در حال بارگذاری ...

خواب بانوان مهم ترین است!

دسته بندی:
نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/02/16
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 356

بیل فی ، مربی معتبر علوم خواب و بنیانگذار وب سایت متمرکز خواب Tuck.com می گوید: خواب در حال حاضر به عنوان رکن سوم سلامتی و سلامتی در نظر گرفته شده است تا بتوانید همراه با تغذیه و ورزش باشید.

هیچ شکی نیست که جامعه کمی بیشتر متمرکز شده است تا به اهمیت خواب توجه بیشتری نشان دهد ، اما بیش از حد تمرکز بیشتر به جای کیفیت روی کمیت بوده است. فقط به این دلیل که هشت ساعت در رختخواب هستیم. گرفتن هشت ساعت خواب با کیفیت.

cb3fe00a.jpg

چرا زنان معمولاً دچار کم خوابی می­شوند

زنان 40 درصد بیشتر از مردان در معرض بی خوابی هستند و تحقیقات نشان داده است که اختلالات خواب در طی مراحل خاص زندگی یک زن به طور قابل پیش بینی افزایش می­یابد: بلوغ ، قاعدگی و هفته قبل ، بارداری ، یائسگی و یائسگی. حدود یک سوم زنان به دلیل گرفتگی ، نفخ و سردردهای ناشی از قاعدگی و PMS ، خواب خود را از دست می دهند و حتی 61 درصد از زنان یائسه از خواب خود راضی نیستند و علائم بی خوابی را مرتبا تجربه می­کنند.

تفاوت قابل پیش بینی در خواب بین مردان و زنان در کل به علت نفوذ هورمون در غده جنسی زن است و باعث می­شود نقاط عطف خود را در خواب داشته باشد، کلی بنسون توضیح می دهد: تغییرات بیولوژیکی فقط آغاز اختلالات خواب برای زنان است همچنین مسائل مربوط به سلامت اجتماعی ، اقتصادی ، روانی, همگرایی و همچنین تفاوت های فرهنگی و قومی نیز بر کیفیت خواب تأثیر می­گذارد.

به عنوان مثال : بانوان از اوقات فراغت کمتری نسبت به مردان برخوردار هستند ، احتمالاً به دلیل افزایش تعهدات خانوادگی است که بیشتر روی آن تمرکز دارند. بنسون استدلال می­کند: که این منجر به استرس بیشتر و نیاز بیشتر به خواب در شب می شود, وی ادامه می دهد با افزایش سن زنان به دلیل تغییرات طبیعی سن در خواب و تغییرهای هورمونی ، بیشتر دچار بی خوابی می­شوند.

چک کردن زنگ موبایل

علاوه بر این ، مسائل روانشناختی ، مانند افسردگی و اضطراب ، معمولاً با بی خوابی و اختلال در خواب همراه است. تحقیقات نشان می­دهد که زنان با دوری کردن، تمایل دارند که با حوادث استرس زا کنار بیایند، که هر دو احتمال افسردگی و بی­خوابی را افزایش می دهند. در حقیقت ، به طور کلی زنان ، میزان بالاتری از افسردگی ، اضطراب و سایر اختلالات روانپزشکی را تجربه می کنند که می تواند با شروع بلوغ ، به بی خوابی کمک کند. بی خوابی مداوم و مزمن در این صورت احتمال بروز اختلال افسردگی عمده را به طرز چشمگیری در بانوان افزایش می­دهد.

سرانجام ، احتمالاً خواب خانم ها توسط یک خروپف مرد ،گریه یک نوزاد و ریتم های طولانی تر قطع می­شود. غالباً این امر منجر به نیاز به خوابیدن در طول روز می شود ، که می تواند خواب شبانه را گریزان تر جلوه دهد.

خطرات سلامتی ناشی از کمبود خواب

بارت ولبرت ، استاد علوم بهداشت بالینی و نویسنده ارشد علوم در AlexFergus.com می گوید ، کمبود خواب شما را برای مسائل بهداشتی در معرض خطر قرار می دهد . این شامل:

بیماری قلبی: به سادگی به طور مداوم از دست دادن چند ساعت خواب در شب در طی یک سال ، فشار خون شما را افزایش می دهد ، و فشار خون بالا یکی از بهترین پیش بینی کننده های بیماری های قلبی است.

افزایش وزن :کمتر خوابیدن و داشتن کیفیت پایین خواب با افزایش خطر چاقی مرتبط است.

کمبودهای عاطفی: با از دست دادن خواب ، کیفیت زندگی شما کاهش می یابد ، توانایی شما در مقابله با استرس مختل می شود و پریشانی عاطفی شما بالا می رود.

 

بهداشت پیشرفته خواب

 

این چهار نکته در هنگام خواب با کیفیت می تواند دنیایی به وجود آورد. اگر در آنجا بوده اید ، این کار را انجام داده اید ، و هنوز هم می زنید و می چرخید ، این تکنیک ها را اضافه کنید:

از طریق بینی خود تنفس کنید. آنیل راما ، MD ، که به عنوان دانشکده بالینی مرکز علوم خواب و پزشکی استنفورد و مدیر پزشکی و بنیانگذار آزمایشگاه پزشکی خواب سوم کایزر پماننته فعالیت می کند ، می گوید: "نفس مهمترین وجه خواب و زندگی است." "چگونگی دستیابی به آن نفس بسیار مهم است به اندازه نفس. وقتی که از طریق بینی استفاده می شود ، هوا مرطوب می شود ، فیلتر می­شود ، استریلیزه می شود ، گرم می شود ، آهسته می شود و اکسیژن می گیرد. ذهن و بدن آرام و خواب غنی می­شود.

به داستانه ای خواب گوش دهید. جادوی داستانهای خواب را در دوران کودکی به خاطر می آورید؟ جودی دی لوکا ، دکترای روانشناسی بالینی دارای مجوز مستقر در اری ، کلرادو می گوید: سعی کنید قبل از خواب به یک رمان صوتی گوش دهید, ریتم صدای راوی می تواند به کم کردن فعالیت شما در خواب منجر شود.

مراقب مکمل های خود باشید. لیزا ریچاردز ، متخصص تغذیه ، نویسنده رژیم غذایی کاندیدا می­گوید: یک مکمل B یا یک ویتامین B6 نشان می دهد که کابوس ها را افزایش می دهد و رویاها را زنده تر می کند . این مکمل ها را در اوایل روز مصرف کنی( از طرف دیگر ، برخی مکمل ها مانند ZMA وجود دارد که بهتر است در شب مصرف شوند.)

مکمل های داخل بطری را می ریزیم

برنامه خود را ساده کنید چون وقت برای شما ارزش زیادی دارد و سعی کنید که چربی را کم کنید تا بیشتر بخوابید. مجدداً از مزایای Netflix خود استفاده کنید ، از رسانه های اجتماعی فاصله بگیرید .

همه ما می خواهیم زندگی کاملی داشته باشیم .

خلاصه کلام:

به خوابیدن خود اهمیت بیشتری دهید.

مترجم : علی اصغر دهقانی تفتی

منبع: www.bodybuilding.com

تگ ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط