنترل کاملی در انتخاب برنامه ، بار ، تغییر ورزش ، زمان شروع و غیره دارید.

چگونه یک شریک تمرینی خوب پیدا کنیم؟

آموزش به تنهایی فرصتی را برای شما فراهم می کند که "نهایت بهره وری" را از هر جلسه به دست بیاورید و عمیقاً روی هر حرکت و فیبر عضلانی متمرکز شوید بدون اینکه حواس پرتی از تعامل انسان باشد.

در طول جلسه هیچ جایگزینی برای ورود به این نوع منطقه وجود ندارد.

ایجاد و یافتن محیط روانی مناسب برای بلند کردن وزنه به صورت مداوم کار سختی است برای زندگی هر یک از افراد سختی ها وانحراف هایی وجود دارد و ما اجازه می دهیم این حواس پرتی ها به صورت عدم تمرکز و شدت آسیب های روحی در سالن بدنسازی ظاهر شود.

در حالی که هیچ مانعی در زندگی وجود ندارد و روشهای زیادی برای رهایی از ورزش در سالن بدنسازی وجود دارد ، یک روش می تواند به شما کمک کند بدون توجه به وضعیت روحی فعلی خود ، از آموزش خود نهایت استفاده را ببرید:

آموزش با یک شریک محکم و مقاوم.

چگونه آموزش با یک شریک تمرین ، مفید است

این تئوری که انگیزه ، عملکرد و پیروی از ورزش ، با شریکی در سطح آمادگی برابر و یا برتر افزایش می یابد چیز جدیدی نیست و به خوبی مستند شده است. در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی The Annals of Behaviary Medicine1 منتشر شده است ، انگیزه ورزش با استفاده از 3 گروه جداگانه بر روی ورزش دوچرخه سواری و دوچرخه سواران در طول 6 جلسه جداگانه انجام شد.

به هر گروه آموزش داده شد تا زمانی که می توانند با حداکثر درصد HR ، دوچرخه سوار شوند. گروه اول به تنهایی سوار شدند ، گروه دوم یک شریک و همراه ورزشی داشتند و گروه سوم در شرایط بهتر (درک شده) یک شریک ورزشی داشتند(شریکشان به خوبی آنها را درک می کرد).

گروه 1 به طور متوسط ​​10 دقیقه دوچرخه سواری کرد ، گروه 2 به مدت 19 دقیقه دو چرخه سواری کردند و گروه 3 به مدت 21 دقیقه دوچرخه سواری کردند و گروه 3 بیش از دو برابر حجم تمرین داشتند، صرفاً به این دلیل که سعی داشتند بیشتر در کنار هم رزمان خود باشند.

برای همه ورزشکارانی که نمی توانند این پدیده را در اتاق وزنه اعمال کنند ، به آخرین باری که دیدید پسری دمبل های 100 پوندی را 10 بار در یک ست رو ی تخته پرس بالا می برد فکر کنید، اگر برای ست های خود شما بود با 5 بار در ست خوشحال بودید؟ 8 بار ؟ اصلا.!

شانس شما متوقف نشده است تا زمانی که شما یا از آن حالت سکون خارج شوید یا آن 10 تکرار را به دست بیاورید فرصت باقی است. حال فکر کنید اگر در هر راه برای هر بار آموزش ، از این طریق به چالش کشیده شدید ، پس بیشتر از این وقت را تلف نکنید و چاره ای مناسب بیندیشید.

یک شریک عالی و مناسب برای روزهایی که 100% نیستید بسیار مفید است و بیشتر از ارائه ی یک رابطه ی دوستانه برای شما کمک کننده است. و شما دوست دارید در آن روزها شخصی شما را انتخاب کند. شاید شما شب قبل از یک جلسه تمرینی اصلا نخوابید و شریک ورزشی تان با 10 ساعت خواب خوب، تازه وارد ورزشگاه می شود و این سطح از انرژی بالای او می تواند شمارا هم در سطح انرژی بالاتری قرار دهد.

در ابتدای آن جلسه ، ممکن است به سختی خود را برای ادامه دادن در باشگاه نگه بدارید، اما در نهایت می خواهید فشار تمرینات را برای مطابقت با سطح انرژی و قدرت شریکتان افزایش دهید و تمام سعی خود را می کنید حتی اگر به میزان کافی نتوانید به سطح قدرتی لازم برسید، مطمئن باشید اگر تنها بودید نتیجه ای که به دست می آوردید بسیار از این حالت دورتر بود.

این امر مسئولیت پذیری من را به همراه دارد ، این واقعیت که شما در حال ملاقات با یک شخص وزنه بردار هستید که برای نشان دادن تمام توانایی خود و انجام تمرینات خیلی سخت ، روی شما حساب می کند ، اطمینان می دهد که کمتر احتمال دارد شما به کار های بی ارزش دیگر اهمیت بدهید و تمام تمرکز خود را بر روی مسئولیت پذیری در قبال انتظاری که از شما می رود قرار می دهید.

شریک تمرینی

در بیان ساده تر در رفتن به سالن های بدنسازی و ایجاد روزهایی که "آن را احساس نمی کنید" و فکر می کنید دست نیافتنی اند را با تحمل سنگینی بیشتر بر روی میله ، و سپری شدن مدت زمان بیشتر برای مرحله مرحله جلو رفتن به یک نتیجه ی ملموس برسانید.

جستجوی یک برادر در آهن

انتخاب شریک برای زندگی ورزشی آسان نیست. این امر بسیار خوب خواهد بود اگر به راحتی با دوست خود تماس بگیرید تا در ورزشگاه او را ملاقات کنید و چند ماه بعد با کارت های IFBB Pro به آرنولد کلاسیک بروید ، اما این روش به این ترتیب کار نمی کند.

شما به دنبال کسی هستید که از نظر اخلاق کاری و قدرت ، در کنار شما باشد.
لازم نیست که کپی از یکدیگر باشید ، اما اگر در هر یک از این دو از یکدیگر فاصله داشته باشید (اخلاق-قدرت) ، انگیزه های شما یکسان نیست.

اگر 135 پوند وزنه را در هربار بالا می برید و وزنه ی دوست وزنه بردار شما 400 پوندی است ، دیدن او در حال وزنه برداری می تواند دلگرم کننده تر از ایجاد انگیزه باشد ، حتی ممکن است باعث شود شما حوله را پرتاب کنید و روزی آن را صدا کنید و در واقع برای رسیدن به میزان وزنه ای که او بلند می کند تمام تلاش خود را به کار بگیرید. اگر نقشها معکوس شوند ، ممکن است وزنه بردار قوی تر به پیشرفت خود ادامه ندهد تا یا از دلسردی از شریک زندگی ورزشی خودش، خودداری کند یا به دلیل این که احساس می کند واقعاً نیازی به آن ندارد.

دمبل برای تقویت شانه با یک شریک ورزشی

در پایان ، ما تمایل به جذب افراد اطراف خود داریم ، شروع کردن در سطوح مشابه قدرت یک فرمول پیروز است.

هنگامی که شخصی را پیدا کردید که شرایط و اصول اخلاقی کار را برای شما برآورده کند ، چند ویژگی دیگر وجود دارد که یک شریک آموزشی را موثرتر می کند:

کسی که اهمیت می دهد: دقیقاً مانند هر رابطه ، باید رفتاری متقابل داشته باشد. اگر در طول مجموعه تمرینات خود با او در تماس بودید و در تمامی مراحل او را یاری کرده اید ، باید همین کار را برای شما انجام دهد و پشتیبان و مشوقی بسیار تاثیر گذار باشد. کسی که برای این کار اهمیت بالایی قائل باشد به وزنه برداری شما و پیشرفت شما توجه می کند و تمام فاکتورهای لازم برای موفقیت شما را در نظر می گیرد.

یک مربی که فراتر از مربی نیست : در طول یک مجموعه چالش برانگیز ، یکی از اولین مواردی که باید پیش برود ، فرم بلند کردن وزنه است. شریکی که بتواند آن را به خوبی برای شما فراهم کند و روش مناسبی برای بازگرداندن شما در مسیر خود داشته باشد ، ارزشمند است. با این حال ، باید از شریکی که فرض می کند فریاد زدن آنها به شما انگیزه می دهد تا عملکرد بهتری داشته باشید ، سریع دور شد.

اهداف نیمه مشابه: در حالی که هدف شریک آموزشی شما لزوماً با شما یکسان نیست ، حداقل باید در یک گروه کلی فکری قرار بگیرد ، اگر شما یک ورزشکار سه گانه هستید و شریک زندگی تان بدنساز قدرتی است ، مشکلاتی به وجود می آید. برای اکثر علاقه مندان به تناسب اندام ، یک هدف نیمه مشابه کار خواهد کرد.

اگر شریک زندگی شما می خواهد قوی تر شود و شما می خواهید بزرگتر شوید ، هر دوی شما بدون توجه به برنامه ای خاص ، مزایای افزایش تمرکز و شدت را مشاهده خواهید کرد. به خطر انداختن و صرف وقت در برنامه های قدرت و هیپرتروفی هر دو طرف ، در طولانی مدت به نفع آن ها خواهند بود. اگر یکی از شما در حال آمادگی برای مسابقه در صحنه یا روی سکو است ، همه ی شرط ها منتفی است ، شخص دیگری را پیدا کنید یا به تنهایی بروید.

نگرش مثبت: در این نمی توان زیاده روی کرد. یک شریک آموزشی با کیفیت و عالی باید منفی بودن را در این کار کنار بگذارد.
کسی که دائماً از آموزش (یا زندگی به طور کلی) شکایت می کند ، کسی نیست که شما در شرایطی که به اندازه کافی استرس زا باشد ، بخواهید در کنار او به تمرین ادامه دهید.

هیچ چیز نمایانگرتر از نشان دادن تمرینات پایه ای در روز نیست و شریک زندگی شما از این که چقدر از تمرینات پایه ای متنفر هست شکایت دارد.
صبر کنید، این دید منفی از بین می رود، اگر می خواهید پیشرفت کنید، خود را با آن درگیر نکنید.

بسته شدن

چگونگی داشتن شریک تمرینی

در حالی که کلیشه ، گفته ی قدیمی "آهن، آهن را تیز می کند" را نمی توان در جایی بهتر از اتاق وزنه مشاهده کرد.

نمی توانم بشمارم که چه تعداد تکرار در هر ست را بدون شریک آموزشی خود از دست داده ام ، به خصوص در حرکات ترکیبی ، هنگام عواقب ناگوار در صورت عدم وجود وزنه بردار ماهری که کنترل اوضاع را در دست داشته باشد.

کلام آخر:

برای موفق شدن به تنهایی، ممکن است با کاهش انگیزه روبرو شوید، پس منبعی از انرژی های مثبت و توانگر را در کنار خود قرار دهید.

مترجم و ویراستار: تیم محتوا سازی زیب اندام

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
coach online
coach
zibandam
ورزش
شریک تمرینی
شریک ورزشی
مقاله ورزشی
دمبل
هالتر
سالن بدنسازی
برنامه ورزشی
حریف تمرینی
اهنمای کامل برای پیدا کردن یک شریک تمرینی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط