در حال بارگذاری ...

رژیم غذایی به گروه خونی برمی­گردد یا نه؟؟!!

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/05/10
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 125

رژیم غذایی به گروه خونی برمی­گردد

 

رژیم غذایی در سال 1996 رونمایی شد، که به شما می­ گوید که چه مواد غذایی برای گروه خونی شما بهتر عمل می­ کنند. متخصصان تغذیه می­ گویند به سادگی غذای سالم بخورید و تغییرات سبک زندگی را اتخاذ کنید.

 

چه می­ شود اگر اطلاعات به سادگی به عنوان گروه خونی یک فرد دقیقاً مشخص کند که چه مواد غذایی با بدن منحصر به فرد خود بهتر کار می­کنند؟

این دقیقاً همان کاری است که رژیم گروه خون قول می­دهد انجام دهد. این رژیم که ابتدا در سال 1996 توسط دکتر پیتر دی آدامو، پزشک طبیعی انجام شد, در هفته های اخیر در رسانه های اجتماعی شتاب گرفته است.

در حالی که فرضیه رژیم جالب توجه است، دو متخصص تغذیه که با Healthline مصاحبه کرده­اند می­گویند پشتوانه علمی کافی برای تأیید رژیم غذایی که  به نوع خون بستگی دارد وجود ندارد.

لیز ویناندی، متخصص تغذیه مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو، به Healthline گفت: «علمی برای پشتیبانی از آن وجود ندارد, در بررسی گروه خونی به نظر نرسیده است.» وی گفت: «نگاه کردن به نوع خونی شخص, به طور حتم چیزی راجع به شخص به ما می­گوید, اما آیا باید غذاهایی را که می­خورد دیکته کند؟ البته که نه»

رژیم گروه خون ادعا می­کند که گروه خونی می­تواند تعیین کند که کدام مواد غذایی با بدن فرد سازگاری دارد و بهتر عمل می­کنند.

به عنوان مثال، گفته می­شود کسانی که گروه خونی O دارند با رژیم غذایی گیاهی عمدتا گیاهی همراه با گوشت بدون چربی، گندم و لبنیات بهترین عملکرد را دارند. برای کسانی که گروه خونی A دارند، رژیم غذایی کربوهیدرات و قطع گوشت را توصیه می­کند.

رژیم غذایی به گروه خونی برمی­گردد

گفته می شود که گروه خونی B و AB  با یک رژیم غذایی متعادل از همه چیز سازگاری دارند. متخصص تغذیه کریستین کرکپاتریک, مدیر خدمات تغذیه سلامتی در موسسه سلامتی کلینیک Cleveland , به Healthline  
گفت که بسیاری از غذاهای توصیه شده در رژیم غذایی گروه خونی سالم هستند، اما شواهد علمی کافی برای پشتیبانی از این موارد وجود ندارد. توصیه ولی به مشتری ها این است:
اگر رژیم خاصی از گروه خونی نیز داشته باشند, یک رژیم غذایی کامل باشد که شامل سبزیجات، پروتئین های بدون چربی, چربی های سالم باشد، پس از آن به طور کامل پیروی کنید. کرک پاتریک گفت. « اگر رژیم خاصی برای گروه خونی شما وجود دارد که گروه های غذایی را قطع کرده و یا غذاهای خاصی را خریداری کنید، مانند هر رژیم غذایی، احتمالاً بهترین روش از یک عامل پایداری نیست.»

وی خاطرنشان كرد: «تمام غذاهایی كه سالم نشان داده شده اند، شواهدی برای حمایت از آنها وجود ندارد.»

 

آیا خون اهمیت دارد؟

آزمایش خون یک ابزار مهم تشخیصی در زمینه پزشکی است.

این می­تواند یک عکس فوری مفید از سلامت کلی فرد در اختیار متخصصان بهداشت قرار دهد. «من قطعاً به کار خون نگاه می­کنم, به ویژه به دنبال کمبود ویتامین و مواد معدنی هستم، علاوه بر این که می­بینم کلیه ها و کبد به چه خوبی کار می­کنند, بنابراین من همیشه نگاهی می­اندازم تا ارزیابی کنم کدام جهت باید برم و نیازهای غذاییم چیست.»

اگرچه شواهد علمی کافی برای تأیید رژیم غذایی گروه خونی وجود ندارد، هنوز هم رابطه بین گروه خون و سلامت کلی ناشناخته است.

کرک پاتریک به مطالعه ای اشاره می­کند که ارتباط بین برخی از گروه های خونی و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و همچنین حملات قلبی را نشان می­دهد.

 

او همچنین خاطرنشان می­کند که وی در زمینه متخصصان تغذیه یا ژنوتیپ هایی که در رژیم غذایی تأثیر می گذارند، متخصص شده است.

کرک پاتریک گفت: «من هنوز اعتقاد ندارم که باید انتخاب های غذایی خود را بر اساس گروه خونی خود تنظیم کنیم» وی گفت: «این همیشه یک رویکرد عامه پسند خواهد بود، اما من مطمئن نیستم که این علم با اشتیاق روبرو شده است. من می­دانم که با این مطالعات جدید که نشان دهنده حمله قلبی و خطر دیابت هستند,   

 می­تواند محبوبیت را نیز افزایش دهد, اما هیچ فاکتور غذایی در این مطالعات ذکر نشده است. »

رژیم غذایی به گروه خونی برمی­گردد

به سراغ انتخاب سبک زندگی بروید

هر دو متخصص تغذیه مصاحبه شده توسط Healthline خاطرنشان كردند كه رژیم غذایی گروه خونی حاوی بسیاری از غذاها - به ویژه میوه و سبزیجات و گوشت بدون چربی - برای سلامتی كلی فرد مفید هستند.

اما همانطور که هر متخصص تغذیه به شما خواهد گفت، مهم این است که رژیم های غذایی معنی دار انتخاب کنید و آنها را ادامه دهید - این نیست که برای چند هفته رژیم کراش پیروی کنید و دوباره برگردید.

وقتی در مورد کاهش وزن صحبت می­کنید، رژیم غذایی مؤثر نیست. آنچه کار می­کند یک تغییر سبک زندگی است. معمولاً مردم به رژیم مدیترانه ای باز می­گردند یا تغییراتی در آن ایجاد می­کنند. در ایالات متحده، رژیم های مدیترانه ای زیادی دیده ایم، اما ما رژیم غذاییو DASH و رژیم های غذایی زیادی برای متوقف کردن فشار خون بالارا نیز داریم - آنها واقعاً بسیار شبیه هم هستند. »

بسیاری از غذاهای موجود در رژیم غذایی گروه خونی نیز بخشی از دو رژیم غذایی سالم است که ذکر شده است، اما تجزیه و تحلیل چیزهایی که توسط گروه خونی انجام می­شود، واقعاً منطقی نیست.

ما به دنبال آنچه برای سلامتی انسان مفید است هستیم و این صرف نظر از نوع خون یا ساختار استخوان است. همه ما یک گونه هستیم، انسان ها همه یک گونه هستند و در واقع، ما اصول اولیه رژیم غذایی سالم را برای کل گونه های خود می­شناسیم. بیشتر غذاهای کامل گیاهی هستند.

نوشته شده توسط دن گری - بروزرسانی شده در آوریل

 

https://www.healthline.com/

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
خون
رژیم غذایی
رژیم غذایی برای کاهش وزن
گروه خونی
میوه
سبزیجات
سلامتی
مرج
آزمایش خون

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط