در حال بارگذاری ...

بدنسازی بوکس

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/02/30
مدت زمان مطالعه : 9 دقیقه
تعداد بازدید : 291

همه از تمرینات هوازی متنفر هستند هیچ کس علاقه ای به انجامشان ندارد من, بسیاری از انواع تمرینات مختلف هوازی را امتحان کرده ام, و بیش از همه, بوکس را پسندیده ام تمرینات بوکس, با ورزیده کردن تمام بدن, و افزایش ضربان قلب, سوزاندن کالریهای اضافی را تضمین می کند

 

همه از تمرینات هوازی متنفر هستند. هیچ کس علاقه ای به انجامشان ندارد. من، بسیاری از انواع تمرینات مختلف هوازی را امتحان کرده ام، و بیش از همه، بوکس را پسندیده ام. تمرینات بوکس، با ورزیده کردن تمام بدن، و افزایش ضربان قلب، سوزاندن کالریهای اضافی را تضمین می کند. درصورتیکه از تمرینات متداول هوازی، مثل دویدن روی تردمیل، خسته شده اید، مطالعه این مقاله را توصیه می کنم.

52e21bff.jpg

در این مقاله، آنچه را که برای شروع تمرینات بوکس بمنظور تناسب اندام، باید بدانید، توضیح خواهم داد.

وسایل لازم

 

پیش از آغاز سوزاندن کالریهای اضافی، باید چند قلم وسیله را تهیه کنید. این وسایل را براحتی می توانید از فروشگاههای لوازم ورزشی تهیه نمایید.

 

کیسه بوکس سنگین: یک کیسه کرباسی، پلاستیکی، یا چرمی، مناسب است. این کیسه ها، با مواد نرم یا سفت، پر شده اند.

 

توجه: من از یک کیسه 70 پوندی (حدود 32 کیلوگرم)، با محتویات سفت استفاده می کنم.

 

مچ بند: از مچ بندهای بلندی استفاده کنید که انگشتها را هم تا نیمه می پوشانند، و در تمرینات سنگین با کیسه، جلوی خراشیدگی و آسیب را می گیرند. این مچ بندها، هنگام ضربه زدن به کیسه، از مچ هم محافظت می کنند.

 

توجه: نوع ولکرو (نایلونی، که بجای دکمه، چسب دارد) را بخرید، که هم بلندتر، و هم در آوردنش راحت تر است.

 

دستکش کیسه: این گونه دستکشها، با دستکشهایی که هنگام مسابقه در دست بوکسورها می بینید، متفاوت هستند. پوشش نرم دستکشهای کیسه، فقط برای محافظت دستها در برخورد با کیسه کفایت می کند. این دستکشها، وزن و شکلهای گوناگونی دارند.

 

توجه: من دستکشهای 12 اونسی (حدود 340 گرم) چرمی چسبدار (بجای بند یا دکمه) می پوشم. اگر امکانات مالیتان اجازه می دهند، برای حداکثر ایمنی، بهترین دستکشها را بخرید.

 

طناب: طناب، وسیله خوبی برای سوزاندن کالری است. در این برنامه، از طناب برای گرم کردن و سرد کردن بدن استفاده خواهد شد.

 

توجه: من از طنابهای دو پوندی (حدود یک کیلوگرم) لاستیکی فشرده با دستگیره های ابردار استفاده می کنم.

تکنیک

پس از تهیه ابزار مناسب، تکنیک مهمترین عامل در بوکس است. هدف از تمرینات بوکس، هر چه باشد , مسابقه، یا تناسب اندام, ایستادن و مشت زدنتان باید درست باشد.

 

توجه: این آموزشها، برای افراد راست دست داده شده اند. اگر چپ دست هستید، فقط جهتها را برعکس کنید.

 

ایستادن: از یک طرف، مقابل حریفی خیالی بنحوی بایستید، که یکی از شانه هایتان، جلو باشد. شانه جلو، باید مخالف دست مقدمتان باشد. اگر راست دست هستید، شانه چپ. پاها را به اندازه عرض شانه از هم باز کنید. اکنون، آرنجهایتان را به پهلو بچسبانید و ساعدها را بالا بیاورید. این طرز ایستادن مقابل کیسه است.

 

توجه: سیخ و خشک نایستید. بدنتان را شل، و در عین حال، استوار نگه دارید. از هر طرف که هلتان دهند، نباید تعدلتان را از دست دهید.

 

جب: این مهمترین مشت است؛ این ضربه را بیش از سایر ضربه ها خواهید زد. مشت باید در وضعیتی آرام و رو به داخل باشد. جب، با دست جلو، مستقیما از زیر چانه زده می شود.

 

این ضربه باید بسرعت زده شود، و مشت هنگام برخورد با کیسه صدای کوتاهی ایجاد کند.

 

استریت رایت: این ضربه پر قدرت، مشت مورد علاقه من است. گردش بالاتنه و پای راست، قدرت این ضربه را تامین می کند. هنگام زدن این ضربه، باید فشار عضلات پشت را احساس نمایید. این مشت را، درست از زیر چانه، و بدون چرخاندن شانه به بالا یا پایین بزنید.

 

هوک: یادگیری این مشت، از سایر ضربه ها، مشکلتر است. این ضربه، یک مشت قدرتی از داخل است. برای کسب نتیجه بهتر از این ضربه، باید به حریف نزدیک بود. کار را با انتقال وزن به سمت چپ شروع کنید. سپس از حالت گارد، آرنج چپ را بالا بیاورید ... تا بازو، موازی زمین و شبیه قلاب شود. در همین حال، مشت می چرخد و رو به پایین قرار می گیرد.

 

آپرکات: قدرت آپرکات، از پاها و بالاتنه ناشی می شود. این ضربه، چرخشی نیست. از حالت گارد، شانه ها را تا جایی پایین دهید، که آرنج به کمر نزدیک شود. همزمان، مشت را رو به بالا بچرخانید. بدون عقب کشیدن یا چرخاندن بازو، مشت را از سمت چپ بدنتان شلیک کنید.

2e2a4a63.jpg

ترکیب

بوکس خوب تهاجمی، شامل مجموعه ای از مشتهایی می شود، که با ترکیبی مناسب، یکی پس از دیگری زده شوند. ارقام ذکر شده در هر ترکیب، شماره ضربه های زیر می باشند.

 

·         جب

 

·         استریت رایت

 

·         هوک چپ

 

·         هوک راست

 

·         آپرکات چپ

 

·         آپرکات راست

 

1-1 و 1-1-1) جب دوبل و جب تریپل. هدف از این جب های متوالی، به حداکثر رساندن قدرت است.

 

1-2) یک جب و یک استریت رایت. هدف از این ترکیب، نشاندن یک جب تمیز در صورت حریف، بلند کردن چانه، و زدن استریت رایتی قوی در سر وی می باشد.

 

1-2-3 )یک هوک چپ به ترکیب 1-2 اضافه می شود. این، ترکیبی کاملا متداول است.

 

2-3-2) این ترکیب، کاملا قدرتی است. ابتدا، یک استریت رایت، سپس یک هوک چپ، و در پایان، یک استریت رایت دیگر، زده می شود.

 

3-2-3) این آخرین ترکیب قدرتی است که یاد می گیرید؛ هوک چپ، استریت رایت، هوک چپ.

 

توجه: در طول تمرین، حالت بدنتان را بدرستی حفظ نمایید، و پس از هر ترکیب به حالت گارد برگردید. بعد از نشاندن هر مشت، حالت بدنتان باید آماده شلیک مشت بعدی باشد.

 

برنامه تمرین

 

اکنون که وسایل لازم را تهیه کرده اید، و تکنیکها را هم فراگرفته اید، برنامه سوزاندن کالریهای اضافی را می توانید آغاز نمایید.

1ebeb9c5.jpg

·         این برنامه 30 دقیقه طول می کشد؛

 

·         10دقیقه طناب زدن،

 

·         15 دقیقه مشت زدن،

 

·         5 دقیقه استراحت.

 

·         گرم کردن: کار را، با 5 دقیقه طناب زدن شروع کنید.

 

·         راوند اول "3 دقیقه": در این راوند اول، با چرخش بدور کیسه و انجام ترکیب 1-1 و 1-1-1، حس تمرین را در خود ایجاد خواهید کرد.

 

·         استراحت "1 دقیقه"

 

·         راوند دوم "سه دقیقه": به این زودی خسته شدید؟ اکنون ترکیب 1-2 را شروع کنید. وقتی به کیسه، استریت رایت می زنید، باید صدای بلند این ضربه قوی را بشنوید!

 

·         استراحت دوم "1 دقیقه"

 

·         راوند سوم "3 دقیقه": حالا دیگر، سوختن کالریهای اضافی شروع شده است. در تمام طول تمرین باید در حال حرکت باشید. با ترکیب 1-2-3 شروع کنید. شاید، هوک چپ در ابتدا سخت باشد، اما کوتاه نیایید.

 

·         استراحت سوم "1 دقیقه": توجه داشته باشید، که هنگام استراحت، باید حرکت کنید.

 

·         راوند چهارم "1 دقیقه": با ترکیب 2-3-2 شروع نمایید.

 

·         استراحت چهارم "1 دقیقه": در هر وقت استراحت، قدری آب بنوشید.

 

·         راوند پنجم "3 دقیقه": در این آخرین راوند، همه توانتان را بکار بگیرید. ترکیب 3-2-3 را بزنید.

 

·         سرد کردن: 5 دقیقه طناب زدن.

 

 

گردآوری شده توسط: امیرمحمدچاووش یزدی

تگ ها

body building
boxing
Slimming
sport
zibandam
fitness
fat loss
زیب اندام
تناسب اندام
مربی انلاین
coach online
coach
بدنسازی
مربی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط