در حال بارگذاری ...

CarnoSyn بتا آلانین نیروگاهی در عرصه ورزش مکمل است

دسته بندی:
نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/04/14
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 179

CarnoSyn بتا آلانین نیروگاهی در عرصه ورزش مکمل است

کارنوسین (CarnoSyn) بتاآلانین مکمل و نیروگاهی قدرتمند در عرصه ی ورزش است و اثبات شده است که  به شما کمک می­کند تا به تمرینات خود سرعت ببخشید, سخت تر و مقاوم تر شوید, چرخه ی تمرینی طولانی تری داشته باشید و از ظرفیت بالا بردن وزنه حداکثری برخوردار شوید، و در واقع می تواند عملکرد ورزشی شما را به ارتفاعات جدید ببرد و نتایج شما را در یک نمودار صعودی قرار دهد.

کارنوسین یک نوع آنتی اکسیدان طبیعی است که از دو اسید آمینه تشکیل شده است. یکی از کارکردهای مهم این ماده در بدن، ردیابی رادیکال های آزاد است. این ماده علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی فراوان, گفته می شود که به عنوان یک «بافر فیزیولوژیکی» نقش مهمی نیز در تنظیم آنزیم ها و کلسیم در بدن دارد.

بتا آلانین یک اسید آمینه غیر ضروری است که در تشکیل کارنوسین پیشرو است. تحقیقات نشان داده اند که مکمل بتا آلانین غلظت کارنوسین را در ماهیچه های اسکلتی از 20 تا 80 درصد افزایش می­دهد. با توجه به بررسی منتشر شده در سال 2010 ، مکمل بتا آلانین باعث افزایش محتوای کارنوسین ماهیچه ها و در نتیجه ظرفیت کلی بافر ماهیچه ای می­شود. با این وجود می تواند باعث بهبود عملکرد بدن در هنگام ورزش کردن شود.

بتا آلانین به عنوان اسید آمینه غیرضروری بعضا به آن یک اسید آمینه طبیعی نیزگفته می­شود. این ماده در کبد شما تولید می­شود و از طریق منابع پروتئین رژیم غذایی مانند مرغ, گوشت قرمز و ماهی به دست می­آید.

مطالعات نشان داده اند که بتا آلانین کارنوسین که یک ماده اختراع شده است, با خنثی کردن ساخت یون های هیدروژن اضافی, به دلیل افزایش اسید لاکتیک, قدرت استقامت عضلات را بهبود می­بخشد.  اسید لاکتیک باعث می شود که pH عضلات کاهش یابد و اسیدی تر شوند. در حین تمرین با شدت زیاد, اسید لاکتیک احساس سوزش ایجاد می کند که منجر به از دست رفتن قدرت و در نهایت باعث خستگی ماهیچه ها می­شود.

بتاآلانین به اسید آمینه L- هیستیدین متصل می­شود و منجر به سنتز دی کارپتین دی پپتید می­شود. گرچه کارنوسین در فیبرهای عضلانی نوع 1 و نوع 2 یافت می­شود, اما در الیاف نوع 2 شیوع بیشتری دارد, نوعی که در درجه اول در تمرینات با شدت زیاد مورد استفاده قرار می­گیرد.

در حین ورزش با شدت زیاد, کمبود اکسیژن در ماهیچه ها منجر به ترشح اسید لاکتیک می­شود. این اسید از یون های لاکتات و هیدروژن جدا می شود. کارنوسین به عنوان یک بافر یون هیدروژن عمل می­کند, ضد اسید لاکتیک  بوده و شروع خستگی ماهیچه ها را خنثی می­کند ، که باعث می شود عملکرد ورزشی شما از طریق بیشتر شدن  زمان خستگی، افزایش یابد. بنابراین, هر چه کارنوسین ماهیچه ای بیشتری داشته باشید, عملکرد تمرینی شما بهتر خواهد بود.

برای به حداکثر رساندن کارآیی  کارنوسین بتاآلانین, دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

CarnoSyn بتا آلانین نیروگاهی در عرصه ورزش مکمل است

1. استفاده ازکارنوسین بتا آلانین ، نه بتا آلانین عمومی

بتا آلانین عمومی یک ماده محبوب برای قبل از تمرین است. شانس شما در این است که آن را در برخی موارد برای عملکرد بهتربه دست آورده باشید. تولید کنندگان بتا آلانین عمومی را دوست دارند زیرا دستیابی به آن ها ارزانتر از کارنوسین است, اما فقط به این دلیل که تمرین قبلی شما حاوی بتا آلانین عمومی است لزوماً به معنای این نیست که در دوره های تمرینی تان به شما کمک می­کند. این امر به این دلیل است که بتا آلانین عمومی به دلیل خلوص آن از تحقیقات علمی پشتیبانی نمی­کند یا به وسیله آزمایشات بالینی شخص ثالث کاراییشان در عملکرد های ورزشی به طور رسمی تأیید نشده است.

جالب است بدانید که با بیش از 55 مطالعه بالینی درکارنامه خود و 20 مورد منتشر شده در مجله های مربوط، تنها کارنوسین بتاآلانین است که از نظر علمی برای تقویت عملکرد ورزشکار اثبات شده است و بر روی طیف گسترده ای از ورزشکاران و روشهای آموزشی از جمله دو سرعتی, دوچرخه سواری, قایقرانی و وزنه برداری آزمایش شده است. مطالعات نشان داده اند که کارنوسین به افزایش قدرت ، بهینه سازی بازیابی تمرین, تقویت تمرکز ذهنی و بهبود استقامت کمک می کند.

2. دوز بتا آلانین مطابق با نظریات علمی غالب

بتا آلانین می تواند عملکرد تمرین شما را بالا ببرد ، اما اگر حد و اندازه ی مصرف آن ها را نمی دانید، این مورد در بسیاری از فرمول های لازم برای قبل از تمرین وجود دارد. این تحقیقات نشان می دهد که برای به دست آوردن مزایای ارگوژنیک )((ergogenic مانند ساختن عضلات بیشتر و بهبود ظرفیت ورزش, باید  بیش از28 روز حداقل2تا3 گرم در روز بارگیری کنید. برای مثال برای دستیابی به نتایجی از جمله: ایجاد توده ی عضلانی بیشتر و بهبود ظرفیت ورزش.

در این مورد ، هرچه  بیشتر باشد بهتر است. اگر دوز را دو برابر کنید ، و میزان مصرف روزانه خود را از 3.2 گرم به 6.4 گرم افزایش دهید, عملکرد شما می­تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد. دوز بالاتر باعث افزایش حافظه ی نگهدارنده کارنوسین ماهیچه ها می­شود و این امر باعث تقویت تحمل و استقامت, تأخیر در خستگی عضلات و به اوج رسیدن و افزایش عملکرد می­شود.

3. از محصولاتی که بتا آلانین را در یک ترکیب اختصاصی قرار می­دهند خودداری کنید

این با نکته قبلی ارتباط دارد. زمانی که شما از بتا آلانین به عنوان آنچه مخلوط اختصاصی نامیده می­شود استفاده می­کنید نمی­دانید که آنچه می­خورید چه مقدار بتا آلانین را به شما می­رساند و اینکه آیا دوز مناسب را برای شما فراهم می­کندیا خیر. چنین مخلوطی فقط مقدار ترکیبی از تمام مواد تشکیل دهنده ی مورد استفاده در مخلوط را ذکر می­کند. و اینکه هر کدام از ماده هایی که در این مخلوط وجود دارد در چه مقدار یا دوزی وجود دارند را به طور دقیق ذکر نکرده است. استفاده از بتاآلانین به عنوان یک ماده واحد باعث می شود که دوز بالینی مؤثر را دریافت کنید و بهتر است که ازمصرف محصولات مخلوط اجتناب کنید.

4- ترکیب کردن کارنوسین بتا آلانین با سایر مواد لازم اثبات شده برای عملکرد بیشتر

از آنجا که این ماده یک ماده ی مستقل و بدون طعم است, کارنوسین بتا آلانین به راحتی با سایر محصولات  مخلوط وترکیب می­شود. اگر به سوخت و ساز بزرگتری و شدیدتری احتیاج دارید و قدرت بیشتری می­خواهید  آن را با سیترولین مالات خالص و بدون طعم مخلوط کنید. نیاز به بهبودی سریعتر دارید؟ چند پیمانه اسید آمینه زنجیره ای شاخه دار را به ترکیب مورد استفاده خود اضافه کنید.

یکی دیگر از مکمل های قدرتمند که به طور گسترده مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته است و به افزایش قدرت واستحکام شما کمک می­کند, کراتین است. در حقیقت, تحقیقات نشان می­دهد که کراتین که با بتا آلانین ترکیب می­شود, قدرت و استقامت بدن را بهبود می بخشد و باعث افزایش قابل توجه قدرت در مقایسه با زمانی که کراتین به تنهایی استفاده می شود خواهد شد.

در مطالعه‌ای که در مجله ی بین المللی تغذیه ورزشی و ورزش متابولیسمی منتشر شده است ، محققان به بررسی اثرات کراتین و کراتین به علاوه بتاآلانین بر قدرت, استقامت, ترکیب بدنی و تغییرات غدد درون ریز در بازیکنان فوتبال دانشگاهی در طی یک برنامه مقاومتی 10 هفته ای که این بازیکنان مورد بررسی قرار گرفتند, پرداختند. در این  برنامه آموزشی سی و سه فرد مذکر به طور تصادفی در معرض دریافت هر نوع تسکین دهنده(دارونما)، کراتین یا کراتین به علاوه بتاآلانین قرار گرفتند. در طول هر جلسه آزمایش ، افراد از نظر استحکام (حداکثر پرس سینه و اسکوات) ، قدرت (تست قدرت بی هوازی و آزمایش 20 پرش) و ترکیب بدنی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

به نظر می­رسد مکمل های کراتین به علاوه بتاآلانین بیشترین تأثیر را روی ترکیبات بدنی و میزان چربی بدن دارند. برای دستیابی به نتایج بهتر, ترکیب و مخلوط کارنوسین بتا آلانین را با Kre-Alkalyn در نظر بگیرید. شما دستاوردهای بهتری را حتی تحت شرایطی بدون عوارض جانبی خفیف (احتباس آب ، نفخ) که گاه با مونو هیدرات معمولی همراه است, کسب خواهید کرد.

(Kre-Alkalyn : مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که این ماده مکمل کراتین و فسفوکراتین عضلات را تقریباً 15-40٪ افزایش می­دهد, ظرفیت ورزش بی هوازی را افزایش می­دهد و همچنین حجم تمرین را افزایش می­دهد که منجر به کسب استقامت بیشتر, قدرت و توده عضلانی می­شود.)

CarnoSyn بتا آلانین نیروگاهی در عرصه ورزش مکمل است

کلام آخر:

با شناخت ساز و کار بدن خود قدم های سنجیده تری در جهت تناسب اندام و افزایش قدرت عضلانی خویش برداریم.

 

 

مترجم و ویراستار:

تیم محتواسازی زیب اندام

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
برنامه ورزشی
برنامه غذایی
coach online
zibandam
مقاله ورزشی
مکمل غذایی
مکمل
مکمل بدنسازی
بدنساز
بدنسازی
رژیم

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط