در حال بارگذاری ...

11 درس آموخته شده از دیدن فیلم pump iron

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/05/07
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 198

 

فیلم pump iron

اگر برای اولین بار است که درحال دیدن فیلم pump iron هستید یا اینکه برای بار چندم است که آن را می بینید ، درسهایی در آن وجود دارد که می توانید از آرنولد در این آموزه ی کلاسیک یاد بگیرید.

چه تعداد از ما فیلم  pump iron را دیده ایم؟

 

بدون شک تقریباً هر کسی که طرفدار بدن سازی بوده است حداقل یک بار آن را تماشا کرده است. این فیلم شامل 101 محتوای بدن سازی است و اگر تازه وارد بدن سازی یا تناسب اندام شده اید  یک نسخه از آن را پیدا کنید و هم اکنون آن را تماشا کنید. از این که این کار را انجام دادید خوشحال خواهید شد.

 

برای نسل های مختلف ، فیلم pump iron به میلیون ها نفر الهام بخشیده است تا وزن خود را بالا بکشند و باعث افزایش وزن خود شوند. تصاویر و کلیپ هایی وجود داشته است که در سرتاسر رسانه های اجتماعی به نمایش در آمده است.

بعد از اینکه خودم را مجبور کردم دوباره فیلم را تماشا کنم (اجازه بدهید با شما صادق باشم, مثل اینکه به یک دلیل نیاز داشتم) درآن 11 نکته آموزشی یافتم که می تواند توسط هر کسی که به دنبال بهبود خود است استفاده شود و برایش تحول آفرین باشد.

1.    همیشه سعی کنید بهترین در نوع خود باشید

 

این اولین درس است که می توانید آن را از همین ابتدای کار در ذهنتان نهادینه کنید. آرنولد شوارتزنگر و فرانکو کلمبو دو نفر از بدنسازان برتر دنیا در آن زمان بودند که این درس سرلوحه ی کارشان بود و می توان گفت این دو نفر در همه جا برتر بودند.

حتی بهترین ها  همیشه سعی می کردند که بهتر از آنچه در حال حاضر هستند باشند ، بنابراین همه ی ما باید از این راهنمایی ها و دستورالعمل ها پیروی کنیم و هر لحظه  به دنبال پیشرفت باشیم.

 

2.    این همه چیز درباره ی Pump است.

 

مشهورترین و بهترین قسمت فیلم زمانی است که آرنولد جلو بازو های متمرکز (concentration curls ) را انجام می دهد و بعد از آن در مورد پمپ بحث می کند و بعد آن را با چیز دیگری مقایسه می کند  و بیان می کند که از طرفداران بزرگ آن است. اگرچه این نقل و انتقاد بحث برانگیز است و چندین دهه است که تکرار شده است ولی خود پمپ, نشانه ی یک تمرین عالی است و شما باید هر بار که آموزش می دهید برای دستیابی به آن تلاش کنید. سپس بعداً به دنبال مدل های تمرینی دیگر بروید.

 

3.    شما نیاز به تمرکز دارید

 

می توان ادعا كرد كه كن والر صرف نظر از كارهایی كه مایك كاتز انجام می داد می توانست آقای جهان 1975 را بدست آورد  زیرا والر آن روز مرد بهتری بود. شاید بهتر بود والر ، تمرکز خود را بر روی راجر واکر یا پل گرانت تمام کند ، اگر او تمرکز بیشتری روی Pump داشت و می توانست بهتر آماده شود و تمرکزش را به جای گرفتن پیراهن روی روند کاری و حرفه اش بگذارد .

درس مهم در اینجا این است که شما باید روی آنچه انجام می دهید تمرکز کنید و دچار پریشانی نشوید زیرا بعداً ممکن است شما را آزار دهد.

4.    نماینده خوبی باشید

فیلم pump iron

در طول فیلم چند قسمت وجود دارد که آرنولد در حال نمایش است و عکسبرداری می کند. واضح بود كه او آقای المپیا را دوست داشت و می خواست بهترین سفیر برای ورزش باشد. شاید ما باید همین نگرش و کار را داشته باشیم تا نماینده بهتری برای بدن سازی و تناسب اندام باشیم تا دیگران الهام بگیرند و بخواهند ورزش و صنعت را دنبال کنند واین دلیل فقط به خاطر انگیزه ای باشد که از ما می گیرند. بنابراین بهترین الگو در نوع خودتان باشید.

 

5.    وقتی گرگ گرسنه غذا می خواهد, آنجاست

همیشه این اعتقاد وجود داشته است که رقیبی یک شخصی که عنوان قهرمانی را کسب کرده است نسبت به دست آوردن پیروزی حریص تر است. وقتی بدنسازان در ساحل استراحت می کردند یکی از آنها به آرنولد توصیه می کند که "گرگ تپه به اندازه ی گرگی که در کوه است گرسنه نیست." بدون اینکه تغییری در آرنولد ایجاد شود او این حرف را تلافی می کند و می گوید ، "او خیلی گرسنه نیست  اما وقتی غذا را می خواهد برایش هر کاری می کند و حتی بدتر و حریص تر از بقیه رفتار می کند."

درسی که در اینجا می توانید یاد بگیرید این است که مطمئن شوید که هدف را می خواهید و وسواس آن را دارید که آن را مورد علاقه خود قرار دهید. در غیر این صورت ممکن است نتایج را دوست نداشته باشید.

 

6.    خودتان را تحت فشار قرار دهید

بخش آموزش بزرگ باید یکی از شدیدترین و الهام بخش ترین قسمت فیلم باشد زیرا این نشان می دهد که چقدر یک هدف را شدید می خواهند. و در روند فیلم می توانید مشاهده کنید که لو و آرنواد هر کدام چگونه حرکات شدید و زیادی را با هالتر انجام می دهند.

هر مربی بدن سازی در هر ست همه چیز را به ورزشکاران خود یاد می داد تا زمانی که روی صحنه می روند بتوانند بهترین باشند و رقیب ها را پشت سر بگذارند. سپس آرنولد صحبت می کند که چگونه تکرارهای 9 , 10 , 11 و دوازدهم همان چیزی بود که قهرمانان را از "عدم قهرمانی بودن" جدا کرد.

 

7.    داشتن شریکی که در همه ی مراحل کمک می کند

 

در فیلم, صحنه های مختلفی وجود داشت که نشان می داد دو ستاره در حال هل دادن یکدیگر هستند. آرنولد با اد کورنی روی اسکوات یا فرانکو در نیمکت نشینی Muscle Beach دو نمونه ی بارز در فیلم بودند. اگرچه بدن سازی از نظر رقابت یک ورزش فردی است ، اما تقریباً همه آنها به عنوان شریک با یکدیگر آموزش می بینند. بدیهی است که داشتن یک شریک زندگی آنها را به انجام کارهای بیشتری وادار می کند و در صورت لزوم به آنها کمک می کند که مجموعه حرکات را ایمن تر کند.

 

8.    اعتماد به نفس یک نکته کلیدی است

 

صرف نظر از اینکه می خواهید یک بدنساز رقابتی باشید یا نه, اگر می خواهید در رسیدن به اهداف خود موفق باشید ، داشتن اطمینان به توانایی های خود بسیار مهم است.

 

9.    مراقب باشید که از "توصیه های" خود استفاده می کنید

با نزدیک تر شدن رقابت, آرنولد در مورد چگونگی فرم گرفتن لو و یا مواردی که از نظر ظاهری بهتر از خودش است, صحبت می کند, نشان می داد که آرنولد او را به اتاق می برد و به او کمک می کرد. وی سپس به گفتگو در مورد دادن توصیه های نادرست به دوستش "فرانکو" می پردازد.

در طی مصاحبه ای در آفریقای جنوبی ، آرنولد داستانی را درمورد چگونگی فریب خوردنش توسط بدنساز دیگری برای آماده شدنش هنگام رفتن روی صحنه را با دیگران به اشتراک می گذارد و تعریف می کند که به او گفتند که در هنگام نمایش دادن خود روی صحنه  فریاد بزند و این واقعاً باعث داوری بد  برای او شد که به دلیل فریاد و صدای بلندش "او را بیرون انداختند". چه آرنولد در واقع به این تاکتیک ها متوسل شود یا نه, در بحث توصیه ها باید از کسانی الگو گرفته و راهنمای خود قرار دهید که مطمئن شوید آنچه به شما می گویند به نفع شماست.

 

10.نمایش شما باید بر دیگران برتری داشته باشد

 

به طور خاص مربیان بدن سازی باید توجه جدی به بخش تعصب آور المپیا داشته باشند که در آن ورزشکاران سبک وزن قرار می گیرند و کارهای روزمره خود را طی می کنند. فرانکو در یک لحظه با آرنولد, دنی پادیلا و روبی رابینسون در حال تماشای بازی است و آنها از بازگشت فرانکو متحیر هستند.
سپس Ed Corney بالا می رود که به عنوان یکی از بزرگترین پوسترهای زمان شناخته می شد.
بعد از پایان یافتن, آرنولد به دوربین نگاه می کند و می گوید: "اکنون, این چیزی است که برای شما مطرح می شود."

 

11.  حالت منفی را در خود از بین ببرید

آرنولد در طول یک کلیپ از مصاحبه ای که برای این فیلم انجام داد, در این باره با جزئیات صحبت می کند.

او از این مثال استفاده می کند که اگر حتی ماشین وی به سرقت رفته باشد او این حالت منفی را اداره و مدیریت می کند و به گونه ای  احساسات خود را کاهش می دهد تا روی کار مورد نظرش که برایش ارزش بسیار بیشتری دارد متمرکز شود.

فیلم pump iron

کلام آخر:

در این مقاله می توانیم 11 نکته آموزشی را از فیلم  pump iron یاد بگیریم و در هر نقطه ای  از بدنسازی و یا دوره ی تحول بدن که قرار داریم آنها را به کار ببریم.

 

 

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
فیلم pump iron
بدنسازی
بدن سازی
بدنسازی بانوان
تمرین بدنسازی
ورزش
ورزش در خانه

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط