در حال بارگذاری ...

ارتباط بین ذهن و عضله

دسته بندی ها:
نویسنده : ادمین اصلی تاریخ انتشار : 1398/12/17 تعداد بازدید : 112 مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه

 رشد همه­­ی عضلات خود را با تمرکز روی هر تک عضله تقویت کنید.

بسیاری از نقل قول ها و اظهارات مانند این وجود دارد که همه یک اصل کلی یکسان دارند. شما باید­­­­ این طرز فکر مناسب رو داشته باشید تا هر کاری روکه انجام می­دهید بیشترین بهره رو از آن ببرید.

مانند سایر موارد زندگی، این امر در مورد اهداف تمرین و تناسب اندام شما نیز صدق می­کند.

وقتی صحبت از آموزش و تمرین است باید ذهن شما روی آن متمرکز باشد.

«ارتباط بین ذهن و عضله» عامل بزرگی است که می­­تواند در رسیدن به موفقیت به شما کمک کند.

ارتباط بین ذهن و عضله چیست؟

ارتباط بین ذهن و عضله به این معنا است که ما از نظر ذهن به بدن متصل هستیم و در حین انجام فعالیت­های روزانه چگونه کار می­کنیم.

 ارتقای تمرینات خود به سطح بعدی

بنابراین باید تمام سعی و تلاش خودمان را برای انجام یک تمرین فوق العاده بکنیم. برقراری ارتباط عالی بین ذهن و عضله می­تواند ترکیب جدایی ناپذیر در ایجاد چنین اتفاقی باشد.

روی تقویت عضله تمرکز کنید، نه اینکه فقط وزنه را بلند کنید!!

ایده اصلی که شما قبل از شروع تمرین باید درذهن داشته باشید این است که شما باید روی تک تک عضله­ها تمرکز کنید نه کل عضو برای مثال شما می­خواهید عضله چهار سر ران را تقویت کنید فقط باید روی آن تمرکز کنید، نه اینکه کل پا را تحت فشار قرار دهید. وزن باید وسیله­ای برای رسیدن به هدف باشد و هدف اصلی ما عضله سازی است.

اگر می­خواهید از کل تمرین نهایت استفاده را بکنید، شروع این کار در ابتدا بسیار مهم است. انجام این کار تا پایان جلسه تمرین دشوارتر خواهد بود اما قوی نگه داشتن ذهن همان چیزی است که به تقویت عضلات کمک می­کند.

تجسم کنید!

می­توانید هنگام تمرین جلوی آینه، عضلات خود را تماشا کنید، اما ممکن است همیشه عضلات قابل دید نباشد.

آرنولد شوارتزنگر به قدرت تجسم اعتقاد زیادی داشت و احساس می­کرد وقتی در مسترالمپیای در مقابل افراد برنده و موفقی امثال سرخیو الیوا سر و لو فریژینو حضور داشت، حداکثر تمرکز خود را می­گذاشت. هنگامی که او برای ساخت عضله دو سر تمرین می­کرد، آنها را به عنوان کوه تجسم می­کرد و می­دید که هر یک آنها در حال رشد هستند.

لازم نیست که آن تصویر دقیق را در ذهن خود داشته باشید. خود را درون عضلات ببرید و خراب شدن فیبرها را مشاهده کنید.

گرم کردن در هر تمرین

برای مثال بیایید به عضله سینه فکر کنیم. پرس سینه هالتر را انجام دهید. در اولین ست با وزنه­ی کم تمرین می­کنیم چون هدف گرم کردن عضله است ولی در بقیه ست ها وزنه را سنگین­تر می­کنیم چون هدف انقباض قفسه سینه و کشش عضله می­باشد.

اگر تغیراتی که باید احساس کنید را احساس نکردید، حرکات را تغییر دهید یا وزنه­ای را که از آن استفاده می­کنید را تغیر دهید. وقتی احساس می­کنید ماهیچه­ها در حال تغییر و تحول­اند، در ست­ها تکرارهای موثری را انجام دهید.

سرعت تکرارها را کند کنید

این یک روش محبوب برای تحت فشار گذاشتن عضلات است، اما همچنین یک روش مناسب برای بهبود ارتباط بین ذهن و عضله است. انجام کندتر تکرارها به شما کمک می­کند تا عضلات را از ابتدا تا انتهای تمرین احساس کنید.

  نکته­ای که هر علاقه­مند به تناسب اندام باید بداند

سعی کنید هنگام انجام این کار هر سه سر را حس کنید. این کار را دوباره قبل از شروع مجموعه بعدی خود انجام دهید. این یک روش ظریف برای انقباض عضلات است.

منبع: https://www.muscleandstrength.com/

مترجم:امیرمحمد چاووش یزدی

تگ ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات نویسنده

مقالات مرتبط