در حال بارگذاری ...

باخوردن شکلات می توانیم عضله بدست بیاریم؟

دسته بندی:
نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/03/24
مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه
تعداد بازدید : 199

آیا شکلات می تواند تقویت کننده مورد نیاز شما برای دستیابی به منفعتی جدید باشد؟ درباره فواید شکلات و چگونگی استفاده از آن در تقویت رشد عضلات بیشتر بدانید!

بیا با آن روبرو شویم؛ غذاهای بسیارعالی و خوش طعمی در جهان وجود دارد که با وجود آنها حفظ رژیم غذایی دشوار است.

230a7fcf.jpg

برای بسیاری از افراد ، غذای خوب یکی از بهترین چیزهای زندگی است و شکلات یکی از این غذاها است.

این قابل درک است که برای بسیاری از مردم فیت بودن(خوش اندام بودن) مشکل است .

 

بعضی از افراد برای کاهش چربی بدن به دوره هایی از رژیم های غذایی سالم متوسل می­شوند اما در پایان ، به جایی می­رسند که به دلیل هوس دوباره شروع به غذا خوردن می­کنند.

 

با این حال ، آیا می دانستید که شکلات تیره  خاصیت د رمانی دارد که می تواند در عین حال به شما در ماندگاری بدنتان کمک کند؟ این یه چیز باور نکردنی اما واقعی است!!

 

بنابراین چگونه چنین چیز درمانی مانند شکلات می تواند چنین تأثیرات جسمی قابل توجهی داشته باشد؟

 

قدرت یا Epicatechin

بیشتر جادوی شکلات تیره متکی به اپیکاتچین است, یکی از مواد شیمیایی طبیعی است که در دانه های کاکائو به نام فلاوانول یافت می­شود. فلاوانول ها ترکیباتی هستند که باعث بهبود سلامتی و عملکردتان می­شوند. شکلات تیره تر ، کمتر فرآوری شده, خالص تر و غلظت بیشتری از فلاوانول ها در داخل آن است.

 

 

این بدان معناست که فواید سلامتی شکلات تیره به شکلات شیر ​​و انواع شکلات سبک تر مشابه آن که در عوض فقط قند زیادی دارند ، نمی­شود.

 

خوردن شکلات تیره(dark chocolate) فواید زیادی دارد !!

Epicatechin به دلیل پیامدهای پزشکی در مطالعات اخیر موضوع داغ و مورد بررسی بوده است.   Epicatechin برای مبتدیان ، آنتی اکسیدان قدرتمندی است. برخی از مطالعات نشان می دهد که می تواند خطر سکته مغزی ، سرطان و برخی از بیماریهای متابولیکی مانند دیابت را کاهش دهد.

 

یک محقق از دانشکده پزشکی هاروارد دریافت که سرخپوستان کونا از مکانی در پاناما که رژیم های غذایی آنها شامل نوشیدنی های است که کاکائو زیادی دارد, دارای قلب های سالم تری هستند.

 

شکلات تیره و کاکائو جزو غنی ترین منابع فلاوانول و اپیکاتچین هستند ، اما به عنوان مکمل نیز در دسترس هستند. در مورد این که چگونه آنها باعث بهرمندی ازسلامت می­شوند اینجا ذکر شده است:

19fe038b.jpg

افزایش جریان خون و تولید نیترات اٌکسید

تمرینات طولانی مدت رسما برای همه مناسب نیست. با این وجود ، همه ما برای سالم ماندن به برخی از فعالیتها نیاز داریم.

 

اپیکاتچین تحریک عروق

گشاد شدن رگ های خونی منجر به بهترشدن جریان خون, گردش خون, کاهش فشار خون و عملکرد ورزشی بهتر می­شود. بنابراین وقتی که شکلات تیره را در برنامه غذایی خود می­گنجانید, می توانید از جلسات تمرین خود بیشترین بهره را ببرید.

 

فلاوانول ها همچنین با مهار آنزیم هایی که آنها را تجزیه می­کنند ، سطح نیتریک اکسید شما را بالا می­برند.

یکی دیگر از حکایات جالب که ممکن است برای همه مفید باشد این است که نحوه افزایش فلاونول های کاکائو جریان خون شبیه به یکی از محبوب ترین داروهای جهان ، ویاگرا است. به عبارت دیگر ، کاکائو به عنوان یک وازودیلاتور طبیعی عمل می­کند و می تواند به افزایش عملکرد جنسی شما کمک کند.

 

رشد و تقویت ماهیچه ها

میوستاتین پروتئینی است که رشد عضلات را تنظیم می­کند. رشد عضلات را برای جلوگیری از هیپرتروفی (رشد بیش از حد اندام) محدود می کند. مهار میوستاتین رشد عضلات را به میزان قابل توجهی افزایش می­دهد, اما جایگزین مصنوعی برای آن هنوز وجود ندارد.

 

یک روش محبوب برای افزایش توده عضلانی استفاده از استروئیدهای آنابولیک است, اما می تواند با عوارض جانبی هورمونی نامطلوب به همراه باشد.( مخصوصاً با استفاده بیش از حد)

dc220c76.jpg

میوستاتین نقطه مقابل دارد:

 فولستاتین ، پروتئین تنظیم کننده ای که سیگنال های میوستاتین را قطع می­کند. هر دو پروتئین برای دستیابی به هموستاز (تعادل بدن) با یکدیگر مقابله می کنند. در نتیجه ، مسلماً رشد عضلات صورت می­گیرد .اما به اندازه ای که ورزشکاران می­خواهند ممکن نیست.

 

مطالعات اخیر در مورد اپیکاتچین نشان می دهد که فلاوانول, در هنگام مصرف, تولید فولیستاتین را تحریک

می­کند. این منجر به قوی تر شدن سیگنال میوستاتین می شود و این یک روش بالقوه برای کاهش طبیعی میوستاتین برای افزایش رشد عضلات بدون عوارض جانبی استروئیدهای آنابولیک است.

 

 

 

تنظیم قند خون

انسولین یکی از مهمترین هورمونهای ساخت عضله و سوزاندن چربی است که مسئول از بین بردن گلوکز از جریان خون و تحریک سنتز پروتئین با ایجاد یک واکنش در سلول های ماهیچه ای است.

 

انسولین زیاد باعث مقاومت به انسولین می شود و از خروج گلوکز از جریان خون جلوگیری می کند.

 این می­تواند منجر به یکسری بیماریهای سنگین مانند دیابت و سندرم متابولیک شود.

 

اپیکاتچین باعث افزایش گلوکز و حساسیت به انسولین می­شود و عملکرد گلوکز را بهبود می­بخشد. این منجر به فواید جسمی مانند بهبودی سریعتر و رشد مؤثر عضلات از طریق بهبود حساسیت گلوکز در سلولهای عضلانی می شود.

 

استقامت عضلانی بهبود یافته است

این نکته حاصل نتیجه آزمایش به روی حیوانات است. آزمایش روی موش توسط مجله فیزیولوژی ثابت کرد که یک دوز روزانه اپیکاتچین بطور قابل توجهی استقامت آنها را افزایش می­دهد.

آنها قادر به انجام تمرینات بیشتر برای مدت زمان طولانی تر بودند.

 

در حالی که آزمایش مشابهی بر روی انسان انجام نشده بود ، به نظر می رسد نتایج مطالعه نشان می دهد که برای بدن پتانسیل استقامت یکسان از مصرف اپیکاتچین وجود دارد. این ممکن است برای ورزشکارانی که تحت شرایط جسمی مناسبی قرار دارند مفید باشد.

 

 

777dc89e.jpg

سرکوب اشتها!!

Epicatechin  گرلین را تحریک می­کند (هورمونی که به مغز سیگنال می دهد که فرد راضی است). مصرف بیش از حد وعده های غذایی روی رشد عضلات و کاهش چربی بدن تأثیر می­گذارد و برخی از افراد به دلیل مقاومت در برابر گرلین قربانی این امر می شوند.

 

تولید تستوسترون پیشرفته

Epicatechin همچنین غده هیپوفیز را تحریک می کند و باعث افزایش ترشح دو هورمون می شود: GnRH (هورمون آزاد کننده گنادوتروپین) و LH (هورمون لوتئین کننده)

 

این امرمنجر به تولید تستوسترون قوی تر می­شود که مزایای غیرمستقیم دیگری مانند: افزایش قدرت عضله ، استقامت ، رشد و بهبود عملکرد جنسی را نیز در برمی­گیرد.  افزایش تولید تستوسترون به ویژه برای  ورزشکاران در فعالیت های شدیدی  مانند مقاومت در برابر تمرینات سنگین مفید باشد.

 

مقدار اپیکاتچین

Epicatechin ممکن است برای دو هدف اصلی استفاده شود: رشد عضلات تکمیلی و تقویت آنابولیک یا هدف سالم بودن کلی به عنوان تقویت کننده آنتی اکسیدان و نیتریک اکسید.

 

برای سلامت کلی و اهداف مکملی ، دوز مصرفی روزانه 30-40 گرم شکلات تیره ایده آل است. با این حال ، باید حداقل 70-85٪ محتوای کاکائو باشد.

 

 

برای توسعه بدن سازی و اهداف آنابولیک ، دوزهای متعدد حداقل 40-50 گرم شکلات تیره در طول روز کافی خواهد بود. بسیاری از بدنسازان از 50-100 گرم به عنوان یک وعده قبل از تمرین استفاده می­کنند.

 

شکلات تیره نیز به دلیل داشتن کالری زیاد و چربی های اشباع سالم ، غذایی حجمی خوبی است. مکمل های اپیکچین خالص معمولاً در 100-300mg در هر روز دوز داده می­شوند.

 

برای هر دو هدف ، شکلات تیره مورد استفاده نباید با مواد قلیایی فرآوری شود ، به این دلیل که قلیایی شدن یا فرآوری هلندی 60٪ از محتوای فلاونول را از بین می برد ، در نتیجه اثرات درمانی آن را کاهش می­دهد. همچنین ، شکلات باید حداقل 70٪ کاکائو باشد تا از حداقل آسیب سوخت و ساز بدن از قند اضافه شده اطمینان حاصل شود.

 

نتیجه

وقتی صحبت از مصرف مکمل شکلات تیره برای رشد ماهیچه ها می­شود, شما باید اطمینان حاصل کنید که بقیه رژیم غذایی شما برای سلامت بهتر قلب و عروق ، بهبود رشد عضلات و ریکاوری عضلات ، فواید انسولین و موارد دیگر مناسب است.

 

 

مترجم و ویراستار:

تیم محتواسازی زیب اندام

منبع:

https://www.muscleandstrength.com/

تگ ها

شکلات
بدنسازی
تناسب اندام
تمرین
تمرین کردن
رژیم
سلامتی
helath
coach online
coach
زیب اندام
zibandam
مربی انلاین
مربی
CHOCOLATE
fitness
fat loss
MUSCLE
عضله سازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط