در حال بارگذاری ...

آیا زنان می توانند بدون ورزش،کاهش وزن داشته باشند؟؟

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/03/20
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 200

آیا می توانید بدون ورزش وزن خود را کاهش دهید؟ بله. آیا با این روش کاهش وزن بعد از آن بهترین به نظر خواهید رسید؟ خیر شما لازم است بدانید که چگونه کالری خود را کاهش داده و ورزش هفتگی خود را به حداکثر برسانید تا به بدنی که دلخواهتان است برسید.

در باشگاه بدنسازیم من هر از گاهی از این نوع سؤالها می پرسم:  «آیا من برای کاهش وزن باید این تمرین را انجام دهم؟ دربرابر این سوال سکوت می کنم که  چرا وزن کم نمی کنم؟

به نظر افراد عام و غیرمتخصص پاسخ ها به این سوالات عبارتند از:

شما مجبور نیستید برای کاهش وزن، ورزش کنید.

شما تمام آن تمرینات را انجام می دهید و وزن کم نمی کنید چون همچنان به خوردن کالری زیادی ادامه می­دهید!

در حقیقت ، آن کالری ها می سوزد و از بدن خارج می­شوند. برای کاهش وزن به روش سالم به ترکیبی از  کاهش کالری وانجام دادن ورزش نیاز داریم.

برخی از ورزشکاران تحت آموزش من فکر می­کنند که فقط تمرین پاسخگوی مشکل آنها است. و آنها معتقدند که دو ساعت ورزش شدید و بلند کردن وزنه ها پاسخی برای همه مشکلات کاهش وزن آنها خواهد بود. آنها معتقدند که فقط وزن کاهش می­یابد. این تفکراشتباه است!

در واقعیت ، اگر سه بار تمرینات " را در هفته انجام می دادید که باعث کاهش سوزاندن 1000 کالری می شد ، باز هم فقط به اندازه ای کالری می سوزاندید که در نهایت می توانستید کمتر از یک پوند وزن کم کنید.  جالب است بدانید شما به راحتی می توانید با خوردن یک وعده غذایی اضافی در روز یا یک وعده غذایی بزرگ فریبنده و هوس انگیزدر هفته ، این کالری  از دست رفته را جبران کنید.

بنابراین می بینید که حتی اگر ورزش به سلامتی شما کمک می کند ممکن است منجر به کاهش وزن مورد نظر شما نشود و بنابراین به خواسته ای که مورد نظرتان بوده است نخواهید رسید. ممکن است از این روند متنفر شوید زیرا خیلی سخت کار می کنید و نتایج قابل رویتی را نمی بینید.

کاهش وزن ، ورزش و به دنبال بهترین ایده آل های شما

حقیقت این است: اگراضافه وزن قابل توجهی دارید که می خواهید آن وزن اضافه را از دست بدهید می توانید فقط با کاهش کالری به هدف خود برسید. کاهش فقط 500 کالری در روز از میزان مصرف معمول کالری شما، با یک پوند کاهش وزن در هفته برابر است.

اما لطفاً توجه داشته باشید هنگامی که به این روش وزن کم می کنید ، نه تنها چربی از دست می دهید بلکه باعث از دست دادن بافت عضلات و ماهیچه ها نیز می شوید. عضله برای ساختن یا حفظ بدن سالم وخوش ترکیب ضروری است. بنابراین شما بایدهمزمان با اینکه کاهش وزن  را میسر می کنید ، بافت ماهیچه ها را حفظ یا ایجاد کنید. تنها راه برای حفظ بافت ماهیچه ها در هنگام رژیم غذایی ، ورزش و تأکید بر تمرینات وزنه برداری است.

a1a2bec4.jpg

فرمول کاهش وزن من

اگر یک زن 175 پوندی برای حفظ وزن فعلی خود به 2375 کالری نیاز داشته باشد ، و او برای رسیدن به یک رژیم غذایی 1500 کالری ، میزان کالری مصرفی خود را به 776 کالری در روز کاهش دهد ، در هر هفته 5،435 کالری صرفه جویی می کند. اگر این زن سطح ورزش خود را تنها به سوزاندن 300 کالری در روز افزایش دهد ، او هفته ای 2100 کالری اضافی می سوزاند.

 

اگر در این جا نمونه ای از فرمول هایی که من در جلسات بزرگ کاهش وزن استفاده می کنم اضافه کنیم .این فرمول  به صورت سیاه و سفید نشان خواهد داد  که چگونه ترکیبی از قطع کالری اضافی و ورزش می توانند با یکدیگر همکاری کنند تا به شما در کاهش وزن کمک کند.

 

کاهش کالری که او به کمک کاهش مصرف مواد غذایی  به دست می آورد وکالری هایی که از طریق انجام دادن حرکات ورزشی می سوزاند برابر است با 7،526 کسری کالری در هفته یا کاهش وزن 2.15 پوند در هفته. البته این یک میانگین است و ممکن است از هفته ای به هفته دیگر متفاوت باشد. اگرشما  نسبتاً سالم هستید و نیز اختلالات متابولیکی ندارید ،می توان گفت که این فرمول برای همه صادق است.

اگر شما فقط تنها وزن بدن خود را کاهش دهید ،در واقع شما  توده عضلانی خود را نیز از دست خواهید داد. نتیجه این که بدیهی است با تغییر دادن ترکیب بدن خود ، شما قدرت کمتری پیدا می کنید.البته در نظر داشته باشید که ممکن است حتی شما بتوانید وزن کمتری داشته باشید ،اما باید این راهم در نظر بگیرید که امکان داردBMI (شاخص توده بدنی)شما به روشی که می خواهید تغییر نکند.

e160fb3e.jpg

جلوگیری ازبالا رفتن  درصد چربی بدن بعد از کاهش وزن

اشکال بزرگ کاهش وزن بدون ورزش این است که وقتی روند مصرف  کالری شما به حالت عادی برمی گردد شما دچار افزایش وزن می شوید. هنگامی که بعد از کاهش وزن بدون ورزش وزن شما افزایش می یابد، نباید تصور کنید که به طور خودکار توده عضلانی از دست رفته خود را می توانید با این افزایش وزن بازیابی کنید. و بهتر است به شما بگویم که بیشتر وزنی که شما دوباره به دست می آورید در واقع در  اندوخته و انبارچربی قرار میگیرد ، بنابراین درصد چربی بدن شما در این حالت بیشتر از زمانی خواهد شد که اقدامی برای کاهش وزن انجام نداده بودید.

اگر این الگوی رفتاری را تکرار کنید ، خود را برای سندرم قدیمی "یو یو" تنظیم می کنید که همه با آن آشنا هستیم. هر بار که بدون ورزش وزن خود را از دست می دهید و بعد از آن وزنی به دست می آورید ، ترکیب بدنتان را بدتر می کنید. شما چاق تر و عضلانی خواهید بود. عضله کالری بیشتری از چربی می سوزاند ، به همین دلیل استدلال می کند که هرچه نسبت عضلات به چربی بیشتر باشد ، BMR شما بالاتر می رود (میزانی که بدن شما از کالری استفاده می کند) .

اگر این الگوی کاهش وزن نادرست را به اندازه کافی  در مدت زمان طولانی دنبال کنید ، BMI شما (شاخص توده بدنی) از تعادل خارج می شود ، کاهش وزن و کاهش میزان توده های چربی اضافی بدن شما سخت تر و سخت تر می شود زیرا نسبت چربی به عضلات بسیار سؤال برانگیز است. در این حالت شما چاق تر می شوید حتی اگر وزن کمتری  نسبت به زمانی که شروع به استفاده از این روش کردید داشته باشید. نتیجه این است که شما می توانید در یک وزن معمولی قرار داشته باشید اما درصد چربی بدن بالایی داشته باشید و ناسالم و شکننده باشید و برخی از عملکرد های حیاتی بدنتان در اثر بالا رفتن بیش از حد چربی دچار مشکل خواهند شد.

بنابراین پاسخ من به سوال اول این است که:

بله ، می توانید بدون ورزش وزن خود را کاهش دهید.

فقط باید بدانید که این روش در دراز مدت ممکن است موفقیت بلند مدت شما را به خطر اندازد.

پاسخ سوال دوم این است که :

12a6c7ab.jpg

شما تمام این تمرینات را انجام می دهید و وزنی را که می خواهید از دست نمی دهید ، زیرا ... شما نمی بایست یک رژیم غذایی ضعیف را انجام دهید!

 برای اینکه واقعاً از بدن و وزن خود رضایت کامل داشته باشین و در کاهش وزن موفقیت آمیز عمل کنید باید  بدانید که این کاراز طریق، ترکیبی از ورزش و رژیم غذایی به طول می انجامد. و از همه مهم تر اینکه هیچ چیز به تنهایی جواب نمی دهد.

لطفا هنگام کاهش کالری ، اولویت غذایی خود را مد نظر قرار دهید. گوشت ، سبزیجات و میوه تازه و با کیفیت مناسب مصرف کنید . به بسته های کنترلی پروتئین ، جایگزین های غذایی و سایرتدابیر تامین کننده نیازمندی های غذایی تکیه نکنید.

لطفاً ازخوردن غذاهای بسیار فرآوری شده و فست فودها خودداری کنید. اگر از رویکرد معقول استفاده کنید می توانید وزن  اضافی که مد نظرتان است را به خوبی کاهش دهید.لازم به ذکر است که  نسبت به کالری آگاهی داشته باشید ، در هفته ورزش کنید و روی تغذیه خوب تمرکز کنید.

مترجم: بهاره زارع

ویراستار: امیرمحمدچاووش یزدی

 

 

تگ ها

Slimming
workout
women
sport
zibandam
fitness
fat loss
coach online
cardio
coach
سلامتی
بدنسازی
تناسب اندام
تمرین
تمرین کردن
مربی انلاین
مربی
زیب اندام
امیر محمد چاووش

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط